Omegi: w dziwnym kolorze yellow & prawdziwy granat :) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-06-07 13:35:27, SENATOR pisze:
a olej w skrzynce zmieniles?


ano nie

fakt zmienię na dniach, a kombinowałem, że może coś ze sprzęgłem
Wymienię oleum i dam znać co i jak. Thx

  
 
Zalej przy okazji ceramizer
 
 
daj znac, bo ja mam podobnie przy wrzucaniu jedynki jak sie jeszcze tocze i nawet mam wcisniete sprzeglo oraz jak chce wrzucic szybko nastepny bieg przy 5-6k RPM (musze troszke odczekac i dopiero moge lekko wrzucic). Tez zamierzam zmienic olej.
  
 
Jak masz problemy z wbiciem "jedynki" przy dotaczaniu się do świateł, to może nadchodzić koniec sprzęgła

-----------------
"Każdy dzień może być tym ostatnim, a który - nie rozwikłam tej zagadki.."
  
 
no i dziwnym zbiegiem wydarzeń doszliśmy do skrzyń biegów

u mnie znowu z 2 na 3 jest ciężko,
tz. 2 muszę "wyjąć" a trójkę "wepchnąć" przy wyższych RPM,
oleju nie wymieniałem tylko sprawdzałem stan.

nie długo się tym zajmę
  
 
Cytat:
2008-06-07 23:16:12, MarekV6 pisze:
nie długo się tym zajmę


kolega mi cuś podkupił i b.dobrze zrobił
za długo się zastanawiałem

a moja skrzynka irytuje, strasznie się traci przy zmianie biegów na wszelkich "ścigach" - w sumie mogłem się za to zabrać przed Piławą
  
 
Piotr, mam automat na zbyciu, jedynka wchodzi jak marzenie - reszta tez
  
 
Cytat:
2008-06-07 23:02:49, eron pisze:
Jak masz problemy z wbiciem "jedynki" przy dotaczaniu się do świateł, to może nadchodzić koniec sprzęgła


hmmm a na jakiej zasadzie to dziala ze jak sie toczy, mimo ze jest odlaczone sprzeglo, jest trudno z wbiciem jedynki, a jak juz stoi to wchodzi jak maselko? Obroty silnika te same. Pytam z czystej ciekawosci.
  
 
Na 100% sprzęgło. W swojej pierwszej omie miałem to samo. Na światłach jak stanąłem to zero szans na wbicie jedynki. Ale miałem na to sposób: gasiłem silnik wbijałem 1 i w drogę . Po założeniu nowego sprzęgła problem znikł. Dodam że reszta biegów poza 1 na postoju wchodziła bez problemów.
  
 
no az tak zle u mnie nie jest, jak stoje i silnik pracuje to nie ma najmniejszego problemu z wbiciem jedynki, jak sie tocze to 1 wchodzi z lekkim oporem, jakby bylo jakies zabezpieczenie przed wrzuceniem jedynki jak samochod sie toczy Sprzeglo i docisk i tak mam juz zakupione i czeka na wymiane, ale jak pisalem wczesniej, ciekawi mnie czemu tak jest, ze to przez sprzeglo, skoro jest wysprzeglone.
  
 
Cytat:
2008-06-07 23:02:49, eron pisze:
Jak masz problemy z wbiciem "jedynki" przy dotaczaniu się do świateł, to może nadchodzić koniec sprzęgła



przetestowane, ten problem nie występuje.
  
 
zmieniony olej w skrzynce - oryginał GM, stan na niecały palec od wlewu (9mm wg serwisówki), weszło 1,3L. Ceramizera na razie niet.
Efekty: wbijanie 1, R i zmiana 1-2-3 bez zmian. Dalej 3-4-5 jest ok. Się skończy sprzęgło to dam nowe i pewnie będzie git. Na razie nie chce mi się dalej kombinować.



* update

do dziś jest:
2 końcówki spryskiwaczy
antenka krótka pod tel
4 nowe amorki Bilstein B4 + osłony, odboje i górne łożyska
drążek środkowy i prawy + zbieżność (2x)
prostowanie 4 felg po rajdzie w Piławie (tragedii nie było ale zrobiłem i z głowy)
akku 66Ah
żarówki xenon (żarniki? palniki? ) 6000K
płyn hamulcowy + olej skrzynia + olej i wszystkie filtry
wydech od katów - środkowe Powerflow + końcowy Remus

czeka na montaż / robi się:
rozrząd + kable + świece
zderzak przód i tył Irmscher
progi Steinmetz
"drewniana" biegałka i boczki klamek
dyfer 4,22 ze szperą (czekam na 90PA)
alu ATS 8x18 / 9,5x18
puszka + K&N
  
 
ile dales za wydech? Tez bede sie przymierzal do tego tematu, by wydech ladnie wygladal i mruczal jeszcze ladniej niz teraz Tylko nie wiem czy koniecznie bede bral powerflow
  
 
nie kupuj powerflow.
omegi z takim wydechem nie jeżdżą
  
 
Cytat:
2008-07-03 14:06:59, fatboy82 pisze:
ile dales za wydech? Tez bede sie przymierzal do tego tematu, by wydech ladnie wygladal i mruczal jeszcze ladniej niz teraz


mój wydech prawie nie mruczy - jest cichutki
ile dałem - myślę, że niedużo, kolega zrobił promocję
jak trafisz z allegro szykuj z 500-700 za kpl.
jednak z uwagi na nieznany stan używanej przez x-km puszki polecam szukać na miejscu ktosia od zrobienia całości z dobrego materiału. Jak poszukasz nie musi wyjść dużo drożej.

Cytat:
2008-07-03 20:58:03, MEGA_3 pisze:
omegi z takim wydechem nie jeżdżą


cóż, przetestujemy
  
 
Cytat:
2008-07-03 20:58:03, MEGA_3 pisze:
nie kupuj powerflow. omegi z takim wydechem nie jeżdżą



potwierdzam
  
 
Widziałem na mieście iu wydawało mi się że to twój żółtek bo innej omki w całym Szczecinie nie widziałem.
  
 
Cytat:
2008-07-05 20:56:05, zibik3 pisze:
Widziałem na mieście i wydawało mi się że to twój żółtek


możliwe
uzbrojony w wydech żółtek wygląda tak:



  
 
a to nie jest ten sam powerflow ktory goscil juz w niektorych lobowych pojazdach ??
  
 
Cytat:
2008-07-08 10:41:19, dARTi pisze:
a to nie jest ten sam powerflow ktory goscil juz w niektorych lobowych pojazdach ??


pewnie ten