[OT]Sprzęt elektroniczny i nie tylko, jaki kupić - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podepnę się do tematu, ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedniego (kiedyś ktoś gdzieś o takim czymś pisał) a mianowicie:

Czym kręcicie on-boardy? Aparatami? Kiedyś widziałem (tutaj na forum właśnie ktoś to chciał w tym celu kupić) takie małe kamerki. Ma ktoś taką kamerkę? Jakiej firmy? Poratuje ktoś linkami
  
 
http://gopro.com/cameras/hd-motorsports-hero-camera/
  
 
Tak jak Tomek napisał GoPro HD Hero, oto przykład jak to wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=s3ZDvrWApBA

Trochę zbyt wysoko ją zamontowałem, ale na następne zawody już poprawiłem mocowanie wiec będzie lepiej
  
 
A takiego chińskiego szitu może ktoś używa ?

klik
  
 
Film wygląda troche lepiej niż z mojego musteka DV130 (zobacz w podpisie zawody Sternberk) ale widac ze przy zmianie swiatla robi takie dziwne blyski itp. Za ta kase moze być niezła, ja nagrywam kompaktem Fuji F50, filmy sa lepsze ale aparat kosztował 500zl dwa lata temu, jest ciezszy i trzeba statyw do niego. Ta kamerke z uchwytem za 70+8zl chyba bym kupił.
  
 
Ale rozbieżność.... TUTAJ znalazłem taką samą kamerkę za 25 zł.... Chyba takie coś kupię. W sumie nie majątek, przetestuję, a być może będzie OK.
  
 
GŁUPI JAŚ
Potrzebuję kupić jutro rano głupiego jasia, do robienia zdjęć z wakacji.
Co kupić?
Ma być tanie, robić foty i nagrywać filmiki z dźwiękiem.

Jakie parametry są teraz rozsądnym kompromisem?


Samsung ES9 za 199pln, czy lepiej dopłacić?




[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2011-07-01 21:35:58 ]
  
 
Mam mozliwosc wejsc w posiadanie czegos takiego JVC TH-A35 tylko bez glosnikow.

Czy przy podlaczeniu tylko dwoch glosnikow bedzie dobrze gralo?

Chodzi mi o to, czy nie "pusci" calych basow do subwofera, ktorego miec nie planuje. Moze glupie pytanie ale nie znam sie na tym.

Czy bedzie mozna podlaczyc MP3 przez lacze analog-in, bo inaczej chyba sie nie da?
Widok tylnej scianki.



[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2011-12-10 20:16:40 ]
  
 
basy napewno poleca na soobufer takie rzeczy są tak zrobione ze z innymi głośnikami albo bez kompletu grają średnio, kwestia kto jak jest wyczulony na jakość bo dla jednego dobry dzwięk to naprawdę już wysoka półka a dla laika poprostu coś sobie tam gra
  
 
Nie wiem, jak to JVC, ale takie urządzenia z reguły mają możliwość ustawienia / wykrywania, jakie głośniki są podłączone. Jp2jke podłączysz.
Najlepiej poszukaj w necie manuala...
  
 
Rozumiem, ze jesli jest mozliwosc wyboru, zeby graly tylko dwa przednie glosniki, to mozna sie spodziewac, ze basow nie obetnie?

Zastanawia mnie tylko, co by sie wtedy stalo z glosniczkami dolaczonymi w komplecie, jakby im bas wyslac.
  
 
Aparat cyfrowy, głupi jaś. Wymagania :

- tryby manualne (preselekcja czasu, przesłony, ręczne ustawienie ostrości, itp. itd.)

Zna ktoś takie cudo ze niezbyt duże pieniądze (do 1000pln)?
  
 
Proponuje jakąś starą lustrzankę Canona/Nikona. Ja się uczyłem na 350d. Teraz dość tania na pewno poniżej 1000zł dostaniesz z kitowym obiektywem. O tyle lepsze od kompakta, że możesz w każdej chwili kupić i wymienić obiektyw na inny. Np. z większym zoomem.
  
 
dorzuć trochę i bierz d200, czasami w porządnych pieniądzach są zestawy z obiektywem. Plusem d200 jest to że zapniesz na nie tanie szkła z allegro bo ma napęd na tzw. śrubokręt, z d60 i pochodnymi tego nie zdziałasz bo napęd musi być wbudowany w szkło co automatycznie podwyższa ich cenę
  
 
Cytat:
2012-01-20 20:07:31, Kuba2107 pisze:
Proponuje jakąś starą lustrzankę Canona/Nikona.

Lustrzanka w grę nie wchodzi, ani żadne "hybryda", coś pomiędzy kompaktem a lustrzanką. Musi się mieścić w kieszeni. I musi mieć tryby manuale. Mój stary Casio tak miał, ale wyzionął ducha.
  
 
bardzo dobry aparacik
  
 
Jak w temacie, którą nawigację kupić: Garmin Nuvi 54 LM czy TomTom Start 25? Cena zbliżona (różnicę pomijam) obie z mapami na całą Europę i "Free Lifetme Maps". Nie znam się na tym zupełnie, o nawigacjach wiem tyle, że tydzień temu jechałem z nawigacją przez miasto i mi się spodobało. A poprzednio z nawigacją to jakieś 8 lat temu przez tydzień jeździłem. Także ciemna masa jestem.

Nie chodzi mi o wyposażenie dodatkowe tylko, która nawigacja lepiej się sprawdzi w swojej podstawowej funkcji. Czy może raczej różnice w rozwiązaniach stosowanych prze z obie marki.

I takie pytanko: na której nawigacji będzie płynniejsza grafika?

A może warto dopłacić do GARMIN NUVI 2597 lub TOMTOM GO 400?

W innych modeli proszę nie polecać, aktualnie w ofercie są te.
  
 
tom tom i garmin jest super, wybierz se po wygladzie lub po obsludze i menu, jeden chuj
  
 
ja ostatnio wrzuciłem auto mape na smartfona sony J i powiem wam że nie potrzebuje już nawigacji, na baterii przejadę ponad 6 godzin a mi akurat duży wyświetlacz nie jest potrzebny a jedno urządzenia mniej i działa mega szybko sygnał GPS łapie po kilku sekundach i bardzo szybko się uruchamia. Chyba że zamierzasz jeździć codziennie w nowe miejsca to może warto ale jak sporadycznie to szkoda kasy.
  
 
Bolec: Jak jeden chuj to zamawiam tańszego Garmina. I chuj.

Try3ek: no niestety ja telefony gubię, niszczę, zapominam itd., itp. także muszę mięć GPS. Biorąc pod uwagę możliwości mojego aktualnego plecenia od nawigacji musiałbym SMS dostawać.