Regulacja gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam instalke 2 generacji z krokowcem i na parowniku dwie srubki. pojechalem do gazownikow na regulacje a oni ze tego juz sie nie reguluje ze tylko obroty na luzie moga ustawic. czy to prawda ze nie reguluje sie tej instalki? chcialbym zmniejszyc spalanko
  
 
Witam
Moim zdaniem ma to wpływ na spalanie i działanie silnika. Mam MK6 1,6 16v i instalację 2gen. U mnie na parowniku jest duża śrubka. Śilnik delikatnie falował na wolnych obrotach spalanie śr 9-10l LPG(jazda mieszana) przekręciłem delikatnie tą śróbką i obroty były idealnie, niestety spalanie wzrosło do 12-13l(taka sama jazda). Znów kęciłem i falowanie niemal niezauważalne spalanie ok 10l. Oczywiście nie polecam regulacji "na słuch". Na wiosnę zmieniam przewody WN i świece, wtedy pojadę do gazownika na regulację. Taki środek doraźny zastosowałem ponieważ, gdy dojeżdzałem do skrzyżowania i silnik schodził z obrotów zdażało się, że spadło do 500-600 i dopiero wskakiwało na ok 900. Bałem się, że któregoś dnia silnik zgaśnie i wjadę w auto przede mną. Ten niemiły efekt ustąpił. Dodam, zę uszczelniłem też dolot, bo miałem małą dziurkę.
  
 
Cytat:
2008-01-12 15:16:36, daniell82 pisze:
mam instalke 2 generacji z krokowcem i na parowniku dwie srubki. pojechalem do gazownikow na regulacje a oni ze tego juz sie nie reguluje ze tylko obroty na luzie moga ustawic. czy to prawda ze nie reguluje sie tej instalki? chcialbym zmniejszyc spalanko


Każdą się reguluje....
  
 
reguluje sie...
ostatnio mialem regulacje z wymiana filtra do gazu. z 17l (cos bylo zdecydowanie nie tak) spadlo do ok 11 spalanie... tyle, ze podobno parownik juz do wymiany i troche mulowaty jest teraz
  
 
a podobno ta śruba na parowniku to tylko reguluje ciśnienie gazu na wolnych obrotach i nie wpływa na spalanie, na spalanie wpływa ustawienie korkowca na wężu lub śruby zależy co założone, ewentualnie to i to jak u mnie.
  
 
Cytat:
2008-01-14 19:57:36, Kamil_K pisze:
a podobno ta śruba na parowniku to tylko reguluje ciśnienie gazu na wolnych obrotach i nie wpływa na spalanie, na spalanie wpływa ustawienie korkowca na wężu lub śruby zależy co założone, ewentualnie to i to jak u mnie.


To źle kolego słyszałeś......
to pokrętło(pokrętła) na reduktorze wpływa na spalanie w cyklu miejskim....i to znacząco