Źle się prowadzi,""pływa po drodze. Gdzie jest problem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Ostatnio w moim espero dzieją się niepokojące rzeczy z układem kierowniczym. Dokładniej chodzi o to, że samochód źle sie prowadzi i sam zmienia nieznacznie kierunek jazdy. Najbardziej objawia sie to podczas przyśpieszania i puszczania gazu, ale również podczas jazdy na wprost ze stałą prędkością niezależnie od położenia kierownicy. Odczuć to można tak jakby gdzieś był luz na kole lub którymś z wahaczy. Przed wakacjami wymienione były końcówki drążków i sworznie wahaczy oraz ustawiana zbieżność, a ostatnio łączniki stabilizatora i gumy mocowań stabilizatora jednak to nie przyniosło praktycznie żadnych zmian. Gdzie w takim razie może tkwić problem? Proszę o pomoc w tej sprawie gdyż jazda tak jak w tej chwili jest bardzo uciążliwa i denerwująca.
  
 
Mialem podobnie-wygladalo to tak ze przy dodawaniu gazu auto zaczynalo mi jechac w lewo i musialem kontrowac kierownicą w prawo-tzn kierownica byla przekrecona lekko w prawo-po odpuszczeniu gazu auto zaczynalo w prawo jechac wiec musialem skontrowac kierownica w lewo-tzn kierownica byla lekko w lewo skrecona. Sprawa wygladala tak jakby sie zbierznosc zmieniała-pojechalem na stacje diagnostyczną na szarpaki i sie okazalo ze mechanik który mi wachacz wymienial niedokrecil jednej sruby-tzn tej którą dokręca sie tulejke do zawieszenia.

Ale szczerze wątpie zebys mial podobnie. masz wspomaganie?? jak nie to moze luzy na maglownicy lub ewentualnie innych elementach zawieszenia jak drążki-moze cos w regulacji drążków niedokręcone. A moze przy sworzniu-moze sie rozleciał.

Przyczyn moze byc kilkanascie
  
 
Za mało powietrza w kole (kołach),luzy na końcówkach drążka,luzy "na maglownicy",wywalony sworzeń kulisty (przy zwrotnicy),wywalony(poduszka (łożysko) macpersona),luz na łożyskach kół przednich,przytarty hamulec,zła zbierznośc, przywaliłeś w coś i sobie coś pogiąłeś(wahacz,końcówki,drążek reakcyjny),etc.

Przyczyn może być wiele jedź do mechanika i niech obada


[ wiadomość edytowana przez: rysiu1 dnia 2007-12-01 17:33:59 ]
  
 
Pojedź na stacje diagnostyczną na szarpaki -za 10-20 zl ci powiedzą co jest a jak sie okaze ze cos tylko niedokrecone to jeszcze gratis dokręcą. A tak to jak ty niemasz zielonego pojęcia to jak wróżenie z fusów
  
 
Pewnie macie rację. Powodów może być faktycznie sporo i chyba tak jak piszesz tommi3737 najlepiej będzie sprawdzić samochód na szarpakach. Może wtedy wyjdzie, co jest nie tak.
  
 
Cytat:
2007-12-01 17:42:27, marcindt pisze:
Pewnie macie rację. Powodów może być faktycznie sporo i chyba tak jak piszesz tommi3737 najlepiej będzie sprawdzić samochód na szarpakach. Może wtedy wyjdzie, co jest nie tak.




A wogóle to dopiero teraz zobaczylem ze jestes z Łodzi

[ wiadomość edytowana przez: tommi3737 dnia 2007-12-01 21:03:38 ]
  
 
Miałem kiedys to samo we fiacie ritmo-mechanik po tygodniu trzymania auta w warsztacie oddal mi go i powiedział że pewnie miał fes dzwona ))--taaaa, tylko że świrował od 2-3 miesięcy a ja go miałem 2 lata wcześniej....
I wiecie co się okazało?
Ze z tyłu był popuszczony wahacz,nie stukało tylkostawiało koło trochę bokiem i auto pływało jak sk......yn.))))Wystarczyło śrubę dokręcić i tyle.
  
 
Cytat:
2007-12-01 17:29:20, tommi3737 pisze:
Pojedź na stacje diagnostyczną na szarpaki -za 10-20 zl ci powiedzą co jest a jak sie okaze ze cos tylko niedokrecone to jeszcze gratis dokręcą. A tak to jak ty niemasz zielonego pojęcia to jak wróżenie z fusów


przypomniała mi się przypowieść znajomego mechanika. jak na szarpaki urwały przy maluchu zawieszenie
  
 
Cytat:
2007-12-01 22:31:39, kabe00 pisze:
przypomniała mi się przypowieść znajomego mechanika. jak na szarpaki urwały przy maluchu zawieszenie



Maluch to nie espero-zresztą niezly maluch musiałbyć
  
 
Tak Tommi3737 też jestem z Łodzi. Znasz może jakiś zakład co by dokładnie i fachowo sprawdzili co i jak?
  
 
Cytat:
2007-12-02 11:06:15, marcindt pisze:
Tak Tommi3737 też jestem z Łodzi. Znasz może jakiś zakład co by dokładnie i fachowo sprawdzili co i jak?



ja robilem tam gdzie robie przeglądy-na rogu legionów i włókniarzy-tam ejst stacja diagnostyczna czynna od 8-20 (na tym rogu gdzie są lakiery motip)
Bardzo spoko kolesie...