Wymiana pompy wodnej w mkV 1.3 prosze pomożcie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich i pozdrawiam. mam pytanie: Jak wymienić pompę wody w mkV z silnikiem 1.3. gdzie ona się znajduje; jakie śruby trzeba odkręcać; czy trzeba zdjąć pasek rozrządu. bardzo dziekuje za okazaną mi pomoc i pozdrawiam
  
 
A gdzie ty tam masz pasek rozrządu. Co do wymiany to zluzuj alternator zdejmij pasek klinowy, następnie odkręć3 śruby trzymające koło pasowe i pompę wody masz praktycznie przed oczami. Pompa wody jest jak dobrze pamiętam na 3 śrubach, odkręć ja i wyjmij pompę
  
 
to gdzie ja mam pasek rozrządu w silniku. sorki ale jestem zielony w tej sprawie.
  
 
Cytat:
ryanix pisze:
witam wszystkich i pozdrawiam. mam pytanie: Jak wymienić pompę wody w mkV z silnikiem 1.3. gdzie ona się znajduje; jakie śruby trzeba odkręcać; czy trzeba zdjąć pasek rozrządu. bardzo dziekuje za okazaną mi pomoc i pozdrawiam
Cytat:
2008-03-18 07:17:12, skorpion19 pisze:
A gdzie ty tam masz pasek rozrządu. Co do wymiany to zluzuj alternator zdejmij pasek klinowy, następnie odkręć3 śruby trzymające koło pasowe i pompę wody masz praktycznie przed oczami. Pompa wody jest jak dobrze pamiętam na 3 śrubach, odkręć ja i wyjmij pompę


Kolega ci opisał jak masz Zrobić chyba więc tak to Zrób
a będzie dobrze na 100%



[ wiadomość edytowana przez: DriF dnia 2008-03-18 07:38:25 ]
  
 
pompa wodna w porządku odkręciłem i jest dobra. termostat tez. wymienie czujnik temp wody. jezeli nie pomoże to uszczelka pod głowica napewno przedmuchnięta.