[OT] uniden 510 + ml 145 problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, koledzy mam mały kłopot CB Uniden 510 podłączony pod gniazdo zapalniczki + antenka na magnesie ml 145 śmiga w Pandzie, ok tydzień temu radyjko przestało "szumieć" - po włączenie była grobowa cisza, czasem coś do mnie docierało od innych mobili ale rzadko, cb mam między przednimi fotelami i jak czasem nim ruszyłem to chodziło normalnie !!! Wymontowałem wszystko i po sprawdzeniu wizualnym wszystko ok, rozkręciłem podstawę anteny okazało się ze żyła środkowa kabla jest urwana - przylutowałem, zmieniłem również wtyczkę w kablu - i dalej raz chodzi raz nie chodzi, cały zestaw wymontowałem na nowo i podłączyłem w domu pod aku i działało dobrze tez do czasu. Co sie okazało radyjko chodzi bardzo dobrze jak sie nie wepnie wtyczki anteny do końca tylko tak troszkę i tak samo jak sie w cb wsadzę sam kabel ( sama żyła - bez oplotu ekranowego). Mam takie pytanko czy może to tak być bo sprawdzałem i słychać mnie dobrze i ja słyszę innych doskonale nawet tak do 5 km ( 10 piętro antena na parapecie) nie sprawdzałem tego w samochodzie bo zimno Jak dobrze podłączyć wtyczkę na kablu antenowym bo chyba w tym tkwi problem, i jaką funkcje ma oplot ekranowy w kablu?

Z góry dziękuję za wszsytkie sugestie i podpowiedzi
  
 
kolego mialem podobny (moze i identyczny) problem jak i ty.

Koncowka przy magnesie w antenie byla zerwana jak u ciebie i jak wkladalem koncowke do cb to robilo zwarcie i nie chodzilo, a jak wysunalem troszke bylo OK. Sprawdz raz jeszcze dla pewnosci polaczenie ktore poprawiales oraz wtyczke. Jak nie pomoze sprawdz radio na innej antenie.

Pozdro 73
  
 
... pomogła zmiana kabla antenowego... coś mu nie pasowało