Przyspieszenie Toyoty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Toyota Corolla E11 1.6 16V 110KM DOHC VVT-i 5drzwi liftback . Czy przy przyspieszeniu na czas dużą rolę odegra dodatkowe obciążenie w ilości 88Kg? -czyli mnie . Kierowcą jest mój tata .
  
 
Jeszcze jedno - to jest Toyota G6 - skrzynia 6-biegowa
  
 
No pewnie !
Ludzie patroszą nawet tapicerkę z drzwi żeby mieć lżejsze auto, a Ty się pytasz o człowieka i to c.a. 7% masy auta ???
Pozdro.
  
 
Cytat:
2008-07-30 20:22:35, Perzan pisze:
Ludzie patroszą nawet tapicerkę z drzwi żeby mieć lżejsze auto



a pływacy golą nogi, żeby było mniejsze tarcie... to już albo jakieś zboczenie, albo pełny profesjonalizm
  
 
88 KG w silniku 1,6 to bedzie na bank odczywalne, chociaz znam takich co czepiaja 1000 KG na haku i twierdza "panie nic nie czuc"
  
 
ja np jak jadę z żoną to jest ok, akurat sie dobrze ciężar rozkłada.. natomiast jak zdarzy mi sie czasem wieść teściową to skrzynkę w bagarku przesuwam na moja stronę niby te kilka... hmmm pewnie kilkanaście kg aplus, a różnica jest zajebista...

  
 
Cytat:
2008-07-30 22:53:45, mazur pisze:
ja np jak jadę z żoną to jest ok, akurat sie dobrze ciężar rozkłada.. natomiast jak zdarzy mi sie czasem wieść teściową to skrzynkę w bagarku przesuwam na moja stronę niby te kilka... hmmm pewnie kilkanaście kg aplus, a różnica jest zajebista...


a spróbuj zamienić: skrzynkę w środku, a teściową w bagażniku - wtedy to będzie różnica.
Przód samochodu uniesie się trochę do góry i od razu będzie inaczej wyglądał
A druga sprawa to Ty prowadzisz, a nie teściowa ,
jest jeszcze wiele innych pozytywów, ale chyba nie w tym wątku
  
 
nie lubię jej wozić ciężka jest to raz dwa ze się boji jeździć samochodem i panikuje no tak, ale to chyba innym wątek
  
 
Żadne systemy ABS ,GPS oraz alarm nie zastąpią teściowej na przednim fotelu . Bo to i drogę zna , powstrzyma zapędy Kubicy , no i kto by ukradł takie auto żeby na siebie biedę sprowadzić .