Filtr Stożkowy Do Silnika z Gazem???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ma pytanko i chciałbym sie dowiedzieć waszych opinie na temat założenia filtra stożkowego do silnika który posiada instalacje gazowa jest taka możliwość i jak to będzie chodziło????
  
 
u mnie chodzi bez problemu:] i widzialem ze wiele osob tez ma i nie narzekaja jakos u mnie w pracy jednemu nawet gazownik polecil stozek do gazu i mowi ze duzo lepiej mu rzeczywiscie chodzi na stozku a ma opla takiego Vana
  
 
...po co wam te stożki...nic nie daję tylko hałas większy w kabinie...
  
 
herezje
jak dobrze chodzi na stozku na lpg to znaczy ze zle zalozony
i rzeczywiscie od stozka to tylko lepsze samopoczucie i hałas...
  
 
Cytat:
2008-01-06 10:54:40, Lachu8v pisze:
herezje jak dobrze chodzi na stozku na lpg to znaczy ze zle zalozony



To może jakiś konkretna teoria ???
Daj może jakiś sensowny powód twej wypowiedzi...
  
 
Słyszałem od kilku osób ze na stozku chodzi dobrze i chcialem sie upewnic czy tak jest a czy poprawia sie osiagi??
  
 
Cytat:
2008-01-06 11:19:14, Drake25 pisze:
Słyszałem od kilku osób ze na stozku chodzi dobrze i chcialem sie upewnic czy tak jest a czy poprawia sie osiagi??


nie licz na to....
osiągi to się poprawią ale w twoim portfelu
no i miejsca pod maską będzie więcej
  
 
djtados o co ci chodzi z tym portfelem? osiągi owszem poprawią się. Silnik lepiej się wkręca na wysokich obrotach na stożku z dobrym dolotem powietrza z zewnątrz. Nie mówiąc o ładnym dźwięku.
  
 
Cytat:
2008-01-06 11:42:04, yezXR3i pisze:
djtados o co ci chodzi z tym portfelem? osiągi owszem poprawią się. Silnik lepiej się wkręca na wysokich obrotach na stożku z dobrym dolotem powietrza z zewnątrz. Nie mówiąc o ładnym dźwięku.


tzw przenośnia.....
znaczysię że troche $$$ trzeba wydać ...ot co
  
 
ja mam stożek BMC i na gazie śmiga bez problemu
  
 
Witam
Również myślałem o założeniu stożka, ale mam gaz II gen MKVI 1.6. U mnie początek dolotu jest odwrócony w stronę silnika. Czy ktoś wie dlaczego. Kolega miał MKV 1.8 XR również z gazem II gen i rozwiązanie było takie samo. Pamiętam, że kiedyż odwrócił wlot i silnik zaczął nierówno pracować i czasem gasł. Ja myślałem o wkładce K&N w oryginalnej puszce. Dodam, że nie chodzi mi o osiągi a jedynie o dźwięk. Czy wkłady typu K&N zmieniają dźwięk silnika?

  
 
wkładu nie bedzie bardzo słychac bo jest zamkniety w puszcze-
stożek ładnie buczy bo jest na wierzrzu-przy benzynie i dobrym dolocie cos tam na pewno wpływa pozytywnie na osiagi ,ale nie tyle zeby od razu mozna było powiedziec ze znacząco
Lpg potrzebuje mniej powietrza a nie więcej,dlatego odwraca sie wloty łapiace powietrze w strone silnika.
ale moze sie zdarzyc ze którys silnik akurat ze stozkiem bedzie leiej pracował
  
 
założyłem dzis rano zciekawosci stożek do mojego 1.8 16v-LPG zaraz za przepływomierzem w miejsce górnej obudowy filtra,dół został.
I jestem zaskoczony
-auto równo pracuje
-nie gasnie przy wrzuceniu na luz przy wiekszych predkosciach
-w osiagach raczej nie ma wiekszych róznic-zmieniła sie tylko charakterystyka mocy i momentu na pewno i wydaje mi sie że moment troszke sie obnizył co mnie dziwi?
Generalnie odczucia pozytywne
testy robiłem na trasie kraków-olkusz (75kilometrów) nazimnym i ciepłym zamieniając doloty po drodze żeby miec swieze porównanie
niestety bez pomiarów na hamowni to tylko moje wrazenia z jazdy,
gdyby te filtry nie ciągnęły tyle syfu to bym sobie zostawił