Dziwne wycie silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem:
Jadąc np: 140-160 km/h i dodając mocniej gaz silnik zaczyna buczec tak jakby chciał a nie mógł jechać szybciej. Naciskając gaz lekko auto przyspiesza choć nie dużo bo 170 km/ to jego kres możliwości.1,6 16v z 93 roku. Benzyna i gaz to samo.
Pali oleju jakiś litr na 1000km.
Czy to już koniec silnika?
Jaki jest koszt (mniejwięcej) wymiany silnika na taki sam (silnik + robocizna)??
Są tu na forum jacyś ludzie co się tym zajmują?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  
 
Litr oleju na 1000 km???
To MOŻE oznaczać koniec silnika, ale nie musi... Może tylko koniec głowicy lub uszczelki pod głowicą a może skądś się leje olej?... A od dawna Ci tyle oleju pożera? No i jaki przebieg?
Nie wiem, kto na forum zajmuje się takimi rzeczami. Ja ostatnio wymieniałem silnik (ten sam 1,6 16V Zetec, ale trochę nowszy). Silnik w dobrym stanie udało mi się kupić dość tanio - 950 zł. Normalnie chodzą po 1300 - 2000 zł. Popatrz na allegro. A wymiana - zależy gdzie - ja się dogadałem z gościem, że za robocinę policzył 300, wydaje mi się, że to rozsądna cena. Oczywiście trzeba było dokupić olej i filtr, płyn do chłodnicy i kilka drobiazgów -typu uszczelki, węże...
  
 
alej bierze od dawna(napewno od 3 lat). Przebiegu ma 350 tys.
Ewentualnie czy da się jakoś zdiagnozować w jakim stanie jest silnik przed kupnem?
  
 
Cytat:
2008-01-27 16:29:14, Adamzzz pisze:
alej bierze od dawna(napewno od 3 lat). Przebiegu ma 350 tys. Ewentualnie czy da się jakoś zdiagnozować w jakim stanie jest silnik przed kupnem?


Jeśli jest jeszcze w aucie to można mu kompresję sprawdzić. Ewentualnie można próbować kręcić na wyciągniętym.