Zacina cie chamulec reczny z jednej strony

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiam zacina sie chamulec z jednej strony rozbieralem i przeczyscilem troszku blokowala automatyczna regulacja ale po oczyszczeniu wszystko dzialao a teras znow sie zacina !!jaka moze byc przyczyna????
  
 

2008-02-15 19:55:20, wacekkk pisze:
Wiam zacina sie chamulec z jednej strony rozbieralem i przeczyscilem troszku blokowala automatyczna regulacja ale po oczyszczeniu wszystko dzialao a teras znow sie zacina !!jaka moze byc przyczyna????


samo Regulatory do Wymiany
po sprawdzaj też Linke od Ręcznego czy nie jest uszkodzona w Pancerzu może być uszkodzona
  
 
kolego popraw te błędy zwłaszcza "HAMULEC" bo wali po gałach
  
 
A moze sie zacinac gdy linka hamulca jest za slabo naciegnieta???
  
 
Cytat:
2008-02-15 20:21:28, wacekkk pisze:
A moze sie zacinac gdy linka hamulca jest za slabo naciegnieta???


Przeczytaj to co napisałeś i troszkę pomyśl Są dwa powody (które ja znam) dlaczego tak się dzieje:
1. Linka blokuję się w pancerzu
2. Samoregulatory są zardzewiałe lub "zajechane" (wytarte,zużyte)
Ściąg bęben i pobaw się ręcznym (pozaciągaj kilka razy) i popatrz czy linka swobodnie chodzi. Jeśli się zacina to do wymiany, jeśli nie to patrz pkt.2
Pozdro
  
 
OT: wacekkk,

Ja Cię bardzo proszę, zmień tytuł wątku, bo ten "chamulec" aż razi.

PS: samoregulatory, samoregulatory, samoregulatory
  
 
Ja miałem to samo blokowal mi sie hamulec tył z lewej strony ale tylko gdy zahamowałem ostro z piskiem opon, grzebałem przy tym pare razy i dalej to samo, a przyczyna była taka że spręzynka koło legulatora była zabardzo juz rozciagnieta kolo leguratora, na szrocie znalazłem inną załozyłem i gicior juz nic nie hamuje
  
 
Cytat:
2008-02-16 10:09:09, Mr_Utek pisze:
na szrocie znalazłem inną załozyłem i gicior juz nic nie hamuje



  
 
No nie ma śmiacia ;-p ze szrotu najlepsze ;D i zawsze taniej jak w sklepie Tylko gwarancji nie dają ;-p
Pozdro
  
 
Koledze on-driver akurat nie chodzi o ten szrot.
  
 

sorry

...
  
 
Cicho juz no
  
 
Dobre

Poprawicie w końcu te błędy? Chamulec tutaj widzę jest popularny, a Drifa "samo Regulatorów" czy "po sprawdzaj" już powoli mam dość, bo wszędzie to samo
  
 
Wojo, może trzeba stworzyć nową kategorię np. "Przedszkole", tam będziemy wrzucać takie wątki.
  
 
Proponuję "cytaty miesiąca"
  
 
Cytat:
2008-02-17 00:35:36, kcprski pisze:
Proponuję "cytaty miesiąca"



Nie mam tyle miejsca na dysku....
  
 
Cytat:
2008-02-15 23:25:48, czyczu pisze:
Przeczytaj to co napisałeś i troszkę pomyśl Są dwa powody (które ja znam) dlaczego tak się dzieje: 1. Linka blokuję się w pancerzu 2. Samoregulatory są zardzewiałe lub "zajechane" (wytarte,zużyte) Ściąg bęben i pobaw się ręcznym (pozaciągaj kilka razy) i popatrz czy linka swobodnie chodzi. Jeśli się zacina to do wymiany, jeśli nie to patrz pkt.2 Pozdro


Prawdopodobnie to właśnie linka się blokuje, koszt około 180 zł.

Pozdrawiam.
  
 
Pewnie to koło prawe

1. linka źle wyregulowana lub zapieczona,
2. tloczek "stanoł"
3. samoregulator zardzewiały lub wytarty,
4. przewód hamulcowy elastyczny sie ot tak rozwarstwił (brudny płyn przy pierwszym odpowietrzaniu - czarno--siwy ),
5. sprzęzyny nie ściągają,
6 inna przyczyna np. zagięty przewód metalowy....
  
 
Cytat:
2008-02-16 17:39:28, Wojo pisze:
Dobre Poprawicie w końcu te błędy? Chamulec tutaj widzę jest popularny



apropos błędów




[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2008-02-18 10:11:06 ]
  
 
Cytat:
2008-02-18 10:10:23, Asior pisze:
apropos błędów [ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2008-02-18 10:11:06 ]



Asior, przeczytaj jeszcze raz i pomyśl....