Tani zestaw radio + antena jako navi i antymisiek do 300z

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, kupiłem sobie niedawno dosyć szybkie autko no i trzeba pomysleć o jakimś zabezpieczeniu skromnego portfela. Autko to renault 19 F16 i.e PH1 napedzane LPG/Pb
Poszukuje radyjka jak najtańszego z antenką na magnes. Ma służyc głownie do pytania sie o droge, ostrzegania innych i czasami jakiejść rozmowy bo czesto jezdze sam i nudzi mi sie, czyli do codziennego zmagania się z trudami polskich dróg. Wiem ze zaraz polecicie mi unidena + ML145 ale niestety ten zestawik jest za drogi na moją kieszen poszukuje czegoś w granicach 300zł. W archiwum nic konkretnego nie znalazłem a w necie co forum to inna opinia Wielu z was pomoagałem na forum CA wiec licze na żetelną pomoc w moim problemie
Zastanawiam sie nad TTI 770 lub 880, ale słyszałem o nich bardzo rozbieżne opinie, jedni chwalą bardzo a inni narzekają. Średnio podoba mi sie ten niebieski wyświetlacz ale na plus są podświetlane gałeczki, jezeli dobrze zbiera i nadaje oraz wyraznie słychac to przeboleje ten błękit, druga opcja to intek, inteka ale model 490+ z jakąś anteną midlant`a ok 150cm miałem na trasie 700km i bardzo fajnie sie sprawował i pasował mi, moze tanszy model nie bedzie duzo gorszy? Trzeci typ to ALAN 101 i tu tez słyszałem rózne dziwne opinie, na plus jest to ze posiada RF-gain, ale słyszałem ze jest z nimi sporo kłopotów, potrafią sie wieszac i niewyraznie słychac, ale niektórzy tez chwalą je ze są warte swojej ceny. Sam juz nie wiem co kupić. a moze po prostu kupić starą poczciwą ONWE MK2 + pożadną antene ( kiedys takie radyjko miałem na bazie i spisywało sie świetnie, nie wiem jak w mobilku)? Co do anteny to wstepnie rozwazam ML-145 ale może macie lepsze typy. Długość anteny nie gra roli, ważne żeby była magnesówka i dobrze sie spisywała zarówno w trasie jak i na miescie. Będzie stawiana na dachu. Tras superdalekich nie robie ale czasami moze sie zdarzyc jakas dalsza. Poprostu radio ma byc do normalnego codziennego uzytku. Nic nie bedzie udoskonalane w nim ani przerabiane jakiś rekordów łączności tez nie zamierzam bić, wodotryski tez mam w głębokim powazaniu. Bardziej zalezy mi na jakości połaczenia niz wyglądzie radia. Radyjko moze być tez uzywane. Praktycznie pełen freestyle, jedyne ograniczenie to niestety cena, inaczej kupiłbym Unidena 520 + Midlanda ML145




[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2008-02-07 01:32:45 ]
  
 
Cytat:
Panowie, kupiłem sobie niedawno dosyć szybkie autko no i trzeba pomysleć o jakimś zabezpieczeniu skromnego portfela.



najtaniej wyjdzie cegłówka pod pedał "gazu".
  
 
to juz mam ale na zakretach wypada xD
  
 
przywiązać...
  
 
nie ma do czego
Wiem do czego pijesz...
Ale zamiast umoralniac to moze doradzisz??


[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2008-02-15 01:08:25 ]
  
 
ok panowie, dorwałem okazjonalnie intek`a 110+ i do tego Antena MAG-1345 co prawda antena kruciutka i jak uzyskam na niej z 3km zasiegu to bedzie super, ale co mi szkodzi sprawdzić, moze nie bedzie tak tragicznie, tym bardziej ze z antena w sumie było w cenie samego radia, dostane radyjko jakoś na dniach to bede testował i napisze sprawozdanko, podepne jeszcze sie pod znajomych antenki w weekend i zobacze jak sie spisuje na róznych konfiguracjach i wtedy opisze moje spostrzeżenia
  
 
Tak jeszcze z ciekawosci, jakich mniej wiecej zasięgów moge sie spodziewac na takiej antence? ja liczę ze tak jak napisałem wczesniej na 3 km zeby jako tako sie dogadac, ale niektórzy twierdza ze na takiej antence potrafią dolecieć do 6km czy to jest możliwe na takim zestawie?? ew czy jakbym przedłużył tymczasowo bacik np do 50cm to by coś dało i cho by trzeba było zmienić oprócz pręta?
  
 
Panowie, jak do tej pory zestawik spisuje sie rewelacyjnie... jedyne co to antenka jest za krotka no i zasięgi ok 3-4km nie są rewelacyjne no i R19 jest wyjątkowo zakłucogenne Do zapytania sie o drogę w zupełności styka ale CB nie słuzy tylko do mówienia "panowie jak drózka na xx", czasami chciałoby sie pogadać dłuższa chwile i w takich sytuacjach już jest problem Więc kupuje antenkę ok 1m, niestety dłuższej nie mogę z przyczyn technicznych :-/ nie bede zakładał nowego tematu więc zapytam sie tu. Moze mi ktoś zidentyfikowac tą antenę, co to jest i jak sie spisuje?


Parametry techniczne anteny:

* Wyskokośc 100 cm

* Zysk (wzmocnienie): +6 dBi

* Długość przewodu około 4 m(+-3%)

* Przewód zakończony wtyczką UHF CB

* Częstotliwość : 26 - 28 MHz

* Średnica podstawy magnetycznej 12 cm

i to wszystko co o niej wiem