Obrotomierz okazuje 7 tys

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, w mojej ladzie jest dziwny problem ponieważ po włączeniu zapłonu obrotomierz od razu wskakuje na 7 tyś, gdy włączę długie światła to wskazówka schodzi trochę z obrotów. Problem numer dwa: kluczyk mogę wyciągnąć z stacyjki lecz zapłon jest nadal włączony czyli działają mi światła i inne bajery, gdy przekręce kluczyk trochę dalej zapłon się wyłącza lecz nie mogę wyciągnąć kluczyka. Kupiłem nową stacyjkę i problem nie znikną, jest to wina źle podłączonych kabli ?

UP
dziś rano chciałem jechać do roboty po wyjechaniu z podwórka nagle obrotomierz opadł, kontrolki wygasły, brak kierunków, jedynie światła mijania i długie działają

[ wiadomość edytowana przez: Ciumciok dnia 2015-07-24 09:02:05 ]
  
 
Ze stacyjką jest tak, że jak wyjmiesz kluczyk to światła pozycyjne, mijania, drogowe, stop i wycieraczki można uruchomić, zapłon jest jednak wyłączony, kontrolki wygaszone. Jak włożysz i przekręcasz kluczyk jest taki moment, że wszystko jest wyłączone, przekręcasz dalej i włącza się zapłon i reszta bajerów.
  
 
Cytat:
2015-07-24 08:53:39, Ciumciok pisze:
Kupiłem nową stacyjkę i problem nie znikną, jest to wina źle podłączonych kabli ? [ wiadomość edytowana przez: Ciumciok dnia 2015-07-24 09:02:05 ]





Nie. Problem to raczej coś innego, obstawiam jakieś zwarcie lub przebicie albo awarię któregoś z urządzeń elektrycznych Sprawdź też bezpieczniki, po nich też jest szansa znaleźć źródło problemu.
  
 
Miałem prawie że identyczny problem i u mnie był winny Regulator Napięcia. Sprawy palącego się bezpiecznika G67 do tej pory nierozwikłałem