Chce kupić samochód BMW - pytania i odpowiedzi! - Strona 31

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podchodząc tak do tematu mam kolege który od 4 lat ubezpiecza auto w link 4. Na początku ściemnił że ma zniżki itp i za ubezpieczenie Opla kalibry zapłacił niecałe 300 zł teraz ma 4 samochody w link 4 z tymi samymi wypracowanymi już zniżkami. A co lepsze według przepisów jeśli podczas podpisywania umowy nie podasz prawdy apropo zniżek w najgorszym wypadku podczas kolizii mogą od sprawcy wymagać jedynie uiszczenia składki w pełnej wysokości. Tak czy inaczej wychodzi żeby nie przepłacić nie mówimy całej prawdy podczas zawierania telefonicznej umowy z firmą ubezpieczeniową
  
 
Cytat:
2007-11-03 15:16:27, adamusxl pisze:
Ja za swoją 520 płacę OC po 60% zniżki 383 zł w HDI. A co do ubezpieczyciela to chyba bez znaczenia tj. jak z twojej winy coś się stanie to problem tego co będzie chciał zwrotu kosztów (choć mogę się mylić).



HDI Samopomoc bo tak brzmi pełna nazwa to nie jest nowa firma i smiało ja mozna porównac np z compensa.. tez mam w HDI oc z płace jak wyzej a ze oc nie jest dla mnie to konczyc nie musze zreszta sławetne PZU w którym dotychczas byłem ubezpieczony to terz niezłe ziółko.. ze np nie wypłąca bo samochód który udezył był za mały zeby ppowstały powazne uszkodzenia (micra vs E38 )


A i panowie przypominam ze to nie temat che kupic ubezpieczenie tylko samochód BMW!

pzdr
  
 
naszło mnie jeszcze jedno pytanie czy BMW e30 jest awaryjnym autem (oczywiscie biorąc pod uwagę wiek auta) co tam najczęściej ulega awarii i czy naprawy z tym związane są kosztowne...
  
 
Cytat:
2007-11-04 16:17:03, mibhell pisze:
HDI Samopomoc bo tak brzmi pełna nazwa


Teraz to to się HDI Asekuracja zowie

Pozdro
  
 
Cytat:
2007-11-04 21:52:41, greddy pisze:
naszło mnie jeszcze jedno pytanie czy BMW e30 jest awaryjnym autem (oczywiscie biorąc pod uwagę wiek auta) co tam najczęściej ulega awarii i czy naprawy z tym związane są kosztowne...



Kolego to jest tak ogóle pytanie ze odpowiem podobnie:

Nowe to sie moze popsuc a stare to sie musi popsuc

Miałem E30 i poza sprawami eksploatacyjnymi, wymiana ceiknacej pompy wody (ktos przy niej wczesniej kopał) i cewki zapłonowej zadnych problemów prze 2 lata nie było ale tez auto było w dobrym stanie przy kupnie bo najwiecej od tego zalezy!

Pytanie zbyt ogólne tez dlatego ze kazdą wersje silnikowa dreczą inne problemy. Napewno bedzie sie spuło mniej niz hundai z tego samego rocznika

BTW
Cytat:
Teraz to to się HDI Asekuracja zowie


poza tym raczej nic nie uległo zmianie koniec OT!

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2007-11-04 22:23:30 ]
  
 
jakiego hyundaia ma kolega na myśli hehe
  
 
Witam wszystkich, przeczytalem calosc dot. kupna Beemeek i wyczytalem duzo ciekawych rzeczy troche sie posmialem (z waszych klotni dotyczacych np koloru moja bronzitbeige-metallic tez fajnie wyglada ale czarne beeem tez jest git ) ale kazdy moze wyrazic swoja opinnie....


Wracajac do E30....Mialem przez 5 lat E30 byl to '84r 1.8 8v i na dodatek miala skrzynie 4manual i byla zgazowana.... Ale bardzo pozytywnie ja wspominam przez te 5 latek wydalem moze ze 2-3tys na czesci, uwazam ze to nie duzo....ale frajda z jazdy byla bardzo duza (oczywiscie nie taka jak z mojej E34 )
Palila tez dosyc rozsadnie..bo od 9.5 do 13 (14 w zime) ale wtedy gaz byl po 1zl (to byly czasy ) Polacam E30 jasli nie bedzie zakatowana(bo tych tez jest niestety dosc duzo... ) bedziesz sie cieszyl ze ja kupiles.... Jak to kiedys ktos powiedzial BMW - Bardzo Madry Wybor pozdrawim wszystkich (mam nadzieje ze czekacie jak ja na snieg )

[ wiadomość edytowana przez: Szop dnia 2007-11-05 22:25:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: Szop dnia 2007-11-05 22:28:10 ]
  
 
Witam.
Zasanawiam się nad kupnem e-39. Teraz pytanie z jakim silnikiem szukać? Zastanawiam się nad 2,5 dizel, czy lepiej brać benzynke i wstawić gaz? Ile kosztyje wstawienie gazu i czy normalnie się sprawuje? Na co zwracać uwagę przy kupnie (chodzi o silnik). Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
  
 
witam

mam takie malusie pytanko bo cem zmienic autko z mojego killerka na betke a konkretnie

e30 2.5 170 km coupe r 89

mam jedna juz wyszukana ale chcialbym wiedziec na co w tym modelu zwracac uwage w silniku w blachach srodku itd...

i jak to pali ? tak od do +/-

dzieki za info i pzdrawiam
  
 
Kolego na co zwracac uwage to w tym watku było wielokrotnie wiec sie wysil i poszukaj!

Co do spalania mało nie bedzie wiec szykuj sie na okolice 18l w miescie inny watek równiez o tym traktuje ale ile przyjemnosci z jazdy
  
 
Hmm a co powiecie na E46 z wlasciwymi silnikami 323-325-328 obstawiam ze 328 najlepsze rozwiazanie i co powiecie na ta e46 328 tylko 86000miles
  
 
Witam
Chciałbym kupić pilnie BMW E34 i zastanawiam się nad dieslem, z tąd moje pytanie, czy tam były tylko silniki 2,4td i 2,5tds? Ile to pali i który silnik najlepszy w tym modelu?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego samochodu, czy są jakieś charakterystyczne punkty, miejsca które lepiej zbadać? Co w nich szwankuje, jak wygląda sprawa z częściami i utrzymaniem tych samochodów? Czy są awaryjne, co się psuje często?
  
 
witam interesuje mnie zakup bmw widzialem te bmw na zywo

To by bylo moje 1-e bmw i niebardzo wiem co tam w nim sprawdzac itd

Przejechalem sie nim troche i jest tak:

Silnik pracuje elegancko
elektryczne bajery wszystkie dzialaja
automat dziala tez dobrze
co do wspomagania i kierownicy to jak sie kreci po uruchomieniu auta jak postoi to jakies plastiki trzeszcza ale wlasciciel mowil ze jak auto sie rozgrzeje to jest okej no i faktycznie pozniej nie trzeszczalo

Przy odpalaniu silnika przy 1-ym obrocie byl taki dziwny dzwiek troche jak by szorowalo cos ale jak odpalil to wszystko pieknie juz bylo

Nie ma tu fotek od srodka na otomoto ale auto wyglada perfekcyjnie w srodku zastanawia tylko jedna rzecz

przy dzwigni od biegow jest drewno i przy schowku jednak sa to inne odcienie drewna

Pozostale info w ogloszeniu

No i co myslicie o automacie w tym bmw dlamnie to generalnie bez znaczenia ale rozmawiam duzo przez kom w czasie jazdy wiec sie przydaje
Co mi mozecie powiedziec o tym autku?bmw ogloszenie

[ wiadomość edytowana przez: gumowy dnia 2008-01-08 12:54:31 ]
  
 
Niechce sie wypowiadać negatywnie, bo nie widziałem go na żywo, ale zawsze jest jakieś ale.
napisane jest,że auto po remoncie-co to za remont i czym był spowodowany. Nie rozbijane i z takim przepiegiem bmwe36 nie powinno wymagać żadnych remontów -poza zawieszeniem.
TDS-y mają sporą moc i powinien ładnie ciągnąć prawie od samego dołu. Powinien trzymać temp. cały czas w pionie i nie powinno być problemu z odpaleniem przy rozgrzanym silniku. Musi palić za pierwszym nawet po intensynej jezdzie-to jest ważne w tds-ach.
Skrzynia automatyczna zmienia biegi bardzo płynnie, przy lekkim duszeniu gazu i przy pełnym obciążeniu. Jakiekolwiek szarpnięcia dyskwalifikują auto. Rozgrzej auto i pojezdzij sobie bardzo delikatnie i powolutku, nie ma prawa szarpnąć przy przeżucaniu na następny bieg,a podczas chamowania wskazówka obrotomiża nie może spaść niżej niż wolne obroty.
Za 15000pln napewno wymagał bym całkowitej bezwypadkowości i oryginalnego lakieru na wszystkich elementach.auto po przygodach kupisz taniej.
  
 
Witam, od dłuższego czasu poszukuję e30 kombi ale za pieruna nie można znaleźć jakiegoś konkretneo modelu, albo zajechany albo zgnity albo bity... i po małej przerwie poszukiwań (a ze nadal choruję na ten model ) natrafiłem na allegro dwie na pierwszy rzut oka względne sztuki:

PIERWSZA

DRUGA

Co o nich myślicie??
Co do silników to generalnie wolałbym ze 2.0 bo na spalaniu mi nie zależy hehe teraz mam malca i też potrafi zeżreć i 12 także luz ale generalnie auto ma mi służyć nie do zabawy tylko do jazdy.


Pomóżcie chłopaki bo tragedia jest... niby tyle samochodów a zawsze jak byłem oglądać to a to to nie pasuje, a to rozpieprzone, tu sie leje tam stuka... 90% ogłoszeń to same kupy

pozdro
  
 
jakies 2 lata temu tez szukałem e-30 kombi, ale po paru miesiacach zrezygnowałem... ciężko o idealny egzemplarz, cięzko nawet o taki w przyzwoitym stanie.

W koncu najmłodsze egzemplarze mają 14 lat, jak ktos ma egzemplarz w idealnym stanie to sie go szybko nie pozbywa bo samochód taki jest wzglednie tani.

Wiekszosc na rynku to sprowadzone przez handlarzy sztrucle kupione na handel i odpicowane na szybko do sprzedazy.

Jesli chcesz koniecznie e-30 kombi to musisz sie nastawic na to ze idealnego auta nie kupisz, chyba ze moze poszukasz w Niemczech, ale tam za idealne e30 trzeba zaplacic sporo wiecej niz w Polsce.
  
 
Witam. Zastanawiam sie nad zakupem BMW, wiec pozwole zadac pare pytan na Waszym forum.

Znajomy sprzedaje BMW e34 '90 2.0 12V.
Auto sprowadzone ok 2 lata temu ze Szwajcarii, przebieg 270kkm.
Karoseria w swietnym stanie, brak korozjii, podloga tez zdrowiutka, lakier ja swoj wiek w stanie dobrym. Na wyposazeniu elektryka przod, abs, klimatyzacja, wspomaganie, hak. Zalozene nowe amorki Sachsa. Na dzien dzisiejszy nie ma nic do zrobienia (jest mechanikiem, robil wszystko na biezaco). We wnetrzu nowa tapicerka (uszyl nowa po kupnie, wyglada przyzwoicie). Zalozona sekwencja (jeszcze na gwarancji).

Na co mam zwrocic uwage przy zakupie, jakie sa najczestsze awarie i koszty z tym zwiazane? Ile mozna za takie auto zaplacic? Dodam, ze potrzebuje auta do codziennej jazdy, na ok 3-4 lata, rocznie robie ok. 20-25kkm.
  
 
A nie lepiej poszukac M50? M20 jest paliworzerny..

pzdr
  
 
Zastanawiam sie nad tym konkretnym egzemplazem, ale dzieki za sugestie. Ile pali (orientacyjnie) M20 z sekwencja?
  
 
Miałem 2 silniki M20 i każdy palił tak samo na gazie (ale na zwykłym - nie sekwencyjnym) czyli w trasie 10,5-11 a w mieście 12-13 litrów gazu. Nie wiem jak jest z sekwencją. Moim zdaniem są one oszczędne w porównaniu z 1.6 (M40) bo też taki silnik miałem i nie widziałem różnicy z M20 jeżeli chodzi o spalanie.