Sadza na sondzie lambda

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przy wymianie katalizatora obejrzalem sonde lambda, byla cala w sadzy.
Dlaczego w sadzy ? Z tego co wyczytalem dlatego bo jest zly sklad mieszanki.
Dlaczego zly sklad mieszanki ? Bo sonda uszkodzona, nepewno ? A moze jest inna przyczyna ? Jezdze caly czas na LPG. Jesli sonda rzeczywiscie jest uszkodzona to jakie powinienem miec objawy. Pali mi 12L w miescie, 8,5 w trasie. PB nie sprawdzalem.
  
 
U mnie też była sadza - jeżdze na PB. Pomierz sobie sonde to się dowiesz czy jest ok.
Wcale nie pali az tak dużo jak na gaz.
  
 
Jak na LPG to pali niezle i to mnie wlasnie zastanawia czy oby napewno cos jest nie tak z lambda, a jak nie z nia to czemu jest okopcona. Moze kiedys rozwiaze ten problem a w miedzy czasie bylbym wdzieczny za podpowiedzi.
  
 
@RavenMOH:
Wlasnie mialem sie do Ciebie odezwac
Wczoraj bylem na tescie kompa i wyszlo dobitnie, ze mam skopana, uwaga uwaga...

sondę

Juz zamowilem nowa, powinna byc w tym tygodniu.
Objawy - patrz moj post o muleniu i spalaniu rodem z T-72.
Mam nadzieję, ze to zalatwi sprawe..

Twoja niekoniecznie musi byc zepsuta.. w koncu spaliny to nie swieze gorskie powietrze.. Pomierz tak, jak mowi @przemkowal, najlepiej analogowym ruskim miernikiem.

Dzisiaj jeszcze raz mierzylem swoja, tym razem dokladnie, i wyszlo - pokazuje bzdury.

Ile masz "najechane"?
Sonda jest oryginalna Motorcrafta?
  
 
rok temu jak kupowalem autko to wymienilem sonde w jakims gówn.....ym zakladzie bo to byl pierwszy jaki znalazlem w necie i koles powiedzial ze tylko orginal motorcrafta bo innej nie wsadzi bo po 2 tyg sie popsuje. Ja glupi i niedoswiadczony zgodzilem sie na to. Dalem ponad 400zl za sonde motorcrafta. Czy ona naprawde jest orginalna do dzis nie wiem
  
 
RavenMOH a moze pojedz na kompa?
Bo masz pare problemow z samochodem nie ma co na czuja go robic jak mozna zczytac bledy..
nie wiem jak u Ciebie ale w dobrym zakladzie w warszawie podpinaja pod kompa za 80zl.. pojedziesz raz wszystko sie dowiesz bez domyslow
mi tez wyrzuca troche sadzy i nie wiem skad i dlatego planuje profilaktycznie sie wybrac na zczytanie
  
 
Chyba sie jednak przejade na komputer. Zna ktos moze jakis zaklad w bydgoszczy w ktorym przeprowadzaja diagnostyke komputerową ?
  
 
W carmanie podłączą ci auto za 50 pln
  
 
O w morde carman , nienawidze tych pacanow. U mnie maja beznadziejna opinie ale jak nie bedzie wyboru.....
  
 
albo oni albo goście z salonu na Toruńskiej. Pewności nie mam ale bodajże na Flisackiej też robią diagnostykę.
  
 
ludzie, nie ma takiego czegos jak oryginalna sonda motorcrafta.
na pierwszy montaz szly sondy japonskie NTK
  
 
Nie?

Nie wiedziałem. Sprawdze next time jak bede w sklepie. Wydawalo mi sie, ze oryginal sygnuje Motorcraft.
  
 
W Bydgoszczy na Grunwaldzkiej 205 Ci podłączą - specjalizują sie w Fordach, ale............
Ja nie jestem zadowolony - biorą 80 zł i nic nie mówia, bo to niby tajemnica tylko na końcu, że oczywiście co jest winne - LAMBDA!
A tak naprawdę to nie wiem, czy udało im się rzeczywiście podłaczyć, czy to tylko szopka...........
Jeżeli im spojrzysz na ręcę, to może warto...
Tylko nic nie mów!!!Ja zrobiłem błąd, że wspomniałem coś o lambdzie i jak się tego przyczepili to juz koniec!!!
  
 
Bylem dzis na diagnostyce komputerowej. Nie mam zadnego bledu oprocz 186 czyli zbyt dlugi czas otwarcia wtryskiwaczy. Pytam od czego ten blad i okazuje sie ze przez instalacje gazowa i to normalka w escorcie. Spytalem jak to usunac, jedyny sposob to wyrzucenie instalacji gazowej. Lambda okazala sie sprawna zreszta jak cale autko. Essi jest troche zmulony przez gaz i to nie zadna nowosc ale chcialem byc do konca pewny czy wszystko jest w porzadku tak wiec od dzis juz nie laduje w essa tylko paliwko, wymiana plynow i filtrow itp. Tak na marginesie to jest to kolejny dowod na to ze gaz to syf.
Przy okazji moze mi ktos napisac jak charakteryzuje sie ten blad 186, co powoduje zbyt dlugi czas otwarcia wtryskiwacza i jakie moga byc tego skutki.
  
 
kcprski weekend w malborku nadal aktualny wiec jak chcesz zawsze mozesz podjechac, moje autko jest sprawne wiec powymieniac graty mozemy
  
 
Cytat:
2007-11-08 16:47:22, RavenMOH pisze:
Tak na marginesie to jest to kolejny dowod na to ze gaz to syf.



Gaz jest syf jak tankujesz na nie sprawdzonych stacjach - np Orlen jak otworzył nową stację w Polanicy to na gazie nie dało się jeździć na początku podobno. A teraz już jest w miarę.
Trzeba poprostu od czasu do czasu przegonić autko na benzynce.
  
 
@RavenMOH:

No, pamietam, dzieki, dzieki
Mam juz zamowiona sonde tej smiesznej greckiej literki , byc moze jutro ja dostane, to zamontuje razem z nowymi swiecami. Zobacze, azaliż sie poprawi.

Jeszcze raz WIELKIE dzieki za propoziszn, ale nie przyjade z prozaicznego powodu: mam takiego muła, ze az boli 0-100: niemierzalne

Teraz juz podpieta sonda nie daje prawie wcale jechac, wiec ja wypialem w czorty i tak sobie powolutku jezdze (staram sie jak najmniej).

Jesli nowa sonda i swieczki (tfu, tfu, odpukac) nie pomogą, jak juz bedzie mnie szlag trafial, to bede Cie niepokoic o te przekladki. Nie zapomne
  
 
RavenMOH - ten blad nie wynika z tego ze jest instalacja gazowa, tylko ze zlego emulowanie lambdy podczas pracy na gazie.
  
 
Cytat:
2007-11-08 23:33:00, toradek pisze:
RavenMOH - ten blad nie wynika z tego ze jest instalacja gazowa, tylko ze zlego emulowanie lambdy podczas pracy na gazie.


Diagnostyka nie byla robiona podczas pracy silnika na LPG tylko na pb.
  
 
a odpalasz go i a jezdzisz czasem na benie? bo moze wtryskiwacze juz powoli mowia papa ..