Lekkie koło zamachowe C30SE..... - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a co proponujecie by sie sprzęgło nie ślizgało?
wzmocnić docisk w profi warsztacie?
oczywiście spieki nie wchodzą w grę bo przecie ja nie uturbiony i nie R6
  
 
Cytat:
2009-08-21 23:17:29, MEGA_3 pisze:
a co proponujecie by sie sprzęgło nie ślizgało? wzmocnić docisk w profi warsztacie?


W zupełności wystarczy. Ja robiłem u Radzikowskiego. Koszty nie są duże (ok. 300zł + 2 dociski).
  
 
Dobrze, że mam jeszcze jedną starą skrzynię .

Szymon maks co może tak upchnać to R30.

Ilku a jakby wzmocnić 3 bieg?


  
 
Kolo siedzi w aucie z reszta gratow pora na testy
Na luzie wydaje mi sie ze szybciej wchodzi/schodzi na obroty
Spiek wcale tak gwaltownie nie lapie, jak myslalem na poczatku
Ale zeby cos sensownego napisac musze troche pojezdzic, no i przede wszystkim poczekac az stopnieje snieg
  
 
Lekkie koła
  
 
Cytat:
2010-01-12 11:32:21, trakerr pisze:
Lekkie koła


Szkoda, że autor-ekspert nie podpisał swojego artykułu. Straszy ludzi jak Kaczyńscy, nie wiadomo czym...
Jeśli takie straszne efekty daje lekkie koło to ciekawe dlaczego w seryjnym silniku opla C20XE koło ma 6,5kg?? W bliźniaczym X20XE już 17kg
Nie wspomnę już o silniku o większej ilości tłoków niż 4...
Jak ktoś wierzy w bajki to niech jeździ na seryjnym kole, albo lepiej niech je sobie dociąży
  
 
przeciez nie od dzisiaj wiadomo ze samochody wyposazone w "lekkie" (w koncu nigdzie nie jest napisane ile ma te lekki kolo kg) kolo zamachowe nie jezdzi, nie da rady wjechac pod gore, wogole sie nie nadaje
  
 
cyt.:

Kręcenie maszyny na wysokich obrotach przynosi oczekiwane skutki

Dodatkowym problemem może być nadmierne zużywanie się podzespołów silnika oraz skrzyni biegów

dopisek:
jazda samochodem przynosi dużo frajdy, niestety może być przyczyną zgonów
  
 
Cicho, nie znacie się On tuninguje alfę i ma tanie konie.
  
 
kolejny mądrości.

"Zastosowanie odpowiednio umiejscowionego filtra stożkowego może zaowocować nawet około 8% wzrostem mocy maksymalnej i znacznie lepszą charakterystyką momentu obrotowego w górnym zakresie obrotów"

211 KM (X30XE) + 8% = 227 koniuff
230 KM (C30XEI) + 8% = 248 koniuff.


to są dopiero tanie koniuffy
  
 
Fajny filmik. Odchudzać z głową panowie
FILM
  
 
Ciekawe kto ostatnio wygral 1/4 a co za tym idzie kto ma najlzejszy samochod
  
 
ja jechalem jako pasazer w tej Omedze i bardzo mnie to przekonalo do zamontowania lekkiego kola
  
 
Po porownaniu dwoch senatorow, Pierwszy seryjne kolo zamachowe, drugi kolo 12kilo lzejsze od orginalu
Start lotny z dwojki 40km/h, w mamencie przepiecie na trojke, seria zostaje juz 1.5 dlugosci. Pod koniec trojki przewaga powieksza sie do 4-5 dlugosci
Proby przeprowadzane pod i z gorki.
teraz pora na kolejna rzezbe
  
 
Cytat:
2010-03-09 18:21:22, -kudlaty- pisze:
Start lotny z dwojki 40km/h, w mamencie przepiecie na trojke, seria zostaje juz 1.5 dlugosci. Pod koniec trojki przewaga powieksza sie do 4-5 dlugosci



wnioski?

w drugim senku trzeba pomyśleć nad remontem silnika
  
 

Cytat:

Po porownaniu dwoch senatorow, Pierwszy seryjne kolo zamachowe, drugi kolo 12kilo lzejsze od orginalu



Cytat:

w drugim senku trzeba pomyśleć nad remontem silnika



Ktory drugi, na "mecie", czy z opisu
  
 
Cytat:
2010-03-09 23:22:51, -kudlaty- pisze:
Ktory drugi, na "mecie", czy z opisu



to chyba jasne

jeśli do końca "trójki" senek z lekkim kołem odjeżdża o 5 długości, to samo koło takich cudów nie zrobi - drugi na mecie wkrótce będzie do remontu silnika, względnie do szukania innych przyczyn utraty konióff
  
 
albo kierowca pizda
  
 
nie wiem dlaczego zakladasz ze "drugi" nie trzyma serii, przeciez nigdzie nie napisalem ze kolo jest jedyna modyfikacja

Trzymac gaz wcisniety i przepiac dwojki na trojke nie jest wielkim problem



[ wiadomość edytowana przez: -kudlaty- dnia 2010-03-10 00:09:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: -kudlaty- dnia 2010-03-10 00:11:28 ]
  
 
teoretycznie nie, ale w praktyce roznie wychodzi, a 2s przy 150km/h to dosc spora odleglosc

tak napisales posta jakby to byla jedyna roznica miedzy tymi dwoma samochodami. Jesli nie, to nie ma co wyciagac wnioskow, choc nadal 5 dlugosci to bardzo wiele i tak jak mowil 7gsi nalezy sie przyjrzec stadnince w tej drugiej.