Przegub

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jakie są objawy uszkodzonego przegubu i jak zdiagnozować w którym kole jest uszkodzony. Bo mam taki przypadek że jak powoli ryszam na jedynce to czyję takie szarpanie (po wciśnięciu gazu ustaje) Szarpanie jest silniejsze przy skręcie. dzieje sie tak tylko na 1 biegu przy praktycznie wyciśniętym pedale gazu. Dzieki z góry
  
 
Może to nie przegub, tylko sprzęgło? Od przegubu raczej nie byłoby drgań, tylko takie chrobotanie, zgrzytanie. Jak autko drga to prawdopodobnie koło dwumasowe w sprzęgle.
Uszkodzenie przegubu łatwo zdiagnozować w ten sposób: skręć koła do oporu w prawo i powoli ruszaj (do przodu lub do tyłu). Potem skręć koła w lewe i to samo. Jeśli usłyszysz zgrzytanie lub stukanie spod przednich kół, to pewnie będą przeguby.
  
 
Więc jak masz walnięty przegub to jest takie tyrkanie, strzelanie z okolic kół.
Jak być pewnym na 100% że to przegub, stań w miejscu skręć koła na maxa w jedną stronę i gaz ( nie delitaknie tylko tak zdecydowanie ) i pózniej w drugą stronę. Jeżeli coś tyrkocze to walnięty przegub. Który to zależy w którą masz koła skręcone. Np. w lewno to prawy przegub, w prawo to lewy

Ja jeżdze z rozwalonnymi przegubami ponad połtora roku i powoli zaczynają mnie wkrzurzać

Ale szarpanie rzadnego nie mam
  
 
Cytat:
Ja jeżdze z rozwalonnymi przegubami ponad połtora roku i powoli zaczynają mnie wkrzurzać



i nie boisz się, że staniesz gdzieś w drodze, akurat wtedy, gdy będziesz się gdzieś spieszył?
  
 
Szczerze jak mi się chce to nawet gumy pale

Jeżdze tylko po mieście ( najczęściej ) więc jak by coś się stało to mogę z buta dojść do domciu od wtorku zaczynam dopiero prace, a dokładnie staż więc bedę miał coś koło 650zł ( - jakieś tam podatki i inne pierdoły ) wcześniej bordowy należał do ojca teraz jest mój i aktualnie mnie nie stać na wymianę jakieś grybszej rzeczy.
  
 
Z tego co się orientuję, bo mamy w firmie stażystów, to teraz dostają na rękę 600 zł. Nie jest więc tak źle...
  
 
Witam dziś się temu przyjzałem i jest to przegub na 100% po lewej stronie. Jak sie zabrać do wymiany tego przegubu. Nie ukrywam ze chciałbym go wymienic sam. Chodzi mi o to zeby ktoś mi napisał na co mam zwrócić uwagę. Co odkręcić żeby w miarę szybko i sprawnie to załatwić. Dodam że robiłem to już kiedyś samemu w skodzie favorit ale tam trzeba było zdemontować pól samochodu czy tu w essim też tak jest. A i czy warto kupić taki przegub za 60 zł z allegro czy u siebie w miejscowosci lepiej oryginalny ze sklepu. co o tym sądzicie
  
 
najpierw odkrec sobie nakretke mocującą przegub, (z załozoneym kołem i opuszczonym aucie) nastwpnie podnies auto zciągnij koło odkręc swozen wachacza, drązek kierownicy (lepszy dostęp) potem zdjemij gume od przegubu, wyszukaj pierscienia zabezpieczajacego zdejmij go wyciag półoś z przegubu, wybij przegub włóz pierscien pózniej półoś, smar i dalej guma, drązek swożen i koło
  
 
ja jezdze prawie rok na rozwalonym przegubie... juz go raz wymienilem i powiedzialem ze teraz wymienie jak sie dopiero rozwali!! bo juz mi sie nie chce!! ostatnio caly dzien meczenia sie bylo zeby zdjac (wlasciwie to go musialem wyciac ) gada...