Kilka pytań na temat używania CB (jestem początkujący)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Dziś, po długich wahaniach, stałem się szczęśliwym posiadaczem radia CB. To Uniden pro 510xl i antenka na magnes Hustler. Popodłączyłem i działa. To moje pierwsze radio w życiu, więc mam parę pytań, bo nie ma instrukcji w języku polskim.
1> Ma ktoś polską intrukcję tego radyjka?
2> W jakiej pozycji ma być włącznik ANL? Nie widzę wielkiej różnicy w odbiorze, czy jest w górę, czy w dół.
2> Do czego jest pokrętło SQ? Radio szumi, czyli działa, gdy to pokrętło jest ustawione między 0 a 1/3 obrotu. Jak podkręcę bardziej nastaje cisza, żadnego szumu, żadnych rozmów. A i w tym zakresie w którym coś słychać nie ma różnicy w odbiorze.

Może dla wtajemniczonych to śmieszne pytania, ale proszę o wyrozumiałość. Każdy kiedyś się musi nauczyć...
  
 
Instrukcji niestety nie posiadam ale:
ad 1 Włącznik ANL to jest filtr przeciwzakłóceniowy powinien być wciśnięty.(u mnie to jest opisane NB/ANL)
ad 2 Pokrętło SQ to jest wyciszenie szumów, tak jak piszesz powinno być ustawione ok 1/3 obrotu tak zeby tylko wyciszyc szumy, (chyba że ci nie przeszkadza to możesz słuchać szumów )a wtedy bedziesz słyszał tylko te rozmowy które bedą silniejsze od blokady SQ
  
 
Wielkie dzięki. Będę się uczył... Gdyby ktoś miał coś do dodania, to bardzo proszę.
  
 
tak jak kolega juz wspomnial


wystarczy tez czasem zajrzec do wyszukajki

o cb radiu part 1

part 2
  
 
Odpowiedź na priva jak i coś jeszcze
  
 
KLIK
  
 
Wojo, dzięki!
Lukas, wieczorem grzebiąc w internecie wyszukałem tę instrukcję, ale dzięki serdeczne.
Gigi, wątek z linka prześledziłem przed zakupem radia...