Lakierowanie dla zielonych [foto]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Kupiłem do swojego samochodu zderzak, ale jest on niestety w innym kolorze niż samochód, musze go przemalować i chciałbym to zrobić sam, ale niestety nie mam żadnego pojęcia na ten temat.
Dlatego mam wielką prośbę do osób które mają doświadczenie w tych sprawach, aby napisały mi od początku do końca jak sie za to zabrać i ile może wynieść koszt pomalowanie takiego elementu garażowymi sposobami.
Poniżej zamieszczam zdjęcia obiektu który mam zamiar pomalować.




Zaznaczone na drugim zdjęciu miejsce chciałbym pomalować na czarno. Da się to zrobić tak żeby wyglądało to ładnie?

Pytałem już się kilku osób jak to zrobić i jak to za zwyczaj bywa, ile osób, tyle opinii...
Jedni mówią żeby to zwykłym wałkiem pomalować inni żeby sprayem, a mi sie wydaje ze trzeba by zetrzeć tą farbę papierem ściernym, ale nie jestem pewien.

Aha, zapomniałem napisać że chciałem go pomalować na biało poza tym kawałkiem u góry który chciałbym zrobić na czarno.

[ wiadomość edytowana przez: Lechfan dnia 2008-02-16 17:37:23 ]
  
 
witam,oczywiscie musisz zetrzec stary lskier do plastyku,potem ladnie to zmatownic i nalozyc koniecznie podklad do plastykow,podklad znowu matujesz i na to lakier,ale w lakerni musisz powiedziec,ze chcesz malwoac zderzak bo specjalne elastyczne skladniki dodaja do lakieru


tu z forum
1. Odtłuść dobrze zmywaczem antysilikonowym ( nie używaj benzyn !!!)
2. Zmatuj włókniną ścierną drobną ( nie papierem)
3. Ponownie przemyj zmywaczem
4. Możesz też naprzemian wygrzewać (np na dobrym słońcu) i przemywać. Usuniesz w ten sposób ewentualne środki antyadhezyjne, które wchłonęły w tworzywo
5. Ewentualna szpachlówka na tworzywa sztuczne ( stosowana bezpośrednio na zdrezak)
6. Podkład do plastyków (polepszający pszyczepność)
7. Lakier

Ze względu na to, że użyjesz podkładów i lakierów w sprayu najlepiej użyć lakieru matowego (akrylowego !!!) poniewarz nie usuniesz istniejącej struktury zderzaka i na macie mnej będą widiczne wszelkie zmiany struktury, niedoróbki itp. Są specjalne farby strukturalne do zderzaków ale nie są chyba dostępne w sprayach

Jeśli jednak zdecydujesz się na bardziej profesjonalną robotę (pistoletem) to:

1. - 6. jak wyżej tylko użyj włókniny ściernej gruboziarnistej
7. Po 20 - 30 minutach podkład gruntujący (dobrej jakości) z dodatkiem uplastyczniacza lub specjalny podkład, który jest juz elastyczny
8. Szlifowanie w/w podkładu papierem P800 na mokro
9. Lakier (tu już może być błyszczący jeśli chcesz)
  
 
Dzieki, wg tego co napisales wybralem sobie kilka rzeczy na allegro:

- zmywacz antysilikonowy
- włóknina ścierna
- podkład do plastiku
- lakier biały + czarny matt

I do tego kilka pytań:
Dobry ten podkład?
Ile będę potrzebował takich włókien ściernych, bo nie wiem czy jedna taka paczuszka wystarczy, czy do zmatowienia zderzaka potrzeba więcej? Dobre takie lakiery są czy raczej lipa i jeśli, to dlaczego? Czy będę musiał pokrywać go jeszcze farbą bezbarwną czy nie?

[ wiadomość edytowana przez: Lechfan dnia 2008-02-17 21:31:44 ]