Reflektory soczewkowe firmy TYC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś miał do czynienia z produktami tej firmy? Soczewki do C kosztują ok 260zł za nowe. Hmmmm, cena atrakcyjna ale jaka jakość? Poniżej link do allegro:
http://allegro.pl/item250..._reflektor.html
  
 
Nie miałem do czynienie z soczewkami - ale miałem TYCa w skodzie (Reflektor H4). Jakość średnia - ale dało się zamontować "dla siebie" (w odróżnieniu od "na sprzedaż").
Jendak sądząc po doświadczeniach kolegów z DEPO to lepiej w xenony inwestować (bo jak widać DEPO i TYC to podobna półka cenowa) - więc należy podejrzwać podobną jakość.
  
 
TYC = DEPO nic dodac nic ująć czasami lepszy montaż.
pozdr
  
 
Czy ja wiem, na początku roku kupiłem te 'ulepszone' (poprzednie depo rozebrałem, wypolerowałem i sprzedałem, a za nie kupiłem nowe) te niby ulepszone mają lepsze uszczelki i od razu zamontowałem xenony i do dziś świecą pięknie, a same lampy sa w stanie idealnym, błyszczące itp. Na tamtych depo miałem zamontowane zwykłe żarówki i to może też przez nie parowały w środku, bo wydałały ciepło, a żarówki xenonowe nie grzeją się tak jak te zwykłe. W każdym bądź razie przy kupnie pytałem o helli - 1700zł z xenonami i coś koło 700-900 bez xenonów za sztukę. Mogę polecić depo, ale żeby miały wypukłe, są szczelniejsze.
  
 
zYx założyłeś do Tych depo te xenony pod H1 z allegro za około 400zł komplet? Jak Ci sie to sprawuje? Dużo lepiej świecą te depo z xenonami niż na zwykłych żarówkach H1?

Czy te zwykłe soczewki depo z włożonymi palnikami xenonowymi pod H1 świecą porównywalnie do oryginalnych reflektorów xenonowych hella?

Możesz wyjaśnić dokładnie po czym poznać stare depo od nowych depo (tych niby szczelnmiejszych)?

  
 
coś napisze na ten temat założyłem do depo zestaw HID na H1 świeciły lepiej ale to dalej było depo więc kupiłem na allegro same soczewki helli zamieniłem pasują idealnie i teraz mam xenon porównywalny z orginałem, a czasami nawety lepszy w porównaniem z xenonami z laguny II to nie ma nawet porównania moje to świecą bo tamte to nie . Reasumując polecam zestaw do przeróbki tylko kolegą z lampkami hella. Pozdrawiam
  
 
podobno pasują jeszcze soczewki od Audi A6.

Ma ktoś jakiś "wykaz" jakie soczewki podejdą do reflektorów depo a bedą o niebo lepsze od deposkich?

czy w reflektorach depo da sie wymienić soczewki bez rozklejania klosza? robił ktoś takie cuda,czy z zadną gimnastyką sie nie uda
  
 
Tak, ja kupiłem zestaw xenonów na allegro, wtedy jeszcze kosztowały 600zł i różnica jest ogromna w porównaniu do zykłych H1. Długich praktycznie nie używam, tylko żeby tam komuś mrugnąć. Sprawdź usera regi-plast na allegro, oni mają najtańsze depo z lepszymy uszczelkami. Jak ja kupowałem były za 380zł komplet.
  
 
a co sądzicie na temat zamontowania zestawu HID do oryginalnych lamp HELLA (nie soczewek) i jak to sie ma do komputera pokładowego, czy nie wyświetla komunikatu o spaleniu żarówki ???
  
 
Cytat:
2007-10-08 08:21:49, pio-gaz pisze:
a co sądzicie na temat zamontowania zestawu HID do oryginalnych lamp HELLA (nie soczewek) i jak to sie ma do komputera pokładowego, czy nie wyświetla komunikatu o spaleniu żarówki ???


ja właśnie zamontowałem w oryginalne lampy a błąd pokazuuuje
  
 
u mnie błędu nie pokazuje jest wszystko ok, a co do wymiany soczewek to bez rozklejenia lampy się nie obędzie.........
  
 
Cytat:
2007-10-13 00:34:57, zuku19 pisze:
ja właśnie zamontowałem w oryginalne lampy a błąd pokazuuuje

a jak świecą, zakładać do zwykłych czy dać na wstrzymanie
  
 
Ja mam zamontowane w soczewkach depo, błedu nie pokazuje, ale przecież to nie zależy od lampy.. a może
Zainwestuj w soczewki, dużo lepszy efekt będzie.
  
 
No i stało się, reflektory TYC (soczewki) zamontowane wraz z xsenonkami (H1, 6000 K), narazie wszystko ładnie świeci a co najważniejsze świeci o wiele lepiej niż na poprzednich zwykłych Helli + H1 55W. Regulacja banalnie prosta ale trzeba się troszke nakręcić. Tak że pomimo wydania około 750 zł na oświetlonko, miska mi się cieszy bo nie zgarniam pieszych z pobocza.
Komp pokładowy nie pokazuje błędów oświetlenia.
Pozdrowionka dla LOBowiczów
  
 
pio-gaz gdzie kupiłeś soczewki TYC i za ile ?
Czy lepiej wykonane są od Depo i da się je wyrególować ?
  
 
nie mam porównania w stosunku do DEPO więc się nie wypowiem na ten temat
soczewki kupiłem za 366 zł komplet, firma spisała się super, wysyłka natychmiastowa ale poczta dostarczała do mnie 6 dni
rególacja jest OK ale zwykłym imbusem trzeba się trochę nakręcić. polecam użyć wkrętarki, trzeba też uważać przy zdejmowaniu zaślepek w miejscu silniczka regulacji
TU KUPIŁEM
nie wiem jak świecą z H1, ja od razu zamontowałem XENON H1 zestaw za 365 zł
  
 
No jeśli na tej aukcji kupiłeś te soczewki to tam jest napisane że są to lampy firmy DEPO.
  
 
po kontakcie telefonicznym ze sprzedawcą dowiedziałem się iż wysyłają TYC ze względu na brak dostaw z DEPO, narazie świecą super i jestem bardzo zadowolony, poprzednie pomimo czyszczenia i polerowania były do D....