Jaki smar do lozysk?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
JKak w temacie,bede dzis wymienial tylne lozysko i nie wiem jakiego smaru tam napchac? Mam grafitowy i zwykly towot.
  
 
Ani jeden ani drugi. Musisz wybrać się do sklepiku i wydać 8PLN i kupić w małej puszeczce smar litowy ŁT-4 S3. Jest to smar do łożysk tocznych pracujących ze znacznymi obciążeniami i dużymi prędkościami obrotowymi w wysokich i niskich temperaturach (-30 do 130 st.C) Specjalnie stworzony do łożysk kół samochodowych.
  
 
ja kupowalem smar LUCAS tzw jurynowy do 290st C

  
 
OK, kupie taki smar. Pol roku temu wymienialem to lozysko i dalem zwykly smar. I nie wiem czego to jest wina ze znow wyje,moze firmy? Lozysko bylo firmy Ruville i wg sprzedawcy w IC mialo byc dobrej jakosci.
  
 
lozyska firmy SKF sa dobre
  
 
Cytat:
2008-02-27 14:15:16, Przemm pisze:
OK, kupie taki smar. Pol roku temu wymienialem to lozysko i dalem zwykly smar. I nie wiem czego to jest wina ze znow wyje,moze firmy? Lozysko bylo firmy Ruville i wg sprzedawcy w IC mialo byc dobrej jakosci.


jest wiele przyczyn...
1. Samo łożysko,
2. Żle wciśnięte
3. Żle napięte
4. Zły stan czopa i obudowy
5. Duże odsadzenie felgi (czyli większy moment i siły w łożysku)
...
A co do łożysk to rzeczywiście SKF są dobre, choć też dobre robi także FAG, Timken i jeszcze kilka firm...
  
 
OK,za pol godziny jade do IC po lozysko. Jakich firm brac a jakie omijac z daleka? Tylko SKF?