[Carina E] dziwny szum przy hamowaniu silnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Przejechałem się wczoraj swoją Cariną E i zaniepokoił mnie szum dochodzący spod maski podczas hamowania silnikiem. Przez kilka sekund słychać jakby szum podczas schodzenia silnika z obrotów. Wcześniej tego nie miałem, naprawianą miałem ostatnio rurę kolektorową bo były w niej już dziury. Może to mieć związek z tą naprawą? Na co jeszcze można zwrócić uwagę?
  
 
a nie mozesz zlokalizowac skad mniej wiecej dochodzi?? nie mowisz tez jaki to rodzaj szumu. czy taki rezonujacy jakby cos uderzalo, czy moze inny
  
 
Niech ci ktos zatka wylot rury starym butem i przegazuj silnik czy wydech szczelny mozna tez zbadac za pomoca kota i myszy
Sprawdz czy oslona termiczna na kolektorze jest dobrze umocowana...potrafi wydawac przedziwne dzwieki od szumu po dzwonienie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Szum przypomina jakgdyby tarcie, ale występujące przez kilka sekund. Trudno mi to dokładnie zlokalizowac pod maską. Przeszło mi przez myśl, że może jest mało oleju i słychać zasysanie. Sprawdzę poziom oleju.
  
 
Cytat:
, że może jest mało oleju i słychać zasysanie. Sprawdzę poziom oleju.



dobre
  
 
Cytat:
2010-04-03 10:32:36, bartplus pisze:
Szum przypomina jakgdyby tarcie, ale występujące przez kilka sekund. Trudno mi to dokładnie zlokalizowac pod maską. Przeszło mi przez myśl, że może jest mało oleju i słychać zasysanie. Sprawdzę poziom oleju.


Szumu zasysania raczej nie uslyszysz ,ale niski poziom oleju moglby powodowac jakies dziwne dzwieki.Sprawdz czy jak wcisniesz sprzeglo to tez slychac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
Sprawdz czy jak wcisniesz sprzeglo to tez slychac.



Przy wciskaniu sprzęgła szum znikał. O tym oleju przyszło mi to do głowy, bo dziwne odgłosy były z silnika w moim poprzednim aucie jak ubyło oleju.
  
 
Cytat:
2010-04-03 11:21:03, bartplus pisze:
Przy wciskaniu sprzęgła szum znikał. O tym oleju przyszło mi to do głowy, bo dziwne odgłosy były z silnika w moim poprzednim aucie jak ubyło oleju.


No to nie silnik szumi tylko sprzeglo lub skrzynia biegow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
No to nie silnik szumi tylko sprzeglo lub skrzynia biegow.



To brzmi jak kolejne wydatki
  
 
Sprawdziłem stan oleju... Był poziom minimum Dolałem, przegoniłem Carinke przez pare kilometrów nasłuchując dziwnych odgłosów i cisza
Jutro mam do przejechania 200 km to będzie okazja do sprawdzenia. Muszę zobaczyć jaki apetyt ma moja Toyotka na olej.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. To forum jest naprawdę super. Pozdrawiam
  
 
I niestety szum powrócił Byłem w warsztacie, który naprawiał mi wydech i żadna osłona nie jest poluzowana. Zrobiłem dziś jazdę próbną z uznanym mechanikiem i podejrzewa skrzynię biegów. Jutro rano mam podjechać żeby sprawdzić poziom oleju w skrzyni.
  
 
Olej w skrzyni jest. Tak więc pewnie łożyska w skrzyni się odezwały. Co polecacie zrobić? Może zalać to jakimś innym olejem?
  
 
A czy to przypadkiem nie wyje dyfer ?
Odgłos jęczenia podobny do tego w czasie jazdy na wstecznym ?
Pozdro.
  
 
Ciężko mi opisać ten dźwięk, ale nie brzmi jak jęki. Takie jakby terkotanie po odpuszczeniu gazu, po dodaniu od razu ustępuje.
  
 
Obawiam sie,ze mam to samo Tylko ja opisalem to mianem "brzeczenia".Mi to podchodzi na zawory,ale pojecia nie mam. Po dolaniu oleju do gornego poziomu tez mi troche ucichlo,ale nadal jest... Pytalem kilku mechanikow(sadze,ze maja pojecie) i wszyscy powiedzieli,ze nie mam czym sie martwic.Jednak drazni mnie to bardzo.