Dziwne wycie - wciskam sprzęgło i ustaje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam problem jak w temacie - od niedawna słyszę głośne wycie dobiegające spod maski - z przodu, gdzieś na wysokości lewego przedniego koła. Na postoju i w czasie jazdy też. Jak silnik jest zimny wycie jest głośniejsze, na ciepłym trochę mniej słyszalne. Wycie całkowicie ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Jak puszczę sprzęgło - wyje. Może ktoś miał podobny problem, co o tym myślicie ?
  
 
zapewne lozysko oporowe od sprzegla...
  
 
Sprawć sobie olejek w skrzyni a oporowe wyje przy wciśniętym sprzęgle
  
 
Łożysko oporowe wyje przy wciśniętym sprzęgle? W takim razie to coś innego. U mnie przy wciśniętym przestaje wyć. I do tego w czasie jazdy to wycie jest szczególnie słyszalne na V biegu przy prędkości ok. 80 km/h. A co do oleju - to czy gdybym miał za mało występują jeszcze jakieś inne objawy? U mnie biegi wchodzą raczej elegancko, nic nie zgrzyta - no może poza wstecznym. Ale oleju w skrzyni nie sprawdzałem ani nie dolewałem odkąd go kupiłem - to jakieś 80 tys. km temu.
  
 
Wszystko wskazuje na niski poziom oleju może masz jakiś wyciek. Lepiej sprawdzić bo szkoda skrzyni biegów.
  
 
To są łożyska w skrzyni biegów, a dokładnie na wałku sprzęgłowym. Wiem bo mam to samo. Tym się nie przejmuj ja już przejechałem 30000 i nic się nie dzieje, sprawdzony sposób "podgłośnić radio". Naprawa droga oj bardzo i nie da 100 gwarancji czy się skrzynia nie zatrze na nowych. Używka nie wiadomo co, to jest częsta usterka w eskortach więc prawdopodobieństwo kupienia gorszej duże.
Nie przejmuj się, nie rozleci się, kilku moich mechaników "zaprzyjaźnionych" wydało taką opinię.
  
 
miałem to samo dokładnie tak jak kolega wczesniej napisał jest to łożysko na wałku sprzęgłowym. Ja to wymieniłem sam za łożysko zapłaciłem 90zł + nowy olej
  
 
Dziękuje wszystkim za pomoc. W takim razie do wiosny nie będę przy tym grzebał, a potem zobaczymy. Dzięki !