Silnik się grzeje - termostat i pompa wodna OK - POMOCY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po odpaleniu essiego grzeje sie silnik. rury dochodzące do termostatu sa gorace. a płyn w zbiorniczku zimny - co musze wymienić aby moj esii sie nie grzał. prosze o porade. pozdrawiam
  
 
może termostat
  
 
Cytat:
2008-03-17 12:50:17, ryanix pisze:
po odpaleniu essiego grzeje sie silnik. rury dochodzące do termostatu sa gorace. a płyn w zbiorniczku zimny - co musze wymienić aby moj esii sie nie grzał. prosze o porade. pozdrawiam



Nie musisz od razu niczego wymieniać. Poprostu nie idź na łatwiznę i najpierw przejrzyj archiwum.
Miłego dnia!
  
 
witam nie wiem w czym tkwi problem. grzeje mi się silnik. sprawdzałem termostat i pompe wodną i są ok. myślałem że jest obieg zabrudzony ale jak dmucham w wężyki to powietrze swobodnie przelatuje. dodam że jak jadę to grube weże są gorące a woda w zbiorniczku zimna, no i chłodnica jest zimna. sprawdzałem chłodnicę to obieg w niej jest. PROSZę POMóżCIE
  
 
pompa i termostat są ok. jeszcze dziś spróbuje wymienić czujnik temperetury. o dalszych skutkach poinformuje.
  
 
Chłodnica może być częściowo przytkana. Miałem tak w oplu, pomogła jej wymiana.
  
 
Rozkręciłem cały układ chłodzenia, sprawdziłem termostat jest OK, pompa wodna OK, przeczyściłem układ specjalnym płynem i co jak grzał się tak się grzeje. Kiedy przejade jakieś pare km wskazówka podskakuje do koloru czerwonego ale zartaz się cofa do tej przed linii. myśle że to może być jeszcze uszczelka pod głowicą - co o tym myślicie????
  
 
Cytat:
2008-03-25 14:43:20, ryanix pisze:
Rozkręciłem cały układ chłodzenia, sprawdziłem termostat jest OK, pompa wodna OK, przeczyściłem układ specjalnym płynem i co jak grzał się tak się grzeje. Kiedy przejade jakieś pare km wskazówka podskakuje do koloru czerwonego ale zartaz się cofa do tej przed linii. myśle że to może być jeszcze uszczelka pod głowicą - co o tym myślicie????



a czujnik z temperatury?
  
 
1czy chlodnica jest cała zimna?
2jak sprawdzałes termostat?
3czy jest lpg w aucie?
chłodnica moze byc własnie przytkana-obieg jest ale tylko czesciowy,termostat moze sie wieszac,układ moze miec problem z odpowietrzeniem.