Jak rozebrac wtyczke od lamp RS ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mecze sie z tym juz 1.5 godziny :/ wiem ze najpierw trzeba wyjac ta niebieska czesc, nastepnie te gumki przy kabelkach i tutaj sie zaczynaja problemy. jak wyciagnac te piny? jest jakis sposob na to ?



  
 
w te prostokątne 3 otwory wkładasz-wciskasz zaklepane na płasko małe gwoździe (lub coś podobnego) i wyciągasz niebieski plastik i piny w przeciwną stronę niż kabel. Przynajmniej tak mi coś świta...
zerknij tutaj

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2007-11-07 07:23:36 ]
  
 
niestety ale tamta porada z linku nie dotyczy tej wtyczki bo tutaj trzeba ja wyjac od dolu a nie tak jak w tamtej od gory. u gory blokuje ja plastik i nie ma sposobu na ominiecie go.
  
 
A jak wsadzisz w te otwory, tak jak pisałem, to plastik nie wylezie?

rozbierałem takie wtyczki, polukam w domu jak to robiłem, bo możliwe, że coś żle Ci powiedziałem.
  
 
tzn ja nie mam problemow z wyjeciem tego niebieskiego plastiku. tylko pozniej jest problem. przed chwila polamalem wlasnie jeden pin niechcacy i mam teraz problem :/ skad mozna wziasc takie piny ? przy standardowych krotkich lampach tez jest taka wtyczka z takimi pinami ?
  
 
Cytat:
2007-11-07 12:06:31, norm pisze:
tzn ja nie mam problemow z wyjeciem tego niebieskiego plastiku. tylko pozniej jest problem. przed chwila polamalem wlasnie jeden pin niechcacy i mam teraz problem :/ skad mozna wziasc takie piny ? przy standardowych krotkich lampach tez jest taka wtyczka z takimi pinami ?


możesz wziąć piny od silniczków regulacyjnych świateł (są takie same wtyczki, tylko cieńsze kable). W razie czego to poszukam, może znajdę u siebie jakieś. Na allegro też kiedyś były podobne piny. Wtyczkę na szrocie kupisz za 3-5pln...
Przy normalnych lampach jest tylko wtyczka bezpośrednio na żarówkę H4 (3 konektory)

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2007-11-07 12:13:36 ]
  
 
wielkie dzieki jade poszukac po szrotach