Kabelki do tylnych głośników w MK7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Zakładałem dziś radyjko w moim essim. Wyciągnąłem stare i zakładając nowe przyglądnąłem się kostkom. Kabli głośnikowych naliczyłem 8. Oczywiście logicznie licząc wszystko się zgadza. 1 para - lewy przód, 2 para - prawy przód no i po parze na tylne kanały daje 8 kabelków. Przód oczywiście zagrał natychmiast bezboleśnie. Uderzyłem w kierunku bagażnika. Znalazłem piękny przewodzik z żółtą wtyczką za główką amortyzatora z lewej strony. Panowie nie potrafię znaleźć prawej strony. Czy macie może jakieś wskazówki. Patrzyłem pod tapicerkami bagażnika nigdzie nie ma. Z prawej strony pod listwą nie idą żadne kable, ale uznałem, że wszystkie pewnie idą lewą stroną a rozdzielane są w bagażniku (tak jest z lampami). Czy powinienem bez problemu znaleźć prawą stronę ? Czy mam uznać, że ktoś uciął ? Źle szukam ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Specta

[ wiadomość edytowana przez: specta dnia 2009-04-23 23:08:06 ]
  
 
podnies kanape (siedzisko) moze tam leza...
  
 
Jednym słowem musi gdzieś być drugi kabelek. Chyba że ktoś uciął. Dziś wszystko rozbebesze. Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko. Próbowałem znaleść informację jak zamontować 6x9 w oryginalne miejsca z tyłu. Tyle tego podobno miało być, ale nic konkretnego nie znalazłem. Może ktoś pomoże linkami do miejsc gdzie można kupić dystanse redukcyjne z 5x7 na 6x9.

Pozdrawiam
  
 
lepiej wstawic jakies fajne 16" niz meczyc sie z 6x9
  
 
Niestety głośniki już u mnie. No chyba, że znajdę chętnego na wymiane.
  
 
Ja u siebie zatrudniłem Witexa do montażu, poszerzył mi otwory i głośniki wlazły. No ale to tylko opcjonalnie, bo to podobno nienormalne rozwiązanie
  
 
w moim MK V mam normalnie w tapicerce miejsca na głośniki i kabelki są doprowadzone, siostra ma MK VII bez takowych miejsc po zdjęciu tapicerki również okazało się ze kabelki są , tyle ze kabelki owe nie sa przytwierdzone wiec mogą być tak jak wcześniej wspomniano np koło kanapy
  
 
dago86, dzięki za odpowiedź. Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Chodzi mi o miejsce z tyłu pod klapą bagażnika. W hatchbacku są dwa miejsca na głośniki oryginalnie zaślepione maskownicą. Z lewej strony znalazłem w bagażniku kabelek - tylko przykręcić głośniczek i wszystko hula. Nie mogę znaleść prawej strony.
  
 
sorki ja pisałem o kombiku, niestety nie wiem jak sprawa wygląda w krótkich essich ;/ spójrz może na schemat instalacji w jakiejś książce którędy powinien być poprowadzony kabelek i zacząć poszukiwania
  
 
Szukam w książkach i nie mogę tego znaleźć. Poprostu dziś po pracy wszystko powyciągam i będę szukał zaginionego w akcji kabelka.
  
 
niestety czeka cię kpisz w aucie. Nie wiadomo, czy ktoś już czegoś nie kombinował z tymi przewodami, więc może on być w zasadzie wszędzie, w tym daleko poza autem. A nie wiem, czy przypadkiem ten przewód nie idzie sobie prawym progiem do samego koca auta. Bo ani pod kanapą, ani w bagażniku się nie mają jak rozdzielić. Pilnuj kolorów przewodów i po nich szukaj. Sprawdź przede wszystkim w prawym kickpanelu, czy tam go nie ma. Jak jest, to idź dalej progiem.
  
 
Panowie sukces !

Znalazłem drugi kabelek - był pod siedziskiem. Głośniki zainstalowałem w półeczce - tej ruchomej. Jestem pod wielkim wrażeniem dźwięku. Dziękuję Wam wszystkim za rady. Jeszcze tylko jedno pytanko dla pewności. W prawym kanale kolory wyglądają tak: szaro brązowy i szaro srebrny, a w drugim kanale: brązowy i szaro srebrny - jakie założylibyście bieguny ?

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie,
Specta
  
 
A w kostce przy radiu jak jest? Jeśli są inne kolory, to do określenia biegunów wystarczy ci zwykła bateryjka. Podłączasz ją do przewodów głośnikowych przy radiu i sprawdzasz, jak zachowuje się membrana. Przy prawidłowym podłączeniu + do + i - do - membrana jest wypychana z głośnika.
  
 
specta - widze, zerozwiazales zagadke brakujacych kabelkow
u mnie z tylu z prawej tez znalazlem a z lewej nie mam pojecia gdzie sa. Pod siedzeniem dokladnie w ktorym miejscu szukac?

[ wiadomość edytowana przez: vojtecki dnia 2009-05-10 12:10:51 ]
  
 
Znalazłem natychmiast po podniesieniu siedziska. Był zdecydowanie za krótki, ale połączyłem go z kabelkami dolutowanymi do głośnika z tymi pod siedziskiem. Wszystko działa jak należy. Podnieś po prostu siedzisko tylnej kanapy i myślę, że tam jest kabelek. Napisz czy znalazłeś.

Pozdrawiam.
  
 
Kabelka pod siedzieniem nie znalazlem, natomiast znalazl sie kabelek ukryty z lewej strony pod tapicerka bagaznika (ta, ktoa jest obudowany amortyzator). Dlugosc ma taka sama jak ten z prawej.