[MKVII] jaka kupic stumienice?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. mam do was pytanko mam essiego 1.6 16v z 2000r mam w nim gaz i po wyrzuceniu kata mam problem z gazem . gazownik stwierdzil ze mam zamontowac strumienice i bedzie poprawa. teraz mam zwykla rure wspawana .Co o tym myslicie i jaka mam ja kupic??? Bo jest jakas luskowa i szczelinowa?? prosze o pomoc DZIEKUJE.
  
 
zmienic gazownika i nie wsadzac strumienicy
  
 
Dokładnie, a jak nie wiesz czemu, to kup byle jaka
  
 
Przecież ma prawo nie wiedzieć. Katalizator ma wpływ na pracę silnika tylko w przypadku, kiedy jest zapchany. sonda lambda analizująca skład spalin jest przed katalizatorem. Gazownik wciska ci kit, bo mu się robić nie chce.
  
 
Gazownikowi powiedz zeby sobie do kuchenki ta strumiennice wstawił.
Albo wstaw sprawnego kata, chocby uzywke, zamiennik, albo zostaw jak jest.
  
 
z tego co ja wiem , wystarczy sama rura , w końcu gaz jest czysty (Brak spalin) i kata nie jest potrzebny , gdzieś wyczytałem że przy gazie może być wstawiona rurka za kata i nawet za tłumiki to to jedynie spowalnia wydalenie oparów z układu wydechowego
  
 
Cytat:
2009-10-29 09:19:44, Diviz pisze:
z tego co ja wiem , wystarczy sama rura , w końcu gaz jest czysty (Brak spalin) i kata nie jest potrzebny , gdzieś wyczytałem że przy gazie może być wstawiona rurka za kata i nawet za tłumiki to to jedynie spowalnia wydalenie oparów z układu wydechowego



Teraz to przegiąłeś w drugą stronę. Propan-butan jest węglowodorem i produktami spalania jest CO2(dwutlenek węgla) i woda, jeżeli spalanie jest niezupełne to produktem jest częściowo CO(tlenek węgla) i właśnie katalizator jest po to, żeby trujący CO dopalić do CO2. O "braku spalin" można mówić tylko przy wodorze jako paliwie, gdzie produktem spalania jest tylko woda. Ufff.
  
 
wypierdzielając kata zmieniły sie parametry silnika, nie chodzi mi o moc ze masz wiecej koni bo pewnie mnije (ale to inna bajka) i poporstu rozregulowała sie instalacja gazowa, po tym jaz załozysz to i tak trzeba bedzie wyregulowac. mi gazwonik powiedział ze przy kazdej zmainie trzeba gaz regulowac, (wymiana filtra pwietrza, załozenie stożka, wyminia tłumików czy wywalenie strumienicy) a jak nie wierzysz buzerowi to wez odpla fure przełącz na gaz i podstaw nos pod tłumik, tylko nie zadługo wdychaj bo padniesz;]
  
 
Cytat:
2009-10-29 12:07:02, seba1_kuna1 pisze:
a jak nie wierzysz buzerowi to wez odpla fure przełącz na gaz i podstaw nos pod tłumik, tylko nie zadługo wdychaj bo padniesz;]



Nooo i na dodatek zamknij się w garażu
  
 
Cytat:
2009-10-29 13:39:29, warzywisko pisze:
Nooo i na dodatek zamknij się w garażu

no ale napisałem zeby nie zadługo niech poniucha i styka
  
 
A podobno Gaz jest czysty , Eco itd. , nie zabłysnąłem ale te info wyczytałem na innym forum


[ wiadomość edytowana przez: Diviz dnia 2009-10-29 14:34:01 ]
  
 
Chodzi o układ ciśnień w układzie wydechowym, a nie o jakiś tam skład spalin i inne takie drobnostki. Układ wydechowy został zaprojektowany razem z katem, który rozpręża i spręża spaliny - i tak ma być. Dlatego strumienice czy inne tam turbinki Kowalskiego nie sprawdzą się we współpracy z seryjnym wydechem. Takie moje zdanie.
  
 
Cytat:
2009-10-29 15:02:39, kcprski pisze:
Chodzi o układ ciśnień w układzie wydechowym, a nie o jakiś tam skład spalin i inne takie drobnostki. Układ wydechowy został zaprojektowany razem z katem, który rozpręża i spręża spaliny - i tak ma być. Dlatego strumienice czy inne tam turbinki Kowalskiego nie sprawdzą się we współpracy z seryjnym wydechem. Takie moje zdanie.





W intalacji gazowej i tak masz układ elektroniczny symulujący wskazania sondy, ponieważ skład spalin jest inny niz przy benzynie. Z gazu jest mniej CO, ponieważ składa się z węglowodorów o krótszych łańcuchach a te spalają się łatwiej niż te mniej lotne z benzyny. To w takim uproszczeniu

[ wiadomość edytowana przez: buzzer11 dnia 2009-10-29 16:55:57 ]
  
 
popieram słowa kolegów buzzer11, kcprski, strumienica to nic innego jak tanim kosztem zwiększenie sobie spalania w aucie, po zamontowaniu strumienicy fakt moc sie zwieksza i spalanie tez.
Katalizator trzyma ciśnienie w układzie i dogrzewa spaliny, silnik grzeje sie szybciej a sonda lambda i etc działają poprawnie (dostarczają optymalna dawkę paliwową)
a po zamontowaniu strumienicy lambda bedzie nie dogrzana bedzie zwiekszac ci dawkę paliwowa to granic możliwości.
  
 
Cytat:
2009-11-02 12:31:52, swietlik pisze:
fakt moc sie zwieksza


Nie zawsze, ciśnienie zwrotne też jest potrzebne do opróżniania komór spalania ze spalin, jak "nie trafisz" z tym ciśnieniem, może się okazać że silnik się zamuli. Dlatego IMHO jak budować sportowy wydech, to od podstaw.
A to z sondą i spalaniem - św. prawda
  
 
Cytat:
2009-11-03 17:06:11, kcprski pisze:
Nie zawsze, ciśnienie zwrotne też jest potrzebne do opróżniania komór spalania ze spalin, jak "nie trafisz" z tym ciśnieniem, może się okazać że silnik się zamuli. Dlatego IMHO jak budować sportowy wydech, to od podstaw. A to z sondą i spalaniem - św. prawda



czyli zaczynając od dolotu