Jaka jest srednica tarczy sprzegla 1,8 16v??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie, jaka jest srednica tarczy sprzegla 1,8 16v? mam jedno sprzeglo lezec i nie wiem czy podejdzie, jest chyba z 1,6 efi
  
 
Dokładnie milimetrów nie pamiętam, mogę jutro sprawdzić, ale zależy czy to 1,8 jest normalne czy na mtx'ie.
  
 
zwykle 105 KM
  
 
A czy jak ja mam w moim MK6 z 92r 1.8 105km,ale podobno to jest XR3i (były podobno 105km i nawet na tej tabliczce pod maską co jest oprócz znamionowej mam napisane XR) to zwykła skrzynie czy mtx??
  
 
jak masz 105 km to masz raczej zwyłą skrzynie
mtx był w 1.8 115km RQB chyba(moge się mylić)
zwykła była w 1.8 105km RDA
  
 
no to i ja się podłączę pod wątek czy skrzynak z 1,6 16V będzie pasowała do 1,8 16V 105koni ???.Wiem że pod względem konstrukcji silnika to są to te same jednostki
  
 
Cytat:
2007-11-03 17:47:35, kroczak pisze:
A czy jak ja mam w moim MK6 z 92r 1.8 105km,ale podobno to jest XR3i (były podobno 105km i nawet na tej tabliczce pod maską co jest oprócz znamionowej mam napisane XR) to zwykła skrzynie czy mtx??



Cytat:
2007-11-03 18:10:43, marimar pisze:
jak masz 105 km to masz raczej zwyłą skrzynie mtx był w 1.8 115km RQB chyba(moge się mylić) zwykła była w 1.8 105km RDA



W 1.8 16V 105KM ale wersji XR3i też był montowany mtx75.
  
 
Cytat:
2007-11-03 19:37:15, Wojo pisze:
W 1.8 16V 105KM ale wersji XR3i też był montowany mtx75.



sam nie wiem
ja mam xr 1.8 16v 105km i mam zwykłą skrzynie ,chyba że skrzynka jest już wymieniana
kiedyś był post na temat właśnie typu skrzynki i sprzęgła,ale i tak do końca nie wiem jaka powinna być skrzynia w moim i sprzęgło
  
 
To powiedzcie mi jeszcze jak to rozpoznam,bo raczej lajik jestem,a sprzegło mi się już chyba kończy bo biegi z lekkim oporem wchodzą.
  
 
Cytat:
2007-11-03 19:53:00, kroczak pisze:
To powiedzcie mi jeszcze jak to rozpoznam,bo raczej lajik jestem,a sprzegło mi się już chyba kończy bo biegi z lekkim oporem wchodzą.



Dołączam się do pytania. Jak rozpoznać rodzaj skrzyni?
  
 
Mtx75 ma wsteczny bieg wrzucany z podniesieniem pierścienia pod gałką. Ma też wyraźnie krótsze przełożenia.
  
 
i ma dodatkową poduszke mocującą skrzynie.
  
 
Czyli wynika z tego,że nie mam mtx'a bo u mnie wsteczny to poprostu 6 bieg i nie mam podnoszonego pierścienia pod gałką.
  
 
Cytat:
2007-11-04 10:27:26, kroczak pisze:
Czyli wynika z tego,że nie mam mtx'a bo u mnie wsteczny to poprostu 6 bieg i nie mam podnoszonego pierścienia pod gałką.



Chyba że ktoś zlikwidował. W autach w tym wieku może być inna skrzynia, może być coś przerobione.... Trzeba by po numerach sprawdzić, albo jak ktoś wie czym się różnią z wyglądu.
  
 
a wie ktoś może czy w każdym essim z 1.8 XR3i powinna być skrzynia fabrycznie MTX
  
 
krotka skrzynia to znaczy ze np. na 2 krecisie do 80km/h no moze do 90km/h??
bo ja mam podnoszony wsteczny i tak jakos mi sie włsnie wydaje ze krutkie ma przełozenia!!

i jeszcze jedno: orientuje sie ktos jaka jest max predkosc dla silnika 1.8 16V na mtx- sie ?

  
 
Cytat:
2007-11-05 22:52:28, marimar pisze:
a wie ktoś może czy w każdym essim z 1.8 XR3i powinna być skrzynia fabrycznie MTX



Tak.
  
 
ejj...
ja sie tu o sprzeglo pytalem czy pasuje z 1,6 16v a wy mi o skrzyniach gadacie
  
 
wasze posty zasiały nutkę niepewności w mojej głowie na temat tego co sam posiadam ale po dłuższym przemyśleniu potwierdzam 1.8 XR3i 105 kucy RDA ma skrzynke MTX 75 (jest wyraźnie krótsza, jeden z czynników dla których zdecydowałem się na ten model). Tarcza do takiej skrzynki z mojego info wynika za jest 220mm.

Wie ktoś ile powinna wynosić grubośc tarczy? Właśnie postawiłem autoko do remontu, międzyinnymi sprzęgło tz tarcze którą okazyjnie dostałem niby po 1000km z rozbitka. Wygląda dobrze, ale jak patrze na nity to warstwa cierna nie jest od nich na oko dużo wyższa.
  
 
w mtx-ie tarcza ma 240mm