Nasza-Klasa = OKP klasa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moze by tak i na naszej klasie zdominowac troche i zalozyc szkole OKP?? moze i w ten sposob pozyska sie jakichs nowych membersow??
  
 
TO ZAKŁADAMY
  
 
http://nasza-klasa.pl/school/181209 to powinien byc dzialajacy link do szkoly OKP na naszej klasie chyba nikt sie nie zdenerwuje ze kliknela mi sie miejscowosc LDZ ?? wazne zebysmy wszyscy tam byli i zdominowali portal Hooha!!
  
 
Trochę rozwagi życzę - wystarczy że są tam teltubisie,puchatki i dżony łokery

Cytat:

Nasza-klasa pomaga namierzyć "naiwnych"
"Polska": Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. Kopalnia wiedzy dla policji i... przestępców. Portal Nasza-klasa.pl to mekka ludzi naiwnych.
Odwiedza portal już ok. 6 mln Polaków, którzy szukają znajomych z dawnych lat. Efekt? Przestępcy namierzają tu swoje ofiary i dowiadują wiele o ich stanie majątkowym, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy namierzają dłużników.

Popularność Naszej-klasy przerosła oczekiwania jej twórców. A i gama zastosowań informacji zawartych w portalu okazała się niebywała. Ludzie, w dobrej wierze, opisują gdzie i na jakim stanowisku pracują, jakim samochodem jeżdżą, gdzie spędzają wakacje. Na forach dyskusyjnych klasowicze bezwiednie zamieszczają dziesiątki informacji, które jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą okazać się groźne. - Dzięki Naszej-klasie można w 30 minut dokładnie poznać interesującą nas osobę" - twierdzi Piotr Czerski, informatyk. - Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako np."+Łysy- 38", na tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego wypowiedzi na wszystkich forach.

Prawdę tę pojęli już najbogatsi ludzie w Polsce, którzy nie logują się w Naszej-klasie albo szybko usuwają z portalu swoje dane. Nie znajdziemy też na forach znanych sędziów i prokuratorów. "Niektórzy nasi funkcjonariusze, którzy zalogowali się na portalu, już zaczęli się z niego wypisywać" - mówi Waldemar Kowalski, zastępca dyrektora gdańskiego aresztu śledczego. "W pewnym momencie uświadomili sobie, że oprócz starych przyjaciół ze szkolnej ławy mogą zacząć ich szukać ludzie mniej życzliwi. W wiadomym celu".

Iwona, przed 30 laty uczennica jednej z trójmiejskich szkół, niedawno zdecydowała się wyrejestrować z portalu. "Przesadziłam - wzdycha - chciałam pochwalić się przed kolegami z podstawówki, jakie mam wspaniałe życie. Wrzuciłam zdjęcia przed domem, w samochodzie, z wycieczek. No i zlokalizowała mnie pewna zapomniana koleżanka. Najpierw wysyłała maile z prośbą o wsparcie finansowe, potem ustaliła adres i przez wspólnych znajomych telefon. Obawiam się, że jest nie do końca zrównoważona".

Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. - Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek - mówią funkcjonariusze, tropiący przestępców seksualnych. Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik.

Ale dla równowagi służby walczące z przestępczością też nie lekceważą najpopularniejszego w Polsce portalu. O pierwszych efektach buszowania śledczych w sieci poinformowała przed kilkoma dniami warszawska komenda, która dzięki danym zdobytym od kolegów z klasy zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Oficjalnie policja niechętnie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jednak, że portal ma pod stałą obserwacją.

Nadkom. Jan Kościuk, rzecznik komendy wojewódzkiej w Gdańsku: Jeśli dochodzi do przestępstwa, sprawdzamy wszystko w poszukiwaniu informacji, które pomogłyby ująć sprawcę. Jednym ze źródeł informacji jest internet, w tym Nasza-klasa.pl - tłumaczy Kościuk. To już rutyna - dodaje funkcjonariusz zajmujący się pracą operacyjną. - Kiedy szukam człowieka, zaglądam do Naszej-klasy. Patrzę, czy tam figuruje, o czym pisze, a przede wszystkim sprawdzam listę jego znajomych. Oczywiście, nie jest to jedyne źródło informacji, ale bardzo się przydaje - mówi dziennikowi "Polska".


  
 
Witaj kolego Solltys

Przesadzasz totalnie z naszą-klasa ...a jak chcesz poczytac cytaty to prosze

CYTAT,,
////////////////////////////////////////////////////////////
Są lepsze źródła na czerpanie wiedzy
wystarczy włamać się do baz komendy głównej policji, zapewne dla wielu nastolatków nie sprawiłoby to problemu, takich przypadków jest wiele, ale to nic. Może powinniśmy w ogóle zabronić korzystania z internetu, weźmy na przykład miasto wypowiadającego się w artykule pana zastępcy dyrektora aresztu śledczego - Gdańsk. W jednej chwili mogę się dowiedzieć niemal wszystkiego o ponad 100 osobach, znaczących osobach tego miasta, choćby obecna pani minister edukacji - Gdańszczanka - Katarzyna Hall. W ciągu 3 minut uzyskuję jej nazwisko rodowe, dokładną datę urodzenia, wiem ile posiada samochodów, ile mieszkań/domów, oraz na ile i gdzie jest zadłużona... tak jest z tysiącami ludzi z Polski, więc proszę nie robić afer z tego, że ktoś poda imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, ewentualnie dla znajomych jakieś bardziej szczegółowe dane. Żenada po prostu

MAM I NASTĘPNY
--------------------------------------

Kopalnia wiedzy dla Policji hi,hii
Co to za bzdury i pierdoły, zeby kogoś namierzyć w dzisiejszych czasach nie trzeba szukać w "naszej klasie". Policja dopatrzyła się ha,hhaa "kopalnię" informacji.

i jeszcze ostatni
-------------------------------
Bzdura
Stek wyssanych z palca bredni. Jeśli ktoś szpanuje przed kolegami, to może zostać "namierzony" przez złoczyńców i nie ma znaczenia, czy odbywać się to będzie za pośrednictwem n-klasy czy innego portalu - choćby np. Allegro.pl, gdzie doskonale widać, kto ma jaką kondycje finansową, co kupuje, na co go stać, etc. Dostęp do danych też pełen! Podobnie jest np. z internetowymi galeriami fotograficznymi - np. na fototok.tkb.pl wystarczy popatrzeć kto, czym robi zdjęcia. Proste? No, proste. Bajdurzenie o n-klasie.pl jest typową reakcją na sukces komercyjny.
Czyż nie wystarczy, ze jeździsz BMW lub Mercem aby trafić na celownik bandziorów? Nie wystarczy wyciągnąć w sklepie złotej karty kredytowej? Ogólnie dostępne są zeznania majątkowe polityków - każdego szczebla - to jest dopiero "system namierzania"!!! Po co komu takie wyrafinowane sposoby jak śledzenie portali internetowych?!
Inna sprawa, że jak ktoś jest np. sadystycznym klawiszem, nie oddaje długów, szpanuje "sałatą", opisuje cały swój życiorys na publicznym forum, itp, itd to wcale mi go nie jest żal.
O pedofilii nie ma w ogóle co wspominać, bo jeśli poważnie potraktować powyższe pseudodziennikarskie wypociny to należałoby zamknąć wszystkie internetowe galerie fotograficzne, na których aż roi sie od zdjęć dzieci - zamieszczanych przez dorosłych, młodzież i oczywiście przez same dzieci.
Nie dajmy się zwariować!
Reasumując: jeśli ktoś jest normalnym człowiekiem, nie pisze zbyt wiele o swoim majątku, nie szpanuje domem lub samochodem, a z drugiej strony nie ma przeszłości kryminalne i zatargów ze "światkiem", to może, a nawet powinien korzystać z tego typu forów i wcale nie świadczy to o tym, że jest naiwny!!!
Pozdrawiam.
---------------------------
Tak wiec widzisz że taki cytat jaki przytoczyłeś jest absurdalny i bez pokrycia realnego

A zawsze to jakaś nowa atrakcja w internecie



Pozdr Maxsped
  
 
Jak wszędzie tak i w internecie podstawą jest (a własciwie być powinien) zdrowy rozsądek. W dobie digitalizacji życia nie da się zablokować dostępu do danych osobowych. Tylko czy to jest naprawde problem? Uczciwi i porządni ludzie nie mają raczej nic do ukrycia. Ja nie mam powodów aby wstydzić się swojego życia czy przeszłosci więc nie boję się "namierzenia".
Pozdro i więcej LOOZOO
  
 
Cytat:
2008-01-15 12:19:25, maxsped pisze:
Tak wiec widzisz że taki cytat jaki przytoczyłeś jest absurdalny i bez pokrycia realnego



Na jakiej podstawie "bez pokrycia"?

Nie widzę zupełnie niczego absurdalnego w moim cytacie pochodzącym z prasy - zresztą w podobnym tonie znajdziecie teksty na portalu GW

Natomiast Twoje cytaty kolego maxsped wydają sie totalnie absurdalne jak każdy zlepek komentarzy dodawany przez internautów zwłaszcza jak się wybierze te odpowiednio radykalne albo pisane przez nieodpryszczonych nastków.

Do wszystkich:

Chciałem tylko zwrócić uwagę że zaczyna to być przegięcie - to jest portal o szkole- o znajomych ze szkoły a nie o grupach wzajemnej adoracji - załóżmy sobie portal nasza-aśka albo nasz-opel

ps. ponoć już są portale nasz-pobór i nasza-cela ... chyba nie musze tłumaczyć co do czego
  
 
I tu sie z kolega w pelni zgodze. Klasa to klasa a opel to opel.
  
 
no ale wsumie tez nikt nie musi na naszej klasie ladowac sie w Opel Klub. Portal N-klasa to rowniez zabawa i za takowa uwazam zalozenie klasy opla. sa tam nie tylko same szkoly ale takze cale rodziny tworza swoje klany. ale to tak tylko zeby usprawiedliwic to co zrobilem. a co do cytatu soltysa to musze powiedziec ze to jest to samo co "brutalne gry rodza psychopatow" itp. to samo o stanie majatkowym mozna by powiedziec z kazdego forum motoryzacyjnego i takich klubow jak nasz. wystarczy popatrzec kto czym jezdzi i ewentualnie jakie przerobki robi. a znalezc bardzo prosto bo juz miasto podales ...
  
 
To nie to samo.
Na klasie podajesz Dane personalne i są one jawne dla każdego kogo nie zablokujesz - jak lista lokatorów w bloku za komuny.Dodatkowo masz spis szkół i spis znajomych - żyć nie umierać dla łowców czegokolwiek.
  
 


Zadam ci tylko jedno pytanie Solltys,,,,

Czy uważasz że gdyby nie bylo naszej - klasy to jak by ktos

chcial to nie ustali sobie czyjegos adresu,, nie dowie sie gdzie pracuje ,,,co robi .. czym jezdzi

,,Odpowiedz sobie sam na to pytanie a potem pomyśl że w

takim razie ta cała nasza - klasa nic nie zmienia

,,Pozdr maxsped
  
 
poza tym na klasie jest cos takiego ze mozesz ustawic iz owe dane personalne beda dostepne TYLKO i WYLACZNIE dla osob z listy kontaktow. czyli poki ty mnie nie zaprosisz znam tylko twoje imie i nazwisko miasto no i szkoly do jakich chodziles. nic wiecej. a to ze w swoim opisie ktos podaje ze jezdzi tu i tam , takim a takim samochodem to juz jego brocha, jego problem i jego glupota bo nasza klasa nie jest do chwalenia sie tylko do odnajdywania dawnych znajomosci
  
 
Internet jest wielka baza danych informacji o nas samych. Wygrywają te przegladarki, ktore potrafia indeksowa zawartośc w bardznie precyzyjny sposób. To czysty interes.

Informacje o sobie możecie sprawdzi chocby wpisujac imie nazwisko w google.pl

Nie zawsze sa to inf. poprawne

Np.. o mnie na pierwszym miejscu!!!

".........Super Girl & Romantic Boys Gdańsk, Gdynia, SopotRomantiki wystepują z nową energią w składzie: Kostek, Ewik, Adolf, Leon oraz jako tancerze – Maciek Rożalski i jego brat Szczepan. ...
rozrywka.trojmiasto.pl/info_imp.phtml?id_imp=66864&druk=1 - 29k - Kopia - Podobne strony - Zanotuj
....."

  
 
Nie rozumiem po co ta dyskusja, kto będzie chciał to sie zaloguje na nasza klasę i już a kto nie to nie proste
  
 


Maćku a czy masz w planach (razem z bratem i zespołem) jakąs europejską trasę czy cos takiego. Gadałem z chłopakami i dziewczynami i wszyscy pałamy chęcią zobaczenia "Super Girl & Romantic Boys" w akcji.

  
 
OT ciąg dalszy....
Fraza: "Bartek Forysiak" - google.pl

pierwszy wynik:

Mogilno - woj.kujawsko-pomorskie
Zwycięzcami rajdu zostali Jacek Drewniak i Bartek Forysiak na Oplu Kadecie z 1975 r. z Poznania, na drugim miejscu dojechała załoga Syreny 104 z Warszawy. ...
www.mogilno.pl/news.php?dzial=Imprezy&art=11 - 45k - Kopia - Podobne strony

hiehiehiehie