Zima :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Znów temperatura spadła poniżej zera no i dzisiaj pierwsze efekty nie chcą mi się otworzyć drzwi.
To oczywiście nie jest kwestia przymarzających uszczelek tylko zamarzających zamków.
Kluczyk można spokojnie włożyć do "dziurki" ale przekręca się tylko kawałek. Z pilota centralny otwiera i zamyka z powrotem.
Ręką też nie da się otworzyć od środka dopóki się nie rozgrzeje w środku.
Co może tak przymarzać sam zamek czy może cięgna?
  
 
Do uszczelek CP65 - wazelina techniczna
A reszte zapuść XC90
  
 
Zabieram się za to samo a opis znajdziesz tu TU

pozdrawiam
metis
  
 
Ja za naprawę 2 przednich zamków zapłaciłem 40 zł.
Wczesniej miałem problemy z otwarciem jak nastapiły opady w ciagu dnia , a w nocy był przymrozek
  
 
dzięki za podpowiedzi
Teraz wolny dzień, duuużo cierpliwości, coś do zabezpieczenia się przed mrozem w płynie i będe działał
  
 

Ja mam podobny problem - zamraza zamek w podobny sposób Czy jedynym wyjściem jest rozebrać wszystko i wyczyścić czy jest jakiś inny sposób aby zamek nie zamarzał. Zmora w mrożny poranek nie móc wsiąść do Fordzikia!!!
  
 
A porpo zimy, mam pytanie jakie opony ziowe preferujecie, polecacie? jakiej firmy?
  
 
Janek86essi wszystko zależy ile masz kasy, ja tam 10 lat jeżdżę na Dębicach Frigo i nie narzekam. Jak kupiłem essa były na aucie opony zimowe Continental i jak było trochę lodu to się ślizgały, szczęście w nieszczęściu jakiś koleś przebił mi nożem 1 oponę 1 z 2 w tym lepszym stanie (tylna oś), wiec założyłem Dębice co zostały mi z starego auta i od razu czuć było różnice że się już tak bardzo nie ślizgały opony. Ja teraz jak bym miał kupować to na 99% kupiłbym Dębice Frigo 2.
  
 
Cytat:
2007-11-29 21:24:14, Janek86essi pisze:
A porpo zimy, mam pytanie jakie opony ziowe preferujecie, polecacie? jakiej firmy?



jest inny watek odnosnie opon zimowych...

z tego co slyszalem nokiany sa bardzo fajne... jeden gosciu ktory ma pewien odchyl na punkcie opon (zmienia co sezon a nawet czesciej) stwierdzil ze roznica pomiedzy wlasnie frigo2 a nokianami chyba Wr2 (jakies takie niesymetryczne) jest potezna.


mateq111 na lodzie kazda opona sie slizga no chba ze kolce... ale pewnie tez jakis poslizg maja .

pozdrawiam