Jaki rezystor do zarowki 21W aby swiecila jak 5W

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Potrzebuje dorobic przeciwmgielne w autku, najlepiej bez dokladania zadnych lamp, nie chcial bym tez przerabiac gniazda zarowki, bo dostęp jest sredni. dlatego wpadl mi pomysl aby wsadzic zarowke 21W i poprzez rezystor i diody wysterowac ja, aby swiecila jak dwuwloknowa (5w na pozycje, 21w po wlaczeniu przeciwmgielnych) pytanie do elektronikow, jaki rezystor i diody zastosowac aby zarowka 21W swiecila jak 5W do pozycji tylnych, oraz jakiej to ma byc mocy zeby mi sie nie przegrzewalo i nie spalilo? chcialbym wsadzic diody zeby nie wciskac dodatkowych przekaznikow...
  
 
Raczej niskoomowy - tak do 50om, no i zdecydowanie większej mocy - min 20W. Dokładnie musisz sobie dobrać doświadczalnie, bo żarówka jest dość nieliniowym elementem.
  
 
a nie możesz po prostu włożyć żarówki dwu włóknowej i podłączyć ją tak ze mniejsze włókno to pozycyjne a drugie po włączeniu światła przeciwmgielnego, ja tam mam zrobione w jednym aucie
  
 
Kamil_K - wiem, to bylo by najlepszym wyjsciem, jedak konstrukcja lampy utrudnia przerobienie gniazda zarowki na dwuwluknowe, dlatego szukam rozwiazania alternatywnego, ktore pozawolilo by tylko na szybkiego przerobic kabelki
  
 
To może zacznij dyskusję od początku! Przeczytaj, co napisałeś i zastanów się, JAKIEJ ISTOTNEJ INFORMACJI NIE PODAŁEŚ!