Wymiana prawa jazdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie.
Ostatnio usłuszałem, ze po 1 maja 2004 r ma wzrosnąć opłata za zlozenie wniosku o wyminę prawa jazdy z 70 zł jak to było dotychczas, do ok 300zł !!! Musze przyznać, ze trochę przerazila mnie ta informacja. Chciałbym, aby moze ktoś z Klubowiczow posiadająchy pewne informacje na ten temat albo potwierdził, alebo zdementował tą plotkę. Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam. Dąber.
  
 
Cytat:
2004-04-25 22:22:31, Daber pisze:
Witam serdecznie.
Ostatnio usłuszałem, ze po 1 maja 2004 r ma wzrosnąć opłata za zlozenie wniosku o wyminę prawa jazdy z 70 zł jak to było dotychczas, do ok 300zł !!! Musze przyznać, ze trochę przerazila mnie ta informacja. Chciałbym, aby moze ktoś z Klubowiczow posiadająchy pewne informacje na ten temat albo potwierdził, alebo zdementował tą plotkę. Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam. Dąber.



Niech no mędy spróbują, nie dość że dali mi na 5 lat, za 2 się kończy termin, przez nich muszę zrobić znowu badanie, wymienić prawko, a nie dość ze 2 razy ze mnie zdzierają to drugi raz za tyle co kosztują 4 prawka, niech się walą na ryj biurokraci pieprzeni
  
 
To ja sobie chyba wymienię od razu. Tak w ogóle to z jakiej paki mam bulić , skoro to jest wymagane ustawowo.
  
 
Bo w Polsce jeżeli coś jest wymagane ustawowo to zawsze będzie płatne.
  
 
najśmieszniejsze jest to ze podobno po 1 maja nie będzie prawa jazdy bezterminowego więc jesli ktoś nie wymieni teraz to amba.......
  
 
Cytat:
2004-04-26 11:59:16, leopold pisze:
najśmieszniejsze jest to ze podobno po 1 maja nie będzie prawa jazdy bezterminowego więc jesli ktoś nie wymieni teraz to amba.......



niech sie walą na ryj, jak nie bedzie bezterminowych to im tak do du..y na kopie że sami będą terminowi. Niech lepiej uważają, bo się ludzie wkurzą i bedzie po idiotach którzy rządzą tym po...nym krajem

[ wiadomość edytowana przez: Mebig dnia 2004-04-26 12:43:42 ]
  
 
Na razie to nic pewnego a więc powstrzymajmy się z sianiem paniki
  
 
Ktoś wie kiedy trzeba pozbyc się starego prawka ( książeczka ) na rzecz nowego ( ala karta kredytowa ) i ile to kosztuje ?
  
 
Tak to wygląda - cała operacja kosztuje 55,00 zł :

- pozwolenia na prowadzenie pojazdów mechanicznych i prawa jazdy wydane przed dniem 1 października 1968 r. - tracą ważność 30 czerwca 2001 r.

- prawa jazdy wydane między 1 października 1968 r. a 31 grudnia 1983 r. tracą ważność 31 grudnia 2002 r.

- prawa jazdy wydane między 1 stycznia 1984 r. a 30 kwietnia 1993 r. tracą ważność 31 grudnia 2004 r.

- prawa jazdy wydane miedzy 1 maja 1993 r. a 30 czerwca 1999 r. tracą ważność 30 czerwca 2006 r.

  
 
Musze zmienić do końca roku
  
 
Cytat:
2004-10-01 10:30:08, daniel pisze:
Musze zmienić do końca roku


Ja niestety też - i znowu qwa kolejki, stracony czas i kasa
  
 
Już jestem po operacji wymiany prawka

jak dobrze że ktoś w końcu pomyślał i otworzył Urzędy w niedzielę - dzięki temu wczoraj przed spotem w Gdańsku, odebrałem bez kolejki moje nowe "plastikowe prawko" i głęboko schowałem do szuflady aby go nie zgubić takie to maleństwo

jest jeszcze jeden plus tej wymiany - kiedyś był okres że wbijali pieczątke "bez prawa wykonywania zawodu" w adnotacjach - akurat na ten okres trafiłem przy odbieraniu prawka - teraz taka informacja zniknęła, nie ma na nią miejsca na plastiku
  
 
Cytat:
2004-12-13 08:24:44, GDA pisze:
jest jeszcze jeden plus tej wymiany - kiedyś był okres że wbijali pieczątke "bez prawa wykonywania zawodu" w adnotacjach - akurat na ten okres trafiłem przy odbieraniu prawka - teraz taka informacja zniknęła, nie ma na nią miejsca na plastiku


też mam w starym prawku taką pieczątke, 6,5 roku myślałem że to w związku z tym że musze jeździć w szkłach korekcyjnych.
Na wymiane na nowe mam jeszcze 2 lata, ciekawe o ile za ten czas wzrośnie opłata za wydanie prawka
  
 
Cytat:
2004-12-13 08:24:44, GDA pisze:
jest jeszcze jeden plus tej wymiany - kiedyś był okres że wbijali pieczątke "bez prawa wykonywania zawodu" w adnotacjach - akurat na ten okres trafiłem przy odbieraniu prawka - teraz taka informacja zniknęła, nie ma na nią miejsca na plastiku



W starych czasach prawko mogło być "zawodowe" i "amatorskie".
Ja musiałem mieć zawodowe bo wiązało się to z możliwością korzystania z samochodów służbowych a zwłaszcza z badawczych (na czerwonych numerach). Jednocześnie wiązało się to z koniecznością wykonywania rozszerzonych badań lekarskich i psychotechnicznych i przedłużaniem ważności prawka o czym ciągle zapominałem i płaciłem haracz.
Po przejściu do spółki zrezygnowałem z tego przywileju i zmieniłem prawko na "bezterminowe" uzyskując stosowną pieczątkę "bez prawa wykonywania zawodu kierowcy". Gdy miałem bliskie spotkanie z tramwajem to gliniarz z tego powodu napisał donos do prokuratora że jechałem pojazdem służbowym bez odpowiednich uprawnień. Dopiero prokurator zrozumiał że V-Prezes nie wykonuje zawodu kierowcy prowadząc pojazd służbowy i umorzył sprawę.
  
 
Jako ze pracuje przy wydawaniu prawek, w Ref. Praw Jazdy WEiR w Toruniu musze powiedzieć że slyszałem że okres wymiany ma być o miesiąc przedłużony...
  
 
Cytat:
2004-04-26 12:42:11, Mebig pisze:
niech sie walą na ryj, jak nie bedzie bezterminowych to im tak do du..y na kopie że sami będą terminowi. Niech lepiej uważają, bo się ludzie wkurzą i bedzie po idiotach którzy rządzą tym po...nym krajem [ wiadomość edytowana przez: Mebig dnia 2004-04-26 12:43:42 ]




100000 % racji

Oni kurde za coś cio kupią wymienią to frajerzy dostaną zwot. Taka jest nasza polityka niestety.
Tak im
  
 
ja posłałem wniosek via net w listopadzie-termin doniesienia wszystkich dokumentów 27 grudzień-szybko im idzie
od 1 stycznia nia mam jak zarabaić
  
 
Cytat:
2004-09-30 19:50:25, Radzio75 pisze:
Ktoś wie kiedy trzeba pozbyc się starego prawka ( książeczka ) na rzecz nowego ( ala karta kredytowa ) i ile to kosztuje ?


hm. do 30.VI.2006 bede miał pecha i zostanie mi ukradzione prawko oraz dowód os. Nie oddam - chce mieć oryginały.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-12-13 20:44:24, OLO pisze:
hm. do 30.VI.2006 bede miał pecha i zostanie mi ukradzione prawko oraz dowód os. Nie oddam - chce mieć oryginały.



zostawią ci na pamiątkę-z obciętym rogiem
  
 
Niech mnie moja droga w DUPE pocałują!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."