Koniec sondy czy przewodów WN ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Panowie. W moim essim dzieje sie cos takiego: jadąc np. na 2 biegu 30-40 km/h (stała prędk. lub lekko przyspieszam) to czuję jakby coś powstrzymywało essiego od jazdy - "jedzie równo i nagle słabiej" i tak na przemian taka sinusoida co kilka senkund. Na gazie i benzynie, na zimnym i cieplym silniku. Nie jest to w stylu ostrego kangurka - ale da sie wyczuć. Mocniej przyspieszając nie wyczuwa sie tego. Przewody WN maja 4 lata i 38kkm - motorcraft, swiece nowe motorcraft od wrzesnia, sonda od nowości, spalanie na poziomie 10l (trasa mieszana) od czasu kiedy go kupilem nie zmienia sie (wrzesien 2007). Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: sebolny dnia 2008-01-21 22:14:48 ]
  
 
Miałem kiedyś bardzo podobne objawy -wymieniłem przewody i wszystko wróciło do normy
  
 
Witam ja mam podobny problem już 2 lata się z nim zmagam wymieniałem świece i przewody, diagnostyka komputerowa nic nie wykazała. Do pewnej prędkości przyspiesza elegancko jak wdepnę więcej gazu to brakuje mu mocy, mechanicy nic konkretnego mi nie powiedzieli.
  
 
Wpadłem na pomysł, że być może trzebaby wyczyścić przepływkę - jesienią wymieniałem filtr powietrza bo poprzedni był mocno brudny i prawdopodobnie przez ten zasyfiony filtr zabrudził się jednocześnie przepływomierz ? Tylko musze zdobyc tego torxa , dzieki za sugestie i pozdro


[ wiadomość edytowana przez: sebolny dnia 2008-01-22 16:16:11 ]
  
 
A sonda od nowości czyli ile kilometrów? Mówi się, że po 100 tys. km trzeba sondę zmienić bo traci charakterystykę i może wskazywać z opóźnieniem czy przekłamaniem i np. powodować falowanie. Zostaw ją jednak na koniec i sprawdź tańsze rzeczy tak jak piszesz - wyczyść co trzeba.
  
 
Essi ma przebieg co jest prawie ze nieprawdopodobne ale 75000 km - czyli sonda też. Rozmawialem z pierwszym wlascicielem przez tel i mowil ze przebieg jest oryginalny - ja 3-ci własciciel, a drugi zrobil 8000. nawet ma oryginalne opony letnie, wlasnie dlatego go kupiłem. Pozdro
  
 
jak nie ma mocy to pewnie przewody , miałem coś podobnego.. jechałem np na 4 biegu , gaz w podłogę i zółw ;( , prawie nie przyspieszał . Wymieniłem świece i kable i od razu normalnie sie zrobiło )
  
 
Moc raczej ma, choć trudno to ocenić czy tak powinno być nie jeżdżąc essim od jego urodzenia . Ogólnie lekko go zamula na 2 i 3 biegu jak lekko przyspieszam, wtedy można wyczuc troche mułka (naprzemian przyspiesza dobrze i lekka zamułka i tak w kółko). Po przeczyszczeniu przepływki napisze czy coś dało, pozdro