ABS i niemoge dac rady

  szukane wyrażenia:   abs
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kurde pomozcie bo juz odkrecilem wszystkie kola sprawdzilem kable i na zadnym nie widze uszkodzen Problem oczywiscie standardowy czyli czasem zapalala mi sie kontrolka ABS-u teraz zapala sie po przejechaniu paruset metrow. Jak to najlepiej sprawdzic ?? Najlepiej podpiac miernik lub cos innego przy kole i z drugiej strony sprawdzic czy idzie impuls - no wlasnie ale gdzie jest ta druga strona ???????? nie chce rozwalac calego komputera! - Pomozcie Please
  
 
Witam,

Ja stosuje metode goscia z serwisu... Po stwierdzeniu na kompie ktore kolo nie dziala, trzeba chwycic za kabelek przy wtyczne i ciagnac... Przerwie sie w miejscu uszkodzenia...
Trzeba zalatac i juz dziala
Ja mam teraz plan na wymontowanie starej wiazki i z jakiegos grubego kabla zrobienia nowej bo ta co mam juz jest tak posztukowana ze hej


Pozdr
Jadzwin


[ wiadomość edytowana przez: Jadzwin dnia 2003-07-07 21:24:38 ]
  
 
Pod konsolą, powyżej pedałów jest metalowa puszka ABSu. Dochodzą do niej m.in. 4 przewody (4 pary przewodów) o podobnych średnicach nieco ponad 6mm. Dwa sztywniejsze są od kół przednich a te drugie od tylnych. Na wyłączonym aucie wyciąg tą wiązkę przewodów, i po kolei sprawdź omomierzem rezystancję. Na każdym powinno być ok 1KOM (1000 omów). W schemacie jest rozpisane do których nóżek dochodzą przewody odpowiednich czujników:
C10 i D10 przedni lewy czujnik prędkości
C11 i C12 przedni prawy
D11 i D12 tylny lewy
C13 i C14 tylny prawy
Schemat mam nieco nieczytelny więc może tu być jakać pomyłka (choć przypuszczam, że nie)
Gorzej jak usterka ma charakter okresowy, wtedy możesz sobie pomóc tak jak pisał Jadzwin, ale przydał by Ci się ktoś do pomocy
Powodzenia. Pisz o sukcesach - inaczej być nie może
  
 
Dzieki za pomoc dzis biore miernik i zabieram sie za zlokalizowanie usterki
  
 
Dzieki wszystkim za pomoc wczoraj po trudach odkrecania kol i grzebania w zlaczkach udalo sie zlokalizowac usterke (jak to njaczesciej bywa prawe przednie kolo) zamiana kawalka kabelka sztukowanie izolacja i juz jest OK. Jeszcze raz dzieki