Problem z alarmem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam taki problem a mianowicie po uruchomieniu alarmu ( zamknięciu drzwi z pilota od alarmu) nie zamyka sie centralny zamek ( trzeba auto zamknąć dodatkowo z kluczyka ). Przy otwieraniu drzwi nie ma problemu, wyłącza sie alarm a zarazem otwiera sie centralny zamek. Teraz takie moje pytanie gdzie szukać usterki?? pzdr
  
 
Ja bym zaczął od kabli.
  
 
ja tez tak mialem i to jest wina alarmu zobacz czy w sterowniku nie przepalila sie scieszka i to byla wina. ogolnie sprawdz sterownik.
  
 
Kluczowe pytanie to jaki masz alarm (i cenrtalny)? Fabryczny czy dokładany. Bo jak dokładany to bank masz przekaźniki zmieniające polaryzację bo sterowanie zamkiem jest z "minusa", a większość alarmów ma wyjście sterujące na "plusie".
I bardzo często padają przekaźniki bo alarmiści czasem b. delikatne montują.
A poza tym to oczywiście kablostan i centalka do sprawdzenia.

A i czy jak zamykasz z kluczyka to zamykają Ci się zamki
"elektrycznie", czy musisz ręcznie zamknąć wszystkie drzwi ?


[ wiadomość edytowana przez: gRRuby dnia 2008-01-11 15:08:25 ]
  
 
A ja zapytam inaczej: Bylo dobrze i sie popsulo czy zakladasz alarm pod centrale i cos sie zgrac nie chce? Tak jak napisal gRRuby napisz czy masz org centralny czy dorabiany?
  
 
Witam wiec tak centralny zamek jest oryginalny, alarm zaś zakładany parę dobrych lat temu. Tak jak wcześniej pisałem po wciśnięciu przycisku od alarmu, alarm sie załącza ale nie zamykają sie drzwi trzeba dodatkowo użyć przycisku na kluczyku aby zamknąć drzwi. Dzięki za wcześniejsze wskazówki, ale za każde dodatkowe informacje będę wdzięczny pzdr
  
 
No i teraz wszystko pieknie i jasno. Ameryki nie odkryje piszac ze z centralka wszystko jest ok skoro mozesz ja zamknac pilotem z kluczyka. Piszesz ze alarm sie uzbraja ale nie rusza centralki wiec wedlug mnie podobnie jak pisze CKsrv winy trzeba by szukac w przewodach alarm -centralka, jak nie masz garazu to troszku ciezko bo rece kostnieja ale czeka cie zdjecie tapicerki w drzwiach gdzie masz silowniki typu master i zerkniecie probowka jak sie tam ma z pradzikiem. Byc moze odczepil sie kabelek masy i pupa blada. :/ W ostatecznosci i najgorszym wypadku mogl pasc sam sterownik alarmu.