Ogrzewanie szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam taki problem. Mianowicie nie grzeją mi obydwie szyby przednia i tylna. lampki wmontowane w przyciski świecą się a szyba nie grzeje. Wczoraj rozkreciłem tablicę bezpiecznikową i sprawdziłem bezpieczniki okazało się z wszystkie są dobre. Przeszedłem do drugiego kroku sprawdziłem miernikiem przy tylnej szybie po ówczesnym odłączeniu przewodu zasilającego od szyby czy jest na nim napięcie i okazało się ze nie ma. pomóżcie co to może być? A i jeszcze jedno przekaźnik w skrznce pracuje prawidłowo jest to taki siwy słychać jak po wciśnięciu przycisku załącza. Essi 1998r Hatchback diesel endura de.
  
 
Proponuję opcję: SZUKAJ

pozdro


[ wiadomość edytowana przez: VEG dnia 2007-12-09 15:36:51 ]
  
 
witam, ja mam Essiego 1.8 16v Zetec z 96roku, mam podobny problem, tyle że nie grzeje mi przednia szyba...
Tak więc przyłączam sie do prośby o jakieś wskazówki...

PS. Faktycznie jest o tym dużo a przeglądarce forum...

[ wiadomość edytowana przez: michalmotyka dnia 2007-12-09 15:52:02 ]
  
 
przepalone sciezki
  
 
moje propozycje są takie:
Należy odnaleźć przewód biegnący do ogrzewania szyby (przód lub tył) następnie namierzyć ten sam przewód w skrzynce przekaźników i sprawwdzamy napięcie jeśli jest mamy odpowiedź ze jest przerwa w obwodzie i trzeba pociągnąć nową wiązką jeśli nie lecimy dalej czyli sprawdzamy przy wyjściu z przekaźnika jeśli brak to na wejściu i tak cofamy sie aż znajdziemy źródło zasilania proponuje nie używać szeroko rozumianego multimetru (miernik uniwersalny) tylko zwykłej żarówki gdyż żarówka jest sama w sobie obciążeniem a multimetr może w skrajnych przypadkach pokazać jakieś wartości pomimo braku napięcia ( z założenia rezystancja miernika(woltomierza) = nieskończoność) Dodatkowo proponuje przeczyścić styki tam bardzo często powstaje osad( utlenienie się) i powstaje przerwa w obwodzie. Nie zaszkodzi również przelutowanie skrzynki aby pozbyć się "zimnych lutów"
  
 
Zakladam ze nie sprawdzales przy otwartych drzwiach (tylnych)
a styki masz czyste w klapie i na belce. Przednia szyba grzeje tylko na odpalonym silniku.