Do czego służy niebieski i brązowy kabel pod siedzeniem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Odkurzając zakupione stosunkowo niedawno autko napotkałem na dziwną rzecz. A mianowicie pod fotelem kierowcy (u pasażera tego nie ma) znalazłem kabelki (niebieski i brązowy) zakończone najzwyklejszym przełącznikiem on-off. Wychodzą one z fotela i luźno latają po podłodze. Cóż to takiego? Co z napinaczami?



pozdrawiam
karbar
PS. MK7 kombi. Zdaje się, że CLX.


[ wiadomość edytowana przez: karbar dnia 2008-01-27 14:50:05 ]
  
 
może odcinanie zapłonu przeciwko złodziejom albo katapulta
  
 
widać ze to jakaś samoróba wiec raczej nikt Ci nie powie co to jest. a co nie sprawdzałeś co sie dzieje jak sie przełączy tym guzikiem? moze grzane siedzania ktoś sobie zrobił
  
 
Że samoróbka to jasne, ale myślałem, że kolorki kabelków zunifikowane i ze ten od czegośtam kiedyś służył, ale gościu go zarobił tak jak zarobił. Jak sprawdzić czy mam wersje z napinaczami? (wszystkie essy to mialy?)

pozdrawiam
karbar
  
 
Niebieski i brązowy, które ty tam masz, to przewody wybebeszone z przewodu do lampki na 220V. Bo to typowa kolorystyka dla fazy i zera.
Próbuj, co robi ten wyłącznik. Może ktoś zrobił sobie "blokadę'. A jak ci sie chce, to idziesz wzdłuż przewodów i dojdziesz, co to załączało.
  
 
Cytat:
2008-01-28 16:49:43, karbar pisze:
Że samoróbka to jasne, ale myślałem, że kolorki kabelków zunifikowane i ze ten od czegośtam kiedyś służył, ale gościu go zarobił tak jak zarobił. Jak sprawdzić czy mam wersje z napinaczami? (wszystkie essy to mialy?) pozdrawiam karbar



tak, kolory są zunifikowane. jak robisz samoróbe to:
- czerwony i czarny sa tylko i wyłącznie do podłączenie głośników
- niebieski do diód (chyba, że dioda jest zółta - w tedy musi byc bialy)
- fioletowy i zielony jest do świateł przednich

.... sorry, nie mogłem się powstrzymać.
niestety, po kolorze kabla nikt Ci nie odpowie co to może być w przypadku samoróbki (co innego oryginalna wiązka - choć i ta się zmieniała)
pozdr
KACPER
  
 
Cytat:
sorry, nie mogłem się powstrzymać. niestety, po kolorze kabla nikt Ci nie odpowie co to może być w przypadku samoróbki (co innego oryginalna wiązka - choć i ta się zmieniała) pozdr KACPER



Nie wiem, czy mam sie smiać? Nie chwyciłem. Chodzi o to, że myslalem ze te kable są wybebeszone z oryginalnej wiązki i tak zarobione tylko tym włącznikiem. Ale skoro rzeźba...cóż. Dzięki za pomoc.
  
 
Od napinacza jest ta żółta wiązka. Ogólnie, jeśli jest poducha (lub dwie) to napinacze są.