Wysokie spalanie LPG i PB- jaka przyczyna ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Chciałem zapytać, czy jeśli odłącze map sensor i zacznie śmierdzieć paliwem (czyt. LPG) oznacza to że map jest uszkodzony ? Pytam, bo mój es zwariował i pije 20 litrów LPG w cyklu miejskim, w trasie 10-11. Gdzieś tu na forum czytałem że powodem takiego spalania może być map sensor. Jak go inaczej jeszcze sprawdzić ?
Z góry dzięki za odpowiedź.


[ wiadomość edytowana przez: jarex76 dnia 2009-08-24 20:36:09 ]
  
 
taaa sprawdzaj map sensor na lpg na mikserze... napewno sie czegos doszukasz...
  
 
No więc zajrzałem dziś po raz kolejny pod maskę i odkryłem że był odpięty od MAP Sensora wężyk, podpiąłem go i silniczek zaczął wyraźnie przyjemniej pracować, tzn. równiej, ale co do spalania to się dopiero okaże jak się przejadę dłuższy kawałek, nie wiem czy to jest przyczyna tak wysokiego apetytu esiaka, sonda sprawdzona dzisiaj na testerze, sprawna w 100%, co może być jeszcze przyczyną takiego spalania ? czujnik położenia przepustnicy reaguje na odłączenie wtyczki. A może być to przyczyną, że mam założony stożek i strumienicę ? bo sam już nie wiem gdzie szukać, przekopałem forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem konkretnego rozwiązania.
  
 
Panowie, czy ktoś z moich okolic byłby chętny pomóc mi w regulacji mojego essiego, jestem w stanie dojechać na mały spocik byle nie za daleko, bo moi mechanicy krótko mówiąc są do du....szy.
  
 
Witam
Kolego a co ty chcesz dokładnie regulować?
Pozdrawiam
  
 
Hmm... Niedawno jechałem przez Wieluń - mało tam macie stacji z LPG bo musiałem zrobić prawie 60km na benzynie zanim znalazłem stację z LPG.
Co do dużego spalania to i odłączony wężyk map-sensora i stożek zamiast filtra ma wpływ na spalanie, pytanie tylko czy aż takie... Musisz po kolei eliminować i obserwować o ile spada spalanie.