[Bobas_sk] spring 2009r - załamka :( - Strona 15

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Do jakiego foto się robert garniesz?
Szafa i reszta, opona siądzie 215/40/17
  
 
Uwaga uwaga Bobasek zakupił pletwę z coosa
Chłop nie próżnuje, i wiesny doczekać się nie może
  
 
Cytat:
2009-01-31 15:03:02, kolo21dg pisze:
Uwaga uwaga Bobasek zakupił pletwę z coosa Chłop nie próżnuje, i wiesny doczekać się nie może


dlaczego spamujesz mi w wątku? Nie słuchać go! Robert jest chory i majaczy
  
 
Mam problem na drodze do całkowitego szczęścia. Mianowicie zakupiłem felgi które bardzo mi się spodobały.
Mimo opini wielu osób że felga o szerokości 8cali będzie za duża, zrobiłem swoje. Tak więc, felga jest równo z nadkolami. Ale, z tyłu osadzona jest na grubość małego palca od belki i przód będzie przycierał o przewód hamulcowy. Wiem że najlepszym rozwiązaniem będzie dystans i poszerzenie, ale mam blacharkę zrobiona na tip top i szkoda mi znowu coś w niej grzebać.
Moje pytanie, jest opcja żeby poprowadzić przewód hamulcowy w taki sposób żeby było ok? Czy ściśle musi byc osadzony w miejscu w ktorym jest. Może ktoś z was ma pomysł w jaki sposób rozwiązać ten problem?
Wiem że będą różne opinie, ale bardzo bym prosił o poważne podejście do tematu.
Zdjęcia podglądowe:







  
 
z przewodem mozesz robic co chcesz ale jak jest jakie kolwiek ryzyko ze mozesz go przetrzec o cos to kup sportowe przewody hamulcowe
cholender tak mysle ze bez poszerzania bedzie ciezko kiedys do swojego 7cali wstawialem to juz byly na styk bo tam strasznie ciasno mniedzy amortyzatorem i blotnikiem
  
 
Moze poprowadz przewód bardziej przy wachaczu nie koniecznie w orginalnych miajscach ,gdzies widziałem taka obrotowa głowiczke do takich przewodów moze ona by ci pomogła.
  
 
zamień sie felgami a tak szczerze to uwazaj na te przewody bo zycie wazniejsze od szcześcia!!
  
 
ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  
 
A jakbyś dał minimalne dystanse i oponki naciągnął tak żeby bierznik nie wychodził poza nadkole?
Bez żadnego poszerzania
  
 
Cytat:
2009-02-13 17:06:29, slawcek pisze:
A jakbyś dał minimalne dystanse i oponki naciągnął tak żeby bierznik nie wychodził poza nadkole? Bez żadnego poszerzania


bierznik to tam pikus, ale felga będzie wystawać. Bo chyba najmniejszy dystans to 15mm i może byc mało
Wogole chciałem załozyc hamulce z mondeo V6 i z tego co wiem to trzeba dac dystans 3cm i to juz wogole eliminuje
Co ja mam zrobić? Chyba sprzedam te felgi
  
 
Cytat:
2009-02-13 17:11:14, bobas_sk pisze:
Wogole chciałem załozyc hamulce z mondeo V6 i z tego co wiem to trzeba dac dystans 3cm i to juz wogole eliminuje



Nie 3cm tylko 3mm
  
 
Cytat:
2009-02-13 17:32:02, _Maly_ pisze:
Nie 3cm tylko 3mm


o widzisz wielkie dzięki za cenną informacje ale to i tak nie zmienia faktu ze dystans sie przyda
  
 
Cytat:
2009-02-13 17:11:14, bobas_sk pisze:
bierznik to tam pikus, ale felga będzie wystawać. Bo chyba najmniejszy dystans to 15mm i może byc mało Wogole chciałem załozyc hamulce z mondeo V6 i z tego co wiem to trzeba dac dystans 3cm i to juz wogole eliminuje Co ja mam zrobić? Chyba sprzedam te felgi

nie koniecznie trzeba dawać dystans zeby załozyc hamulce od mondeo, mozna tez przefrezowac docisk w odpowiednim miejscu i tez chula, jak bedziesz kombinował z przewodem to zwracaj uwage na skręconych kołach czy nie ociera o bude jak koło sie chowa w błotniku, ja tak straciłem hamulce

[ wiadomość edytowana przez: wiewior83 dnia 2009-02-13 23:43:41 ]
  
 
Cytat:
2009-02-13 17:11:14, bobas_sk pisze:
bierznik to tam pikus, ale felga będzie wystawać. Bo chyba najmniejszy dystans to 15mm i może byc mało Wogole chciałem załozyc hamulce z mondeo V6 i z tego co wiem to trzeba dac dystans 3cm i to juz wogole eliminuje Co ja mam zrobić? Chyba sprzedam te felgi

nie koniecznie trzeba dawać dystans zeby załozyc hamulce od mondeo, mozna tez przefrezowac docisk w odpowiednim miejscu i tez chula, jak bedziesz kombinował z przewodem to zwracaj uwage na skręconych hołach czy nie ociera o bude jak koło sie chowa w błotniku, ja tak straciłem hamulce
  
 
a co mają hamulce do skręconych kół? Bo jakos nie kumam , moze już późno dlatego
  
 
chyba koledze chodzi o to, że możesz na skręconych kołach ocierać o przewód, co może prowadzić do powstania dziury, wycieku i...


[ wiadomość edytowana przez: Wuipe dnia 2009-02-14 00:31:03 ]
  
 
no tak sorka ale nie zajarzyłem o co kaman
  
 
Jak juz ładujesz kasę w auto to daj dystans i wypchnij troche błotniki bo fele naprawdę są tego warte
  
 
Bobasek coś się nam opuszcza
Dawaj foto felunku bo żeś się pochwalił że już jest na aucie, a tu na forum ni widu ni słychu

Dodam tylko tak dyskretnie że FELE SĄ INNE !!!!!!!!!!!!!!!!

[ wiadomość edytowana przez: kolo21dg dnia 2009-03-16 15:09:29 ]
  
 
Cytat:
2009-03-16 15:05:23, kolo21dg pisze:
Bobasek coś się nam opuszcza Dawaj foto felunku bo żeś się pochwalił że już jest na aucie, a tu na forum ni widu ni słychu Dodam tylko tak dyskretnie że FELE SĄ INNE !!!!!!!!!!!!!!!! [ wiadomość edytowana przez: kolo21dg dnia 2009-03-16 15:09:29 ]



A też słyszałem i ciekawi mnie efekt końcowy