Alternator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam taki problem. Przed świętami wymieniłem pasek alternatora łożyska w alternatorze i szczotki wraz z regulatorem napięcia. Wymieniłem gdyz strasznie mi piszczało coś w okolicy alternatora. Gdy ściągnąłem pasek piszczenia nie było. Kiedy przekręciłem kołem pasowym alternatora coś tam popiskiwało. I mianowicie sprawa jest taka że pasek mam naciągniety dobrze znaczy się mocno a piszczenie jak było tak jest z tym ze teraz jest ono zaraz po zapaleniu silnika(bez względu czy zimny czy chłodny). Mało tego po zapaleniu silnika bez wciśnięcia pedału gazu nie gasnie mi kontrolka ładowania. Dopiero gdy wcisnę gaz lampka gaśnie. Pomóżcie co to moze być? A oprócz alternatora na tym pasku jeśt też klima. Mój silnik to 1.8 td.
  
 
Sprawdź napięcie ładowania. Możesz mieć walniętą listwę diodową i nie będzie gasła kontrolka. Co do piszczenia to może masz wyrobione koło paska na alternatorze i będzie się ślizgał pasek.
  
 
Na tym pasku jest pompa wspomagania, alternator, klima, pompa wody chyba - zaleznie od rocznika
  
 
Cytat:
2007-12-27 21:48:55, CKsrv pisze:
Na tym pasku jest pompa wspomagania, alternator, klima, pompa wody chyba - zaleznie od rocznika


To swoją drogą - niekoniecznie blokuje ci alternator. Sprawdź czy pozostałe kółka lekko się kręcą. Może klima albo wspomaganie?