Zakup samochodu i ubezpieczenie - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2010-03-14 11:30:36, halik pisze:
...no i właśnie nie mam pewności czy jak ja zgłoszę a kupujący nie wypowie to czy przypadkiem nie sfinansuję ubezpieczenia do końca okresu...

W momencie zgłoszenia do ubezpieczyciela OC przestaje być Twoim problemem. Jeśli kupujący nie wypowie umowy to po 30 dniach od kupna traci możliwość zmiany ubezpieczyciela i musi pozostać przy polisie z którą kupił auto. Ponosi on również ewentualne dalsze opłaty z nią związane. Nie wiem tylko czy ratę wyliczą mu od nowa na jego zniżkach czy będzie musiał skorzystać z Twoich.
  
 
Cytat:
2010-03-15 17:09:47, robert_or3 pisze:
Nie wiem tylko czy ratę wyliczą mu od nowa na jego zniżkach czy będzie musiał skorzystać z Twoich.



Nabywca jak przepisuje polisę na siebie to jest mu przeprowadzana kalkulacja stawki i albo jest dopłata, albo jej nie ma. Teraz jak policja nie sprawdza OC można olać sprawę i nie przepisywać OC.
  
 
Cytat:
2010-03-15 18:31:37, piotr_ek pisze:
Nabywca jak przepisuje polisę na siebie to jest mu przeprowadzana kalkulacja stawki i albo jest dopłata, albo jej nie ma. Teraz jak policja nie sprawdza OC można olać sprawę i nie przepisywać OC.



Jak to policja nie sprawdza OC?
  
 
Cytat:
2010-03-15 18:31:37, piotr_ek pisze:
Teraz jak policja nie sprawdza OC można olać sprawę i nie przepisywać OC.



Żeś wyjechał jak chłop ze snopowiązałką.
Sprawdza OC i to zawsze, ale jak go nie masz przy sobie to nie odholują Ci auta, jak to było kiedyś.
  
 
Cytat:
2010-03-15 18:58:41, DeeJay pisze:
Żeś wyjechał jak chłop ze snopowiązałką. Sprawdza OC i to zawsze, ale jak go nie masz przy sobie to nie odholują Ci auta, jak to było kiedyś.



To prawda ale 5 dych jesteś w plecy za brak dokumentu
  
 
Cytat:
2010-03-15 18:31:37, piotr_ek pisze:
Nabywca jak przepisuje polisę na siebie to jest mu przeprowadzana kalkulacja stawki i albo jest dopłata, albo jej nie ma. Teraz jak policja nie sprawdza OC można olać sprawę i nie przepisywać OC.

Tak było za Gierka. Teraz OC razem ze zniżkami przechodzi na nowego właściciela i nie ma rekalkulacji chyba że kupujący ma większe zniżki lub rezygnuje z polisy. Wiem coś o tym bo do maja mam jeszcze zniżki poprzedniego właściciela.
  
 
Wyprostuję dwie kwestie:
1. DeeJay ma rację - za brak dokumentu potwierdzającego zawarcie OC może być co najwyżej 50 zł, może być, ale nie musi!
2. Rekalkulacja była zawsze, a to czy TU ją przeprowadzi czy też nie to już sprawa TU. W każdym bądź razie mogą ją zrobić. Obrazowo to wygląda tak, że mając w Warszwie 60% zniżek można zapłacić więcej niż w Wieliczce mając 10% zniżek. Rekalkulacja była, a że jej nie widać nigdzie to inna inszość.
  
 
W każdym razie z Compensie nie robią kalkulacji
  
 
natomiast w PZU na pewno zrobią - jak kupiłem poprzedni samochodzik to nie przypilnowałem OC i nie dość że zapłaciłem za następny rok jak za zboże to jeszcze po pół roku przyszło mi wyrównanie za niecały miesiąc ponad 100zl (teraz mam małe zniżki a wtedy żadnych)
  
 
Podłączę się po temat.
Ja potrzebuję ścisłych informacji na temat rejestracji samochodu i ubezpieczenia.
Czy jest jeszcze możliwość rejestracji samochodu na osobę nie mającej jeszcze PJ i zniżek ??? W DR byłby podany współwłaściciel z PJ i zniżkami. OC mało by być ze zniżek współwłaściciela ale głównym właścicielem ma być osoba bez PJ.
Jest to dość pilna informacja.
Mi się wydaje, że jest jeszcze taka możliwość.
Chcę jednak zasięgnąć rady tu zgromadzonych i zawsze Wszechwiedzących.
Z góry dzięki za odpowiedź.
  
 
Żeby być właścicielem auta raczej nie trzeba mieć prawa jazdy
  
 
Cytat:
2012-11-15 12:45:29, Ikarus260 pisze:
Czy jest jeszcze możliwość rejestracji samochodu na osobę nie mającej jeszcze PJ i zniżek ??? W DR byłby podany współwłaściciel z PJ i zniżkami. OC mało by być ze zniżek współwłaściciela ale głównym właścicielem ma być osoba bez PJ.



Nie ma czegoś takiego jak "główny właściciel". Każdy wpisany w DR jest równouprawnionym właścicielem bez względu na której stronie DR jest wpisany. Niestety ubezpieczyciel za to, że jeden ze współwłaścicieli nie ma PJ zapewne dowali odpowiednią zwyżkę i nici ze zniżek będą.
Jedyny plus jest taki, że osoba bez PJ zacznie sobie powoli wyrabiać zniżki... ale zawsze brak PJ będzie traktowana specjalną zwyżką.

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2012-11-16 08:35:33 ]
  
 
Dzięki za odpowiedź. Jak sobie wyliczałem u pewnego ubezpieczyciela to nie doliczyło mi nic za współwłaściciela. No nic. Zobaczymy. Zobaczymy jak to będzie. Mam czas do Grudnia. Muszę ubezpieczyć i przerejestrować Astrę.
  
 
Cytat:
2012-11-16 09:37:42, Ikarus260 pisze:
Dzięki za odpowiedź. Jak sobie wyliczałem u pewnego ubezpieczyciela to nie doliczyło mi nic za współwłaściciela



A były w formularzu pytanie o wiek i posiadanie PJ przez współwłaściciela?
  
 
Właśnie u jednych ubezpieczycieli jest, a u innych nie ma. I tu właśnie problem jest.
  
 
Mbank oferuje takie przywileje i You Can Drive. W Mbanku mam konto i mam też taniej. Obecnie Espero mam w tej drugiej ubezpieczalni to odnoga Hestii.
Polecam to ubezpieczenie dla osób potrzebujących tylko OC i mających nie więcej niż 30 lat. Za Espero płacę 400 zł. rocznie. Zarejestrowane w Warszawie.