Odpowietrznik skrzyni - Carina E ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.
Czy ktoś zlokalizował przypadkiem odpowietrznik skrzyni biegów w Carinie ? Cholera, przy wymianie oleju zasyczało mi podciśnienie w skrzyni, a tak raczej nie powinno być
Pewnie jest przytkany odpowietrznik, tylko gdzie on jest ?
Pozdro.
Ps. Pytam oczywiście z lenistwa bo po co się męczyć szukaniem, jak ktoś może wiedzieć
  
 
Sorry, ze po za tematem , mam 2.5 litra oleju, wystarczy na skrzynie, czy troszke za malo ?
  
 
Braknie Ci 0,1l Instrukcja mówi, że wchodzi 2,6l
Do mnie weszło ok. 2,8l ale na podniesionym lekko aucie.
Pozdro.
  
 
Odpowietrznik?

Tam jest chyba tylko korek spustowy i wlewowy Poziom oleju powinien siegać (prawie) korka wlewu oleju.

Pozdrawiam
  
 
W moim nowym silniku (4A-F) odpowietrznik jest umieszczony równo centralnie na środku, u góry skrzyni. Wystaje taka rurka ok 2cm a na nią nałożony luźno matalowy kapturek podgięty od spodu z czterech stron.
  
 
looqasch: dzięki, u mnie pewnie będzie podobnie. Przynajmniej wiem, w której okolicy szukać.

MisiekII: odpowietrznik musi być, żeby rozszerzające się powietrze w skrzyni nie wywalało oleju przez simeringi.
Pozdro.
  
 
Fakt

Musze w takim razie popatrzeć u siebie, czy aby się coś nie przypchało itd

Pozdrawiam
  
 
Mam, mam, znalazłem. Przynajmniej teoretycznie - w EPC
Misiek, u Ciebie jest taki sam. Poszukaj 90930-03133 albo PNC#: 333101U

Pozdro.
  
 
A jak to się nazywa w języku EPC bo nie moge znaleźć po numerze ?

Pozdrawiam

EDIT:

Plug, breather (for manual transmission). Jest i u mnie
90930-03080 albo 33111G



[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2005-10-31 21:12:04 ]
  
 
U mnie też przy zmianie oleju zasyczało więc zabrałem się za ten odpowietrznik jednak nie mogę ściągnąć tego grzybka a nie widzę aby pod nim było podcięcie na klucz żeby wykręcić odpowietrznik razem z grzybkiem więc na razie zostawiłem. Dlatego chciałbym zapytać czy już to ktoś demontował i wie jak to powinno przebiegać i czy ten odpowietrznik da się przepchać czy trzeba kupić nowy?
  
 
Sądząc po nazwie "plug" to pewnie będzie wciskane. Oglądnąłem to właśnie w EPC i tak to wygląda, jakby było wciskane. Z praktyki nie wiem, nie rozbierałem go. Rozruszałem tylko kapturek i przedmuchałem. A czy to coś dało to nie wiem
Pozdro.
  
 
To jeszcze napiszcie jakm olejem zalewaliście skrzynie i jak często
  
 
Jak wszystko w swoim samochodzie zalewam produktami valvoline. W tym przypadku SynPower Gear Oil TDL 75W90.