Zlot-Estonia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W imieniu czlonkow Klubu Lady z Estoni, pragne zaprosic wszystkich chętnych na zlot do Estoni, ktory odbedzie sie 17-18 luty 2007, kolo miejscowosci Valga.
Wstepnie koszt 37 Euro.
W planie jazda po zamarznietym Jeziorze - niespotykana u nas atrakcja - lecz ze wzgledu na slaba zime tego lata moze sie to nie udac. Z nadzieja oczekujemy zimy.

Ze swej strony pragne poinformowac ze sam tam sie zamierzam wybrac, jesli tylko nie bede musial byc na uczelni w tym czasie, i jesli reszta "towarzyszy" podrozy dopisze(wiadomo ciac koszty trzeba : ) )
  
 
Przy obecnej zimie zamiast jazdy po jeziorze będzie można zrobić regaty
  
 
Szkoda że to tej zimy a nie np. przyszłej. Myślałem sprowadzić 110 z Estonii, to bym mógł załatwić dwie sprawy za jednym razem. Ale na razie nie mam kasy na 110 .
  
 
Miły, a dlaczego chcesz Ładną akurat z Estoni?
  
 
Bo w miarę się opłaca. Ceny podobne jak w Polsce, ale łady są o kilka lat młodsze. Za niecałe 2500 euro można kupić np. 111 w bdb stanie rocznik 2002, 2003. A w Polsce kombi ciężko dostać.
Z mojej strony EOT.
  
 
To co ? Nikt sie nie wybiera ?
A TYyyyle osob na Zlocie w Bialobrzegach mowilo ze pojedzie.
Przeciez z polnocnej polski nie macie znowu tak daleko.
  
 
Witam
Hmm... ja tam w Białobrzegach nic nie obiecywałem, ale niewykluczone że chętnie bym się wybrał, jest to jednak dośc daleko, więc raczej szukałbym towarzyszy podróży
Pytanie, co do kosztów, co się zawiera w tych 37 ojro?..
  
 
Fleszer, ci co w Białobrzegach mówili, że pojadą pewnie myśleli, że to będzie w jakimś terminie wiosenno-letnim.
Ja bym chętnie pojechał ale do 19.02 mam sesje, więc raczej odpadam, no chyba, że bym wszystko, jakimś cudem , zaliczył wcześniej ale na to się raczej nie zanosi
  
 
a ile jest km z gdańska na zlot??
  
 
Cytat:
2007-01-13 21:33:33, rogacek pisze:
a ile jest km z gdańska na zlot??



Z Gdyni jest ok. 730 km (wg VIAMICHELIN), więc stwierdzenie "Przeciez z polnocnej polski nie macie znowu tak daleko" jest lekkim przegięciem



[ wiadomość edytowana przez: Huey dnia 2007-01-13 21:55:00 ]
  
 
no to dla mnie odległość zaporowa.
  
 
Cytat:
2007-01-13 21:54:30, rogacek pisze:
no to dla mnie odległość zaporowa.



Szczerze mówiąc, sam myślałem, że jest bliżej. jeszcze do tego 730-774 prowadzą m.in. przez obwód kalinigradzki (czytaj: załatwianie wizy - dodatkowe koszta i utrudnienia), gdyby chcieć ominąc rosję, to podejrzewam, że wyszło by przynajmniej 900km. TOO MUCH


[ wiadomość edytowana przez: Huey dnia 2007-01-13 21:59:45 ]
  
 
Hey - to moze jakos grupa bysmy pojechali ? W 1den czy 2 wozy?
  
 
a myśleliście o promie??? może jakieś pływają????

do szwecji cena nie zabija więc może promem????
  
 
Witam
hmmm.. nic mi nie wiadomo o żadnych promach z Polski do Estonii..., więc pozostaje tylko droga lądowa, przez Rosję fajnie byłoby zatankować, ale z przyczyn formalnych trzeba by było Litwą, Łotwą.
PS... Fleszu, a gdzie dokładnie to jest? i ponawiam pytanie , co zawiera te 37 Ojro ?..
Hmmm.. nie mogę namierzyć stronki, gdzie były ceny paliwa w Europie, nie wiadomo jak gaz? czy dostępny?.., jakie ceny?..
jestem na etapie grzebania w obu autach, nie wiem które miałbym wczesniej gotowe, oba na chodzie, lecz dalekie od doskonałości lecz jest jeszce trochę czasu
  
 
Z Polski do Estonii na razie żaden prom nie pływa , wiem, że są zamysły by taka linia powstała ale to bardzo odległa przyszłość
  
 
W tych 37 euro, jest nocleg na zamku, prawdopodobnie sniadanie, i tor wyscigowy. Rowniez udzial w jakis imprezach za dnia.

Najgorsza droga to wyglada ze przez polske.
To jak, zbieramy grupe ? Moze choc jednym wozem pojedziemy ?
  
 
Witam
włąśnie sobie to liczę, ile trzebaby kasiory przygotować, samo paliwo droga impreza, każdy swoim autem raczej nie wchodzi w rachubę z powodów finansowych , jeśli już to jakim?.. tzn czyim?
i czy jeszcze jacys chętni by się znaleźli?.
spróbuję jeszzce sprawdzić prom do Helsinek, może stamtąd jest jakaś niedroga przeprawa do Tallina..
Pytanie w jakim rejonie Estonii będzie zlot?..
  
 
Fajnie by bylo. Z tym ze ja sie dowiedzialem ze ponoc z jednej strony prom z Niemiec, a z drugiej zdaje sie Mariampole do Estoni.
Pisalem juz, to miejscowosc Valga - raczej blisko granicy Lotewskiej.
Z bialegostoku - z racji srodka w miare polski, a i tak co by nie przez rosje sie pchac wg. viamichelin 670 Km na mijsce
Viamichelin auto route -BialystokPL-ValgaEST

Najlepiej by bylo pojechac gazownia - tylko pytanie czy wtedy nas wpuszcza na prom jesli juz.
A co do tego czyim autem - hmm, nikogo namawiac nie chce - wiadomo ryzyko jest - wiem tyle ze w razie czego sluze pomoca, a duzo rzeczy potrafie zrobic.Odpukac w niemalowane.

  
 
Witam
Jesli to bliżej granicy łotewskiej, to skraca się trochę dystans, ja mam gazowca, co zapewne potrafi zmniejszyć koszta, choć muszę jeszcze na autem popracować
Z promami nie jest tak halo.... , na kołach wychodzi mi jednak taniej.
Powiem tak jestem chętny by jechać, auto by było, co muszę zrobić to je przygotować, także pod względem wyglądu , jedank najwięcej zależy jak mi się w najbliższym czasie ułoża sprawy finansowe