[ASCONA C] - silnik 1.3 S Jakie opony

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam potrzebuje porady jakie wybrać opony do mojej Asconki?
Czy przy wyborze opon musze uważać jaki mam licznik czy jest to bez znaczenia, obecnie mam licznik z numerkiem 1094 i podobno powinny to być :165 R 13 185/70 R13 185/65 R 14 195/60 R14 ale planuje wymienić licznik w miarę możliwości na taki z ekonomizerem a w stanie wyższej konieczności na taki z obrotomierzem od kadeta.
Czy przy moim silniku jakie opony będą najlepsze żeby nie blokowały przyspieszenia i ale dawały dobra przyczepność.
Czy takie 175/70 R13 będą dobre?
  
 
będą dobre. Ale przy zmianie licznika zwróć uwagę na oznaczenie zegarów.
  
 
wymieniłem liczniki na1125 ale okazało sie ze obrotomierz mi nie działa przy starcie silnika i wyłączaniu podskakuje tak jak by dostawał napięcie ale nic więcej czy to może byc wina tego że licznikjest z kadetta z 91R A JA MAM INSTALACJE Z 83R W ASCONIE?
CZY MUSZE COS PRZERABIAĆ
  
 
ma ktoś schemat przerobienia kostki od licznika żeby pasował do instalacji z 1983r
a wracając do licznika to wskażnik paliwa pokazuje mi temperature w chłodnicy
  
 
Cytat:
2008-09-22 18:32:36, stas239 pisze:
wymieniłem liczniki na1125 ale okazało sie ze obrotomierz mi nie działa przy starcie silnika i wyłączaniu podskakuje tak jak by dostawał napięcie ale nic więcej czy to może byc wina tego że licznikjest z kadetta z 91R A JA MAM INSTALACJE Z 83R W ASCONIE? CZY MUSZE COS PRZERABIAĆ



Podłącz obrotomierz na krótko z cewką i zobaczysz, czy zepsuty czy nie. Schematu instalacji niestety nie posiadam, w ogóle to zdziwiony jestem, bo instalacje po 1983 roku powinny być kompatybilne z takimi zegarami, kiedyś do swojej Asci [jak by nie było z 1982 r.] wkładałem zegary z kadetta 88 i działały.

Poszukaj miernikiem albo popatrz po ścieżkach i pozamieniaj przewody w kostce, tylko uważaj żeby nie zrobić zwarcia.


[A tak w ogóle temat jest o oponach - zaczyna się robić mały bałagan...]

[ wiadomość edytowana przez: Jacek1983 dnia 2008-09-23 18:17:01 ]