[LobsterMan] Montaż sryskiwaczy lamp i zestawu Xenon H1 - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja mam taka kupe z allegro swiecic to swieci ale wiem ze jak bedzie kasa bedzie xenon philipsa koszt wiekszy ale lepsza jakosc itd
co do soczewek to poprawia jakosc swiatl jesli chcesz montowac w zwyklych to raczej policja sie przyczepi bo razi jak nic
  
 
teoretycznie mozna
bo na soczewce czy nie taki zestaw jest nie legalny
nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11)
na soczewce efekt jest lepszy ale widzialem tez bez i wyglada spoko
  
 
Myslalem o takich nawet napisalem do kolesia mejla z pytaniami.

a tu taki przykladowy


Xenony

[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-02-03 19:07:06 ]
  
 
Cytat:
2008-02-03 18:02:53, POMPA pisze:
teoretycznie mozna bo na soczewce czy nie taki zestaw jest nie legalny nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11) na soczewce efekt jest lepszy ale widzialem tez bez i wyglada spoko


Wydaje mi się że oznaczenie E11 niema nic wspólnego z ksenonami
Moje soczewki mają homologację E11 a w instrukcji jest napisane żeby nie montować lamp HID
  
 
oczywiście zdajesz sobie sprawę że te homologację sobie możesz ... nawet jak drogówka się nie przyczepi to ubezpieczalnie już są wyćwiczone przy kolizji możesz nie dostać kasy, kolega tak miał.
  
 
Przed chwilą dzwoniłem do PZU i zapytałem sie o moje lampy
Faciu powiedział mi że E11 to dopuszczenie do ruchu w GB i jeżeli są przeznaczone do ruchu prawo i lewostronnego to nie powinno być problemu z wypłatą odszkodowania oczywiście musi być ważny przegląd techniczny.Oczywiście na piśmie tego nie mam.Mój znajomy 11 stycznia przyłożył golfem w tyl innego pojazdu ,mial soczewy z homologacją E11 własnie z nim gadałem idostał bez problemu kasę z AC w Link 4
  
 
Cytat:
2008-02-26 11:52:32, MARAS-1999 pisze:
Przed chwilą dzwoniłem do PZU i zapytałem sie o moje lampy Faciu powiedział mi że E11 to dopuszczenie do ruchu w GB i jeżeli są przeznaczone do ruchu prawo i lewostronnego to nie powinno być problemu z wypłatą odszkodowania oczywiście musi być ważny przegląd techniczny.Oczywiście na piśmie tego nie mam.Mój znajomy 11 stycznia przyłożył golfem w tyl innego pojazdu ,mial soczewy z homologacją E11 własnie z nim gadałem idostał bez problemu kasę z AC w Link 4


a są lampy dostosowane do ruchu prawo i lewostronnego jednocześnie i co to ma do xenonów?
  
 
określają to jakieś strzałki przy znaku homologacji.Według tego co mówił to są takie które można tak ustawiać że używane są w ruchu prawo i lewostronnym.
A co to ma do ksenonów? Chodzi o to czy do soczewek z homologacją E 11 można załozyć HID.Pompa napisał niżej
"nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11)"
uważam że homologacja E11 niema nic wspólnego z ksenonami bo jest to dopuszczenie do ruchu w GB.
  
 
A czy przypadkiem E...nie oznacza Państwa, które wypuściło homologację (E11-GB, E1-Niemcy...itd)? Strzałki oznaczają czy lampa jest prawo, czy lewostronna.
  
 
znalazłem trochę info o oznaczeniach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=898897



[ wiadomość edytowana przez: bzikol dnia 2008-02-26 23:14:43 ]
  
 
Cytat:
2008-02-26 12:34:54, MARAS-1999 pisze:
znalazłem trochę info o oznaczeniach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=898897 [ wiadomość edytowana przez: MARAS-1999 dnia 2008-02-26 12:35:55 ]


Czyli tak jak mówiłem. Pytanie tylko, czy np producent lamp nadaje homologację na lampy np H4, ale na odpowiednik z xenonem? Wg mnie, należy podejść do tego życiowo - tj nie przesadzać z kolorem i ustawieniem świateł w niebo, a wszystko się jakoś ułoży...
PS-dodam, że np soczewki h7+philips xtreme dają lepiej po oczach, niź xenon D1s bez soczewki...
  
 
Cytat:
2008-02-26 10:28:42, MARAS-1999 pisze:
Wydaje mi się że oznaczenie E11 niema nic wspólnego z ksenonami Moje soczewki mają homologację E11 a w instrukcji jest napisane żeby nie montować lamp HID


sorki chodziło mi o E1 bo E11 tez mam teraz na soczewkach
  
 
O homologacji mówi też numer homologacji (zamieszczony po znaku E...). Tam jest dopiero mowa o żródle światła, rodzaju żarówki itp...
  
 
Kompletuje powoli sprzet. Mam przekaznik od spryskow w drodze, a brat obczail super szrot i tam bedzie rwac instalke z Mondeo na spryskiwacze lamp. Jest jeszcze Galaxy ale niewiem czy podejdzie. Tydzien temu kupilem cala instalke do ogrzewania spryskiwaczy i szyby bo moja bylo zepsuta i nie dzialala pewnie przekaznik czy cos tam bylo uszkodzone. wiec jak zaloze spryskiwacze to wtedy montuje xenony w soczewki.
  
 
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy orientujecie sie gdzie sie wklada oryginalny przekaznik na spryskiwacze reflektorów do Essa, bo zaopatrzylem sie w takowy i niewiem dokładnie gdzie go zapodać? Druga sprawa to czy taki zestaw http://allegro.pl/item328337818_spryskiwacze_reflektorow_xenon_lamp_legalne_xenony.html podejdzie? Konkretnie mi chodzi czy dysze wysuwane sie jakos zmieszcza w zderzak czy jego konstrukcja niepozwal ana to i bede musial zainwestowac w dysze od Octavi? Bo bede po swietach montowac zestaw Xenon HID i spryskiwacze.

Prosze o jakies podpowiedzi.
  
 
Cytat:
2008-03-15 16:49:16, LobsterMan pisze:
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy orientujecie sie gdzie sie wklada oryginalny przekaznik na spryskiwacze reflektorów do Essa, bo zaopatrzylem sie w takowy i niewiem dokładnie gdzie go zapodać? Druga sprawa to czy taki zestaw http://allegro.pl/item328337818_spryskiwacze_reflektorow_xenon_lamp_legalne_xenony.html podejdzie? Konkretnie mi chodzi czy dysze wysuwane sie jakos zmieszcza w zderzak czy jego konstrukcja niepozwal ana to i bede musial zainwestowac w dysze od Octavi? Bo bede po swietach montowac zestaw Xenon HID i spryskiwacze. Prosze o jakies podpowiedzi.


nie pamiętam numeru ale po prawej stronie u góry w skrzynce. jest na niebiesko zaznaczony kwardacik.
  
 
Cytat:
2008-03-15 17:00:08, VinCe pisze:
nie pamiętam numeru ale po prawej stronie u góry w skrzynce. jest na niebiesko zaznaczony kwardacik.



instrukcja mowi r16
  
 
  
 
R22 w MK5/6
  
 
No to klasycznie! Dzieki za info o przekazniku. Teraz z uwagi ze lekkie "biedaszyby" w necie to co do nizej zamieszczonej instaliki... Brac ja czy podejdzie z tymi dyszami, czy montowac dysze z Octavi?