Jak położyć (bezpiecznie) auto na boku?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Widziałem, że tak można sobie ułatwić dostęp do podłogi a ponieważ na wakacje planuję pospawać podłogę w Samarze oraz zpiaskować podłogę i położyć nową konserwację a nie mam kanału. Chciałem się zapytać czy ktoś was umie według starej szkoły, bezpiecznie położyć autko na boku. Interesuje mnie głównie, jak je podnieść beż użycia dźwigu...

DEx
  
 
no a co w tym za problem? bierzesz 4-5 spasionych chłopa + 6 z drugiej strony i kladziesz je na oponach. a najprosciej jest jak masz kołyski, wtedy to sobie ze 3 osoby poradza bez problemu
  
 
Czyli bez kompani wojska się nie da??

DEx
  
 
Witam
Koła podłoż pod słupki, nie pod blachę drzwi, bo się powgniata.
Jak podniesiesz auto, to bedziesz miał taki stan że jeszcze nie leży a prawie zachowuje równowagę, to jest dobry czas na podłożenie kól.
I pamiętaj że lubią się różne płyny wylewać, zatkaj dobrze zbiorniczek na płyn hamulcowy, wyjmij akumulator, i zadbaj by było mało paliwa, albo stawiaj na boku tak by wlew paliwa był u góry.


  
 
w 5 -6 silnych osób dasz radę
  
 
My we dwóch kladziemy moja na boku tyle ze silnik wymontowany
  
 
Witam
Cytat:
2008-03-13 23:53:36, Tical pisze:
My we dwóch kladziemy moja na boku tyle ze silnik wymontowany



Chyba po amfie albo innym dopalaczu...
A tak serio, nie pamiętam w ile osób kładliśmy moją Ładną, chyba w 4 najmniej, ale bezpieczniej jest w 6 osób, wtedy możesz spokojnie podłożyć i odbywa się to bez wariackich ruchów
  
 
mojego garbusa położyłem na opony sam osobiście. ale byłem wtedy piękny i młody a nawet silny


3-4 ludzi wystarczy
  
 
Kiedys myslalem zeby sie zaopatrzyc w takie cos:
Auto Kołyska
Sa tam filmiki jak auto wstaje Wyglada jak by sie oparlo na lusterku
A przy okazji- w mojej ksiazce do malucha jest takie cos pokazane- z tym ze zakreca sie zamiast kola.
W wym. urzadzenie pozwala nawet kola nie odkrecac

[ wiadomość edytowana przez: Krzysztof-Fleszer dnia 2008-03-14 18:17:52 ]
  
 
fajnie tak sobie od czasu do czasu pi...... autem o ziemie a co do takich kolysek przykrecanych do kola mam wlasnie takie w garazu


[ wiadomość edytowana przez: arii82 dnia 2008-03-14 19:03:51 ]
[ powód edycji: proszę nie używać wulgaryzmów ]
  
 
Cytat:
My we dwóch kladziemy moja na boku



Jak znajdziesz jakas rampe lub glebszy row, to i sam dasz rade
  
 
my z kolegami nivę kladlismy w tez chyba 6