Jakie radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Chciałbym kupić radio do Laguny II gdyż niestety niewiele mi już punktów karnych zostało i obawiam się żebym nie musiał jeździć komunikacją państwową.
Chodzi mi o radio proste, trwałe i rzeby jak najmniej szumiało.
Zastanawiam się nad wyborem radia Prsidenta modele- Johnny, Harry lub Taylor.
Tylko nie wiem czym one sie różnią poza wyglądem i nazwami.
Jakie są różnice w podstawowej funkcjonalności tych radyjek.
Czy np. Teylor pod jakimś wzgledem odbiera lepiej niż Johnny, czy mniej szumi, czy ma większy zasięg???
Czy to prawda że Unidenty są tak samo dobre jak Presidenty?

No i jeszcze pytanko odnośnie anteny.
Chciałbym kupić antenę w miarę krótką myślałem o President Floryda. Czy to dobry wybór?
Czy warto kupić tańszy opdpowiednik takiej anteny innej firmy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania - a jest ich dużo bo wiedzy i doświadczenia na temat CB mam niewiele. To moje pierwsze radio.
Pozdrawiam.

  
 
Taylor to jedna z najbardziej udanych radiostacji Presidenta dzięki swoim niewielkim gabarytom idealny do auta. Polecam !
President Johny i Harry, to prawie to samo co Uniden 520, wiec po co przepłacac. Wszystkie one nadawczo i odbiorczo wypadają gorzej od Taylora.
Co do anten- ze wzgledu na to, ze Taylor nie posiada funkcji rf- gain ( wg mnie praktycznie jej nie potrzebuje ) to dla poprawienia komfortu lepsze będą krotsze anteny - Florida będzie w sam raz.
  
 
zacznijmy od tego, że rf gain jest w mieście bardzo przydatny
nie popełnij błędu i nie kup radia bez rfgaina
mam unidena 510 i czasem mnie szlag trafia jak 10 osób z każdego końca miasta nadaje i nic nie można zrozumieć
w tym momencie skręcamy rf i słyszymy najmocniejszy sygnał

w chwili obecnej, szukajac czegoś niewielkiego kupiłbym johnego II z poprawiony(wyregulowanym) ASC
myślałem o zmianie na unidena pc68,ale niestety rozmiarowo mi nie podchodzi
ale jeśli Tobie by pasował to za 350-450 zł można na allegro wyrwać
w usa kosztuje ok. 80$

co do anteny to florida trochę krótka, nie spodziewaj sie na tym kikucie dobrego zasięgu
do miasta powinna wystarczyć
ja mam helikala sirio t3-27 o dł. 62cm i w trasie przydałby się większy zasięg, dlatego pod koniec miesiaca zamawiam dłuższą antenę, żeby w każdej chwili móc zamienic

na "+" króciaków zaliczamy jedynie wjazd do garażu bez zdejmowania/odkręcania anteny- w moim przypadku własnie to zdecydowało o zmianie na antenę o mniejszych rozmiarach
  
 
ja wjezdzam z 1,5 m magnesowka (midland ML-145) ugina ja mniej wiecej w 1/3 od podstawy, raz zapomnialem i wjechalem i juz tak zostalo do dzis, pewnie setki razy wytrzymala te przegiecia
  
 
ile razy dziennie tak wjeżdżasz?
ja mam stanowisko w garażu podziemnym i po drodze mijam jakieś 12 belek wzmacniajacych
czasem wjeżdza się i wyjeżdza kilka razy dziennie
wątpie aby antena w takich warunkach długo wytrzymała