Zły rozmiar cylinderka :/

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Byłem zmuszony do wymiany szczęk hamulcowych no i przy okazji cylinderków w moim pojeździe bo juz zaczęły jak się okazało puszczać (MK6 1.6 16V htb).
W sklepie doradzono mi cylinderki o średnicy 20,6 mm więc na taki zmieniłem i oczywiście po sprawdzeniu już po zmianie starego cylinderka wyszło że miał 19mm. Dodam że moje bębny to 203mm (8").
Teraz moje pytanie czy będą tego jakieś konsekwencje jeśli chodzi o siłę hamowania (tzn czy pompa hamulcowa może je normalnie obsłużyć) i czy nie będzie problemów.
Proszę o opinie a jutro jak będę miał dostęp do komputera to sprawdzę.
Pozdrawiam Wesołych Świąt.
  
 
Dodam jeszcze choc nie wiem czy to ma jakieś znaczenie że samochod nie ma ABS-u. Mam nadzieje że nic się nie będzie działo i można zamienić bez problemu na te 20,6 bo słyszałem że przy tych bębnach i takim silniku też takie stosowali.
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o opinie.
  
 
No panowie mam nadzieję że znajdzie się osoba która rozwieje moje wszelkie obawy.
  
 
up
  
 
Jesli zmienisz w obu kołach to bedzie tylko lepiej wieksza srednica to wieksza sila hamowania na tyli do tego nowe jeszcze beda lepiej chodzily oprocz tego nic wiecej sie nie zmieni (pompa itp) tylko troszkie plynu wiecej wejdzie
ps zmiany przy hamowaniu beda bardzo male wiec bez obaw ze ci tyl bedzie pierwszy hamowal i zwieksza sila niz przod
  
 
Dziękuję za odpowiedz.
Po prawidłowym odpowietrzeniu układu które ostatnio wykonałem hamulce są super. Dodam że w poprzednim sezonie zmieniałem tarcze z przodu i klocki więc teraz całość niemal nowa
Z tego wynika że średnica cylinderków może być inna niż ta co była jednak trzeba koniecznie wtedy na obu stronach mieć jednakowe.