Short shift - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-10-28 00:00:25, zenq pisze:
i jak tam panowie boje? ktos cos kombinuje? ja znalalem takie cos, tylko ja germanskiego nie trybie, ale z fotek wszystko widac


i super że odkopałeś temat, tak czy inaczej auto mam unieruchomione jeszcze przez jakiś tydzień wiec wezmę się za shorta
link który podesłałeś potwierdza moja teorie
na pewno dam opis z fotami
trzymajcie w kciuki
  
 
no Pompa ja czekam na info i jako ze u sasiadow pracowlaes, to mam nadzieje ze najwazniejsze fakty przetlumaczysz dodajac swoje spostrzerzenia itp. ja mam ochote, ale troche sie obawiam dziewczyna mnie zabije bo i tak juz narzeka ze za ciezko 2 wchodzi a jak ona nie bedzie chciala jezdzic to bede mial wiecej abstynenckich imprezek :/
  
 
w niemczech pracowałem nie długo i choć miałem ten język w szkole nie czaje go prawie kompletnie, mam do niego wstręt
w linku który podesłałeś jest dobry patent bo nie trzeba obcinać i wydłużać lewarka wystarczy rozciąć i przesunąć "jabłko"
mam wszystko rozebrane ale nie mogę znaleźć pomysłu jakiego materiału użyć jako adapteru
  
 
ma ktoś jakiś pomysł z czego wykonać taki adapter?

  
 
wydaje mi sie ze jest to bakielit
  
 
no i udało się!
kilkanaście godzin pracy i chyba pierwszy w PL "home made" short shift zagościł w moim essim
skok lewarka zmniejszył się około 50%
za kilka chwil foty i opis
  
 
no to czekamy na relacje

Wszystko ladnie pieknie, ale czy taki short shifter to przypadkiem nie zarzynanie synchronizatorów Nadarza za jeszcze szybsza zmiana biegów ? Jesli teraz wam mało, to pewnie i tak ostro wbijacie kolejne biegi, bez "luzu" choc setnej sekundy

Ja po skróceniu lewarka mialem o niebo krótsza droge prowadzenia lewarka... Wyobrazam sobie co sie dzieje przy short shife'rze
  
 
oto mały opis i kilka zdjęć (robionych telefonem) jak zrobić short shifta w escorcie.
nie będę tłumaczył jak wymontować lewarek bo większość sobie z tym poradzi

a więc gdy mamy już sam lewarek w ręku, przecinamy plastik w połowie pomiędzy górnym przegubem a dolnym mocowaniem wodzika

musimy przesunąć górny przegub o odległość jaka nam odpowiada
(u mnie to 30mm, użyłem do tego klucza nasadowego i młotka)

nie musimy tego niczym zabezpieczać, jest to tak ciasno zamontowane że nie wróci z powrotem
potrzebujemy adapteru(tej samej grubości o ile przesuwamy przegub) który montujemy pomiędzy jedna a druga częścią obudowy, ja wykonałem go z bardzo twardej gumy.

potrzebujemy kilku śrub do skręcenia obudowy dłuższych od oryginalnych o grubość dystansu (u mnie 30mm)
skręcamy wszystko do kupy i gotowe


u mnie przesunięcie o 30mm zmniejszyło skok lewarka o około 50%
wbrew ogólnym opiniom biegi wcale nie wchodzą ciężko,
oczywiście można zrobić 40 czy 50mm ale wydaje mi się ze 30 wystarcza.
Polecam bo w essim skok lewarka jest naprawdę za długi a takie przełożenie daje dużo frajdy
  
 
a powiedz mi jak wchodza biegi ?? bo bawilem sie orginalnym shortem we fiescie i wchodizly naprawde fajnie ciasno i bylo czuc kazdy bieg zdecywowanie!!
  
 
Cytat:
2008-10-29 23:14:17, daras84 pisze:
a powiedz mi jak wchodza biegi ?? bo bawilem sie orginalnym shortem we fiescie i wchodizly naprawde fajnie ciasno i bylo czuc kazdy bieg zdecywowanie!!


powiem Ci że różnica jest naprawdę ogromna, skok jest króciutki i czuć że bieg twardo wskakuje
przedtem skok był ogromny i w ogóle nie było czuć że bieg jest "zapięty"
  
 
POMPA a skąd wziołeś tak grubą gumę ? Możesz coś podpowiedzić ?
  
 
Cytat:
2008-10-29 23:44:20, czyczu pisze:
POMPA a skąd wziołeś tak grubą gumę ? Możesz coś podpowiedzić ?


znalazłem w starych zapasach ojca
nie mogłem niczego znaleźć i już myślałem robić z grubej plexi albo podjechać do jakiegoś zakładu i wyciąć laserwo w metalu.
  
 
Muszę pogratulować, w końcu od długiego czasu jakieś konkrety


A w sumie, to ciekawe jakie to może mieć konsekwencje jeśli chodzi o żywotność mechanizmu zmiany biegów bądź skrzyni
  
 
Cytat:
2008-10-30 01:22:49, Wojo pisze:
A w sumie, to ciekawe jakie to może mieć konsekwencje jeśli chodzi o żywotność mechanizmu zmiany biegów bądź skrzyni


Jak POMPIE wytrzyma skrzynia do wiosny to też sobie tak zrobię
  
 
dzieki oto mi chodizlo wiec czas zabrac sie do zabawy
  
 
Cytat:
2008-10-30 03:38:05, czyczu pisze:
Jak POMPIE wytrzyma skrzynia do wiosny to też sobie tak zrobię


jak padnie to zmobilizuje mnie to do zmiany na skrzynkę z RST ze szperą
  
 
czyli patent z linka co znalazlem okazal sie dobry zaczynam czukac materialu na dystans
  
 
dzisiaj wreszcie pojeździłem i powiem Wam że jest SUPER!!!
skok lewarka jest chyba z 60% krótszy i biegi wbijają się bardzo fajnie
Polecam
  
 
Cytat:
2008-10-30 10:57:03, POMPA pisze:
jak padnie to zmobilizuje mnie to do zmiany na skrzynkę z RST ze szperą



a masz takowa?
  
 
Cytat:
2008-11-04 20:44:39, kainek pisze:
a masz takowa?


na razie nie bo nie potrzebuje