Stacyjka i przelaczniki - 2107 elektryka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Czy mozna, a jezeli tak to jak, przelozyc stacyjke na prawa strone kierownicy, tak jak jest to w 'normalnych' autach??
A moze da sie z jakiegos innego auta?
Pytam poniewaz od 01.08.br mam ladzianke i wqrwia mnie ten kluczyk
a i czy w 2107 (92r.) kierunkowskazy/manetki powinny sie automatycznie wylaczac przy prostowaniu kierownicy?

(ps. witam wszystkich klubowiczow)
  
 
To ty masz w swojej ładzie stacyjkę przy kierownicy???? WOW Normlanie w ładzie stacyjka jest na środkowym słupku po stronie pasażera - ktoś ładnie stuningował twoją ładę.

A kierunkowskazy nie odbijają po wyprostowaniu kierownicy - stary czego ty się spodziewasz po takim starym aucie.
  
 
Leszek_Gdynia widzialem juz kilka Ladzianek 2107 i wszystkie maja stacyjki przy kierowinicy z lewej strony.
A o przelaczniki sie pytalem bo czasami sie zdaza ze sam odbije.

(jutro wrzuce fotki, skoro nie wierzysz ;] )

[ wiadomość edytowana przez: sparky7 dnia 2005-08-24 13:48:52 ]
  
 
Wrzuć koniecznie fotki, bo zdarzały się tez łady ze stacyjką w tylnych zagłówkach.

A to, ze ci czasmi odbijają kierunki to zapewne też rezultata jakiegoś tuningu.

  
 
sparky7 nieczuly na ironie
 
 
czizis, ciezko u was o konkretna odpowiedz
a juz myslalem o zostaniu klubowiczem

(ps.: zalaczylem juz fotki mojej Ladzianki)

[ wiadomość edytowana przez: sparky7 dnia 2005-08-25 08:12:33 ]
  
 
Bo my raczej szczycimy się tym, że mamy stacyjkę po lewej stronie A dlaczego niby mamy mieć "tak jak wszedzie w normlanych samochoda". Łada jest nienormalnym samochodem

A co do nieodbijających kierunków to nie pozostało ci nic innego jak wymiana przełącznika zespolonego.
  
 
to ze jest to nienormalny samochod juz zauwazylem ;]

ja jednak walalbym stacyjke z prawej strony, bo rece sobe lamie przy wkladaniu kluczyka

a jednak da sie zrobic przelaczniki juz myslalem ze bede musial katowac tą wajchą

dzieki za pomoc
(juz mam fotki w profilu)
  
 
Rece lamiesz?? Ja tam sobie wtykam kluczyk prawa reka choc stacyjke mam po lewej. Jakos tak sie nauczylem i jest to bardzo wygodne
 
 
Cytat:
2005-08-24 09:52:54, sparky7 pisze:
Witam! Czy mozna, a jezeli tak to jak, przelozyc stacyjke na prawa strone kierownicy, tak jak jest to w 'normalnych' autach?? A moze da sie z jakiegos innego auta? Pytam poniewaz od 01.08.br mam ladzianke i wqrwia mnie ten kluczyk


Stacyjka z lewej strony to jeszcze pozostalóśc po starych fiatach które z prawej strony miały lewarek zmiany biegów. Zresztą nie tylko Fiaty ale np. Porsche i wiele klasycznych aut wyścigowych też miało stacyjki po lewej stronie ale to z wiadomego względu.
A do stacyjki z lewej strony przywykniesz, przeciez Łae masz dopiero niecały miesiąc


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Czy w waszych ładach także nie działa centralny zamek?
  
 
U mnie tyko nie działa domykanie szyb.
  
 
[quote]
2005-08-24 09:52:54, sparky7 pisze:
Witam! Czy mozna, a jezeli tak to jak, przelozyc stacyjke na prawa strone kierownicy, tak jak jest to w 'normalnych' autach??
saaby maja stacyjke na tunelu pomiedzy siedzeniami i jakoś nikt nie mowi,że to nienormalne samochody...
  
 
Cytat:
saaby maja stacyjke na tunelu pomiedzy siedzeniami i jakoś nikt nie mowi,że to nienormalne samochody...


moze byc i na tynelu, ale zawsze to sprawej strony
na weekendzie jak bedzie chwile rozbiore i sprawdze co da sie zrobic
  
 
zaloz se na guzik i juz...
ja przez pol roku po przesiadce z lady pchalem kluczyk z drugiej strony. Bylo kupic polsiawke.....
  
 
czy ma ktos schemat stacyjki w 2107 i wlacznika swiatel awaryjnych?
zaczyna robic zaplon na karte
  
 
ale czipowa czy z paskiem magnetycznym???

bo wiesz, te z czipem sa trudniejsze do skopiowania

a na ile impulsow??? 15 wystarczy??? aha i jeszcze czy tylko z TPSA czy netia tez podejdzie???

  
 
w niektórych ciezarowych renówkach jest stacyjka po lewej stronie (np u moj szwageir tak ma w massengru z 98 roku )
  
 
@el_comendanto
na chipową nie bo za wiele zabawy, bo musialbym czytnik wstawiac (bez sensu ) tym bardziej tepsiana
mysle nad dziurkowaną lub jakis schemacik elektr.. niemialem narazie czasu na to (łatam progi)
  
 
Cytat:
2005-09-12 06:52:45, sparky7 pisze:
@el_comendanto na chipową nie bo za wiele zabawy, bo musialbym czytnik wstawiac (bez sensu ) tym bardziej tepsiana mysle nad dziurkowaną lub jakis schemacik elektr.. niemialem narazie czasu na to (łatam progi)


i właśnie na tym sie skoncentruj.sprawdż też silnik,skrzynie,hamulce,układ kierowniczy.gdy to wszystko już bedzie ok,NA PEWNOzapomnisz o tej nie cierpiącej zwłoki i bardzo ważnej sprawie.