Polski FIAT 125p 1500 - rocznik 1977 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hamulce odpowietrzałem tylko w niedziele.
Hamulce chyba się ułożyły bo już nic nie ściąga.
  
 
dawno nie było "apdejtu"

W Fiacie pojawiły się listwy progowe, kaolook a we wnętrzu wakuometr.
Dodatkowo od pewnego czasu zamontowane są halogrny pod zderzakiem



i w dodatku fiat ma młodszego kolegę w garażu

  
 
Eeee, to sie nudne robi, wszystkie fiaty zaczynaja wygladac tak samo, pora chyba na jakiegos rata alb o rosta
  
 
Mamy styczeń 2009, czas najwyższy się zabrać do przygotowywań Fiata do kolejnego, 2-giego, sezonu z Fiatem.
Powstała lista rzeczy do zrobienia czy sprawdzenia przed pierwszymi powiewami wiosny.
Dzisiaj wymienione zestały świece, palec i kopułka rozdzielacza oraz przerywacz,
Uruchomiłem oświetlenie komory śilnika,
Oświetlenie tablicy rej - do zrobienia,
Wymontowałem amortyzatory tylne - będzie wymiana na nowe,
Kontorlnie wymontowałem klawiature - jest ok, teraz tylko wymyć ją i spowrotem założyć.
Wyjety i rozebrany jest alternator - potrzebna jest wymiana łożysk,
Po poluzowaniu paska klinowego zaczęła puszczać pompa wody - będzie nowa,
Nowe opony czekają na montarz,
W poczekalni jest wymontowanie pływaka z baku, śrubki wyglądaja na naprawdę świeże, więc nie przewiduje problemów,
Zdjęta maska, w celu zlikwidowania luzów na zawiasach - to mi się udało zrobić ,
W przednim zawieszeniu do wymiany gumy stabilizatora i drążków reakcyjnych,
Jeden sworzeń i końcówka - ale to będę jeszcze sprawdzał na SKP,
Chcę wyjąć mechanizm wycieraczek i zweryfikować jego stan techniczny,
i na koniec mam zamiar wyłożyć bagażnik wykładziną, równoczesnie go troche wygłuszając.

Oprócz powyższych rzeczy chiałbym zrobić jeszcze dwie, tzw rasowanie samochodu :p , a mianowicie:
Wydech tylko na końcowym tłumiku i ścięcie mocowań resorów o ok. 3 cm (lekka gleba tyłu nie zaszkodzi)

Z kosmetyki to chyba dokupie trochę lakieru i porobie małe zaprawki, choćby pęzelkiem tam gdzie można.

Mam nadzieję ze w nadcodzącym tygodniu uda mi się zrealizowac tą listę, choćby w decydowanej wiekszości